Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czerwona lista podróżnicza Anglii dla „Covid” została zmniejszona do dwunastu krajów | Polityka zdrowotna

Ministrowie zmniejszą angielską czerwoną listę podróżniczą do około tuzina krajów, ale planują zastąpić wymóg negatywnego testu PCR przepływem bocznym, aby uniknąć zawieszania się izolacji.

Oczekuje się, że miejsca docelowe, w tym Brazylia, Meksyk i RPA, zostaną usunięte z czerwonej listy w czwartek, co oznacza, że ​​pasażerowie powracający z nich nie będą musieli izolować się w hotelu na 11 nocy za cenę ponad 2000 funtów.

Ten ruch oznacza, że ​​ograniczenia graniczne będą na najniższym poziomie od początku trzeciego zamknięcia dziewięć miesięcy temu.

Departament Stanu ogłosił również, że radykalnie zreformuje swoje porady dotyczące podróży. W tej chwili nadal odradza się podróżowanie do niektórych krajów spoza czerwonej listy ze wszystkich, oprócz istotnych powodów, wynikających z przyczyn COVID.

Jest to oddzielone od przepisów zdrowotnych Departamentu Transportu, ale jest ważne, ponieważ rozbieżność oznacza, że ​​podróżni udający się do krajów spoza czerwonej listy nie są objęci normalnym ubezpieczeniem podróżnym i dlatego muszą płacić znacznie więcej. FCDO nie będzie już doradzać podróżowania do 32 krajów i terytoriów, które nie są niezbędne – w tym Algierii, Ghany i Malezji – i nałoży je ponownie z powodu choroby Covid „w wyjątkowych okolicznościach, takich jak przeciążenie lokalnego systemu opieki zdrowotnej”.

Biorąc pod uwagę, że obecne szczepionki przeciw Covid są odporne na wariant delta, który jest powszechny w Wielkiej Brytanii i coraz częściej uzurpują sobie inne warianty za granicą, pracownicy rządowi są coraz bardziej przekonani, że obniżenie czerwonej listy jest bezpieczne.

Ministrowie mieli jednak nadzieję, że będą mogli ogłosić, że testy PCR – które podróżni muszą uzyskać wynik negatywny, aby uniknąć izolacji z krajów spoza czerwonej listy, jeśli są w pełni zaszczepieni – zostały zastąpione znacznie tańszymi testami przepływu bocznego.

READ  Ponad połowa rodzimych startupów skoncentrowała się na rodzimym rynku ukraińskim

Źródło zaznajomione z dyskusjami powiedziało, że pomysł wciąż jest „w powietrzu” i „jeszcze nieuregulowany”, wzbudzając obawy, że zmiana może zostać opóźniona poza połowę października, kiedy wiele osób chce skorzystać ze zrelaksowanych zasad podróży.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta na spotkaniu w czwartek rano i ma zostać ogłoszona tego popołudnia. Ponieważ ograniczenia zdrowotne są kwestią obowiązkową, to departamenty w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zadecydują, czy pójść w ich ślady.

Brazylia i RPA borykają się z najcięższymi restrykcjami dłużej niż prawie każdy kraj. W styczniu znalazły się na czerwonej liście z powodu obaw, że warianty gamma i beta wykryte odpowiednio w tych dwóch krajach były bardziej odporne na szczepionki. Kieszenie stanów beta pojawiły się w Wielkiej Brytanii, ale później delta została przywieziona z Indii i zaczęła przewyższać większość innych wariantów ze względu na wysoką przepuszczalność.

Na czerwonej liście znajdują się 54 kraje, w tym wszystkie z kontynentalnej części Ameryki Południowej oraz południowej i wschodniej Afryki. Światowa Rada Podróży i Turystyki z siedzibą w Londynie, która reprezentuje firmy przemysłowe, powiedziała, że ​​ożywienie w sektorze pozostanie „powolne” z powodu takich polityk, jak czerwona lista.

Rząd został skrytykowany przez posłów torysów – w tym byłą premier Theresę May – za to, że nie otwierał podróży międzynarodowych tak szybko, jak w wielu innych krajach. W lecie powiedziała, że ​​„niezrozumiałe” jest, że Wielka Brytania – będąc „jednym z najbardziej zaszczepionych krajów na świecie” – była „najbardziej niechętna do zapewnienia swoim obywatelom wolności, które powinny wspierać te szczepionki”.

W przepisach wprowadzono stopniowe zmiany, w tym ostatnio zniesiono trójpoziomowy system sygnalizacji świetlnej, który oznaczał kraje na czerwono, bursztynowo lub zielono. Obecnie istnieje tylko czerwona lista, a wszystkie inne kraje, w których nie występuje, są traktowane w ten sam sposób. Jednak nadal istnieją różne zasady dla tych, którzy są w pełni zaszczepieni i dla tych, którzy, jak podają źródła rządowe, częściowo nie starają się zachęcić wszystkich do otrzymania dwóch szczepionek.

READ  polski ok. Bank podnosi stopy procentowe wraz ze wzrostem cen

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział w tym tygodniu: „Przyspieszamy w kierunku przyszłości, w której podróże będą kontynuowane bezpiecznie i pozostają otwarte na zawsze, a dzisiejsze zmiany zasad są dobrą wiadomością dla rodzin, firm i branży turystycznej.

„Naszym priorytetem pozostaje ochrona zdrowia publicznego, ale ponieważ obecnie ponad osiem na 10 osób jest w pełni zaszczepionych, możemy podjąć te kroki, aby obniżyć koszty testów i pomóc sektorowi w dalszej odbudowie”.