Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czego nigdy nie należy wrzucać do śmieci

W tym roku dziewięć śmieciarek i ciężarówek do recyklingu zapaliło się w tym roku z powodu wrzucania przez ludzi niebezpiecznych przedmiotów do śmieci. Co zatem można bezpiecznie umieścić w swoich pudełkach? Śledztwo prowadzi reporterka Seven Sharp, Mary Jane Aggett.

Rada Auckland rozpoczyna kampanię mającą na celu przypomnienie ludziom, co można, a czego nie można wrzucać do domowych pojemników na śmieci.

Aby lepiej poznać tematykę kampanii, firma Seven Sharp została zaproszona do nakręcenia filmu za kulisami i sprawdzenia, jak niebezpieczny może być pożar śmieci (rezultaty można zobaczyć na powyższym filmie).

Zapach palonego plastiku wypełnił powietrze, gdy przed domem pojawiła się sterta śmieci. Było już po godzinach pracy na wysypisku śmieci w West Oakland i pożar był pod kontrolą, choć nie zawsze.

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że to, co wyrzucają do śmieci, może być niebezpieczne, mówi Parul Sood, urzędnik samorządowy ds. gospodarki odpadami.

„Ludzie wyrzucają do pojemników na śmieci lub pojemniki na śmieci rzeczy, które mogą się zapalić” – powiedziała. „Kiedy zostanie to załadowane do ciężarówki i skompresowane, powoduje pożar, ponieważ jest to część procesu recyklingu. Co masz? [in recycling]? Plastik, karton – wszystkie materiały, które bardzo szybko mogą się zapalić.”

Stanowi to ogromne ryzyko dla kierowców śmieciarek, którzy uczą się, jak zachować się w przypadku najgorszego.

Dyrektor ds. dochodzeń i ograniczania ryzyka w zakresie pożarów i sytuacji kryzysowych w Nowej Zelandii (FENZ), Pete Gallagher, powiedział, że pojawia się coraz więcej pożarów śmieci, „co tylko marnuje nasze zasoby”.

Wielkim „nie, nie” jest wyrzucanie baterii litowych do kosza.

„Oni [lithium batteries] „Są to nowoczesne źródła energii, które można znaleźć w naszych domach, a także telefony komórkowe, zabawki dla dzieci i urządzenia elektryczne”.

READ  Zachęcający poziom wpisów dla AC37 przekracza oczekiwania

Nawet gdy baterie litowe nie działają i tracą moc, zachowują ogromną ilość energii, tak też powinno być Pozbądź się ich w odpowiedni sposób.

Inne przedmioty, których nie należy wyrzucać do śmieci domowych, to akumulatory samochodowe, hulajnogi elektryczne, pakiety startowe, aerozole i butle z gazem.

„W skali kraju obserwujemy wzrost liczby pożarów śmieciarek i przypisujemy to utylizacji baterii litowych. Obserwujemy wzrost liczby pożarów w dolnej części Wyspy Południowej i górnej Północnej” – powiedział Gallagher.

Sood powiedział, że pożary śmieciarek stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa.

„Wyobraź sobie, że prowadzisz ciężarówkę i zdajesz sobie sprawę, że coś się zapali – nie jest to zbyt wygodne miejsce”.

Kampania prowadzona przez Radę Auckland i FENZ rozpocznie się pod koniec miesiąca.