Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czesi szukają dobrego porozumienia w sporze kopalni Turów z Polską - EURACTIV.pl

Czesi szukają dobrego porozumienia w sporze kopalni Turów z Polską – EURACTIV.pl

The Capitals dostarcza najnowsze wiadomości z całej Europy, wraz z raportami terenowymi dostarczanymi przez sieć medialną EURACTIV. Możesz zapisać się do naszego newslettera Tutaj.

Zanim zaczniesz czytać dzisiejsze wydanie Stolic, zapoznaj się z niemieckim głosowaniem EURACTIV na wybory we współpracy z Europejkami. Możesz znaleźć angielski i Niemiecki wersje tutaj.


Wiadomości europejskie warte przeczytania. witaj w stolice przez EURACTIV.

Nagrody BeXt 2021

Nagrody BeXt Awards to nagrody przyznawane co roku przez Euroconsumers jako niezależną organizację konsumencką, z własnej inicjatywy, markom, które wykazują wyjątkową wydajność w oparciu o wyniki porównawczych testów jakości i ankiet przeprowadzanych przez europejskich konsumentów w sposób ciągły na różnych produktach . Nagrody BeXt Awards opierają się na produktach dystrybuowanych w europejskich krajach konsumenckich: Belgii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Trzecia edycja konkursu European Consumer Best Brands Award ogłosi zwycięzców w 9 różnych kategoriach, takich jak jakość, stosunek jakości do ceny, przyjazność dla środowiska, niezawodność i jakość w czasie.

Zarejestruj się tutaj >>


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

Praga | Warszawa

Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał Polsce zapłacić dzienną grzywnę w wysokości 500 000 euro, ponieważ nie zastosowała się do środka tymczasowego i kontynuowała wydobycie w Turowie, kopalni węgla brunatnego położonej na granicy czesko-polskiej. Czesi uważają tę decyzję za sukces, ale woleliby dobić targu niż skorzystać z kar. Czytaj więcej.

///

Berlin

Niemiecka skrajnie prawicowa kandydatka uniknęła dylematu nielegalnego finansowania partii. Niemieccy prokuratorzy zamknęli sprawę nielegalnych darowizn przeciwko Alice Fidel, czołowej kandydatce skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec. Czytaj więcej.

Czytaj też: Schultz nazwany przez posłów „ministrem finansów ds. skandali” przed wyborami w Niemczech

///

Paryż

Francja proponuje 29,5 miliona euro na pomoc niezależnym dziennikarzom. Francuska minister kultury Roseline Bachelot poinformowała w poniedziałek, że niezależni dziennikarze, których działalność i dochody ucierpiały w wyniku kryzysu Covid-19, otrzymają 29,5 mln euro pomocy w ciągu dwóch lat. Czytaj więcej.


Wielka Brytania i Irlandia

READ  Rozdrobniona opozycja w Polsce pozwala partii rządzącej na zebranie się

Londyn

Johnson wzywa społeczność międzynarodową, aby zrobiła więcej w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego. Premier Boris Johnson ostrzegł w poniedziałek, że „historia osądzi”, jeśli międzynarodowi przywódcy nie podejmą teraz działań w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego. Czytaj więcej.

///

Dublin

Taoiseach w Irlandii Wyjeżdża do Nowego Jorku, aby dostarczyć oświadczenie klimatyczne. Irlandczyk Taoiseach Micheál Martin przybył do Nowego Jorku, gdzie we wrześniu kraj ten sprawuje obecnie rotacyjną prezydencję Rady Bezpieczeństwa ONZ. Martin ma przewodniczyć debacie na wysokim szczeblu na temat klimatu i bezpieczeństwa w radzie, aw piątek wygłosi przemówienie na 76. Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, aby wygłosić narodowe oświadczenie Irlandii. Czytaj więcej.


Północ i Bałtyk

Sztokholm

Szwedzki rząd mniejszościowy proponuje hojny budżet. Rząd mniejszościowy czerwonych i zielonych, składający się z socjaldemokratów i zielonych, ogłosił ustawę budżetową na 2022 r., która zapewnia kolejny impuls w gałęzi gospodarki, która już doświadcza silnego ożywienia. Czytaj więcej.


południe Europy

Rzym

dwór włoski Firma produkująca części samochodowe została uznana za winną naruszenia praw związkowych. Sąd pracy we Florencji uznał producenta komponentów układu napędowego, firmę Gkn Driveline, która jest własnością brytyjskiego Melrose Trust, za „wyraźne naruszenie praw związków zawodowych” za zwolnienie 422 pracowników pocztą elektroniczną na początku lipca. Strzelanina wywołała serię protestów przed bramami fabryki, które zwróciły uwagę prominentnych osobistości rządowych i innych, którzy w niedzielę maszerowali przeciwko zwolnieniom we Florencji. Czytaj więcej.

///

Madryt

Lawa pożera nieruchomości na hiszpańskiej wyspie La Palma. Erupcja wulkanu na hiszpańskiej kanaryjskiej wyspie La Palma doprowadziła do druzgocących scen, gdy sześciometrowy strumień lawy pożera domy, infrastrukturę i pola uprawne w drodze do oceanu, zmuszając prawie 5000 osób do ewakuacji. Nie było ofiar śmiertelnych, powiedział w poniedziałek urzędnik regionalny, poinformował partner EURACTIV EFE.

READ  Wystawa plenerowa poświęcona dziejom polskich Żydów w podróży do miast Europy Wschodniej

///

Ateny

Grecja bacznie obserwuje ponowne otwarcie szkół. W poniedziałek rzecznik greckiego rządu ogłosił, że grecka Narodowa Agencja Zdrowia Publicznego osobno opublikuje w środy dane epidemiologiczne dotyczące dzieci w wieku 4-17 lat. Czytaj więcej.


Wyszehrad

Budapeszt

Burmistrz Budapesztu: Cyberatak, który powstrzymał prawybory, pochodził z Chin. Mer stolicy i kandydat na premiera partii Parbeszéd Greens i socjalistycznej partii MSZP Gergely Karácsony powiedział w poniedziałek, że cyberatak, który wstrzymał sobotnie prawybory na dwa dni, pochodził z Chin. teleks wzmiankowany. Czytaj więcej.

Czytaj także: Węgierski Orbán rozpoczyna kampanię wyborczą z 1,7 mld euro zwrotu podatku dla rodzin

///

Bratysława

Słowaccy dziennikarze oskarżeni o ujawnianie informacji niejawnych. Policja postawiła dwóm dziennikarzom Denník N zarzut ujawnienia tajnych informacji w niesławnej sprawie morderstwa dziennikarza Jána Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kušnírovej. Czytaj więcej.

w innych wiadomościach, Rozpoczęta przez nowy rząd słowacki, złożony z byłych partii opozycyjnych, walka z korupcją na wysokim szczeblu straciła nieco na impetu, Z czterema detektywami pracującymi nad tą sprawą w więzieniu i kilkoma podejrzanymi już zwolnionymi, Zgłosił się Dennik N. Czytaj więcej.


Wiadomości z Bałkanów

Zofio

Stany Zjednoczone zwiększają presję na Sofię w sprawie przystąpienia Scooby’ego do Unii Europejskiej. Waszyngton wywiera większą presję na Bułgarię, wzywając ją do zrezygnowania z weta w sprawie integracji Macedonii Północnej z UE i szybkiego zaakceptowania ram negocjacyjnych Skopje w sprawie członkostwa w UE. Czytaj więcej.

///

Bukareszt

W Rumunii kończą się łóżka do intensywnej terapii. Wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich tygodni, rumuńskim szpitalom zaczęło brakować łóżek na oddziałach intensywnej terapii (OIOM) dla pacjentów z COVID-19. Czytaj więcej.

///

Belgrad | Prisztina

Vucic wzywa UE do potwierdzenia, czy porozumienie brukselskie z Prisztiną nadal obowiązuje. Prezydent Serbii Aleksandar Vucic wezwał Unię Europejską pod koniec poniedziałku do potwierdzenia, czy porozumienie brukselskie w sprawie normalizacji stosunków między Belgradem a Prisztiną nadal obowiązuje. Powiedział, że konfiskata neutralnych tablic rejestracyjnych „KS” z pojazdów w północnym Kosowie przez policję została przeprowadzona z naruszeniem umowy i „bez uprzedniego porozumienia z kimkolwiek”. Czytaj więcej.

///

READ  Handel bezpośredni: FTSE 100, wzrost o 1%; Obawy przed podwyżkami podatków w miarę wzrostu cen energii

porządek obrad:

  • I: Ministrowie spraw europejskich zbierają się, aby przygotować się do Rady Europejskiej, omówić stosunki COVID-19 i UE-Wielka Brytania oraz Konferencję w sprawie przyszłości Europy / Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego Terry Bretton, aby przemówić do Rady Atlantyckiej w Waszyngtonie, spotyka się z Sekretarz Handlu USA Giną Raimondo.
  • Niemcy: Kanclerz Angela Merkel uczestniczy w spotkaniu wyborczym kandydata CDU Armina Lascheta w Stralsundzie.
  • Francja: Senatorowie zaczynają studiować ustawę o ochronie płac chłopów, która została przyjęta przez Zgromadzenie Narodowe w czerwcu.
  • Polska: Trybunał Konstytucyjny przeprowadza rozprawę w sprawie pierwszeństwa prawa unijnego lub polskiego.
  • BułgariaKomisarz ds. rozszerzenia Oliver Varhely odwiedza Sofię na dwa tygodnie przed szczytem Bałkanów Zachodnich.
  • Rumunia: Prezydent Klaus Iohannis uczestniczy w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
  • ChorwacjaOdbędzie się konferencja zamykająca projekt „Centrum Przemysłów Kreatywnych”.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Alexandra Brzozowski, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic]