Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czego nie możesz zrobić od 17 maja - wszystkie rzeczy nadal są zakazane |  Wielka Brytania |  Aktualności

Czego nie możesz zrobić od 17 maja – wszystkie rzeczy nadal są zakazane | Wielka Brytania | Aktualności

17 maja rozpocznie się „Krok 3” rządowego planu działania na rzecz złagodzenia blokady, który premier po raz pierwszy nakreślił w lutym tego roku. Decyzje o przejściu do planu działania podlegają czterem testom, w tym ciągłemu sukcesowi programu szczepień i ocenie zagrożeń, które nie zostały „zasadniczo zmienione” przez nowe budzące obawy zmienne. Na podstawie czterech testów rząd uznał obecną sytuację koronawirusa za odpowiednią do dalszego złagodzenia zasad blokowania z 17 maja.

Co możesz robić od poniedziałku 17 maja?

Socjalizacja

Jedną z głównych zmian, które nastąpią 17 maja, są kontakty społeczne, ponieważ ludzie będą mogli spotykać się w środku po raz pierwszy od miesięcy.

„Zasada sześciu” oznacza, że ​​sześć osób, czyli dwie rodziny, będzie mogło spotykać się w swoich domach, a ludzie będą mogli także pozostać na noc z dala od swoich domów.

Ludzie będą mogli również gromadzić się w maksymalnie 30-osobowych grupach na świeżym powietrzu.

Ludzie będą również mogli ponownie przytulić swoich bliskich, ale byłby to osobisty wybór.

Maksymalna liczba gości na wesela, przyjęcia, pobudki, bar micwa, chrzciny i inne ważne wydarzenia życiowe również wzrośnie do 30 osób.

Czytaj więcej: Przerażająca ocena strefy euro Andrew Neila: „To Euromis”

Biznes

Kilka firm, które zostały zamknięte z powodu trzeciego zamknięcia, będzie mogło zostać ponownie otwartych od 17 maja, w tym szerokie sektory branży hotelarskiej.

Bary, bary i restauracje będą mogły ponownie otworzyć swoje wewnętrzne ustawienia, co oznacza, że ​​po kilku miesiącach ludzie będą mogli udać się na swój pierwszy posiłek do restauracji.

Wewnętrzne obiekty rozrywkowe, takie jak kina, place zabaw dla dzieci i sale do gry w bingo, również zostaną ponownie otwarte od 17 maja.

Pozostały sektor noclegowy również zostanie ponownie otwarty, w skład którego wchodzą hotele, hostele i pensjonaty.

READ  Osoby dojeżdżające do pracy w Wielkiej Brytanii ostrzegane przed poważnymi zakłóceniami w Nowym Roku | Transport kolejowy

Wydarzenia

Rząd zezwoli na niektóre duże pokazy i imprezy sportowe w pomieszczeniach, które mogą pomieścić 1000 osób lub w połowie zapełnione, w zależności od tego, która z tych liczb jest mniejsza.

Dozwolone są również imprezy plenerowe dla 4000 osób lub w połowie zajęte (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa).

Na dużych tarasach plenerowych w wydarzeniach będzie mogło uczestniczyć nawet 10 000 osób, co daje możliwość rozprzestrzeniania się tłumów.

Podróże i wypoczynek

Sporty halowe dla dorosłych, takie jak tenis, mogą zostać wznowione od 17 maja, podobnie jak niektóre zajęcia na siłowni.

Podróż za granicę będzie ponownie dozwolona od przyszłego tygodnia.

Ale każdy kraj będzie podlegał rządowemu systemowi sygnalizacji świetlnej, a tylko niektóre kraje nadal znajdują się na „zielonej” liście.

nie przegap:
Wielka Brytania znów jest otwarta, więc w poniedziałek zapraszamy na kufel piwa – KWASI KWARTENG [COMMENT]
Dziesiątki tysięcy miejsc, w których można uczcić ponowne otwarcie w miarę zmniejszania się blokady [INSIGHT]
Sonda: Skoro zmienna indyjska powinna rosnąć, czy premier powinien naciskać na ponowne otwarcie? [POLL]

Podczas gdy restauracje będą mogły całkowicie ponownie otworzyć swoje drzwi od 17 maja, będą mogły oferować jedynie obsługę kelnerską.

To samo dotyczy innych miejsc gościnnych, takich jak puby i bary, więc czekanie w kolejce po kufel jest niedozwolone.

Chociaż większość firm będzie mogła zostać ponownie otwarta od 17 maja, kluby nocne nie będą mogły zostać ponownie otwarte w tym czasie.

Kluby nocne zostały całkowicie zamknięte na czas zamknięcia od marca 2020 r.

Tak więc operatorzy klubów nocnych mają nadzieję, że będą mogli ponownie otworzyć się 21 czerwca, co jest pierwszym krokiem do wdrożenia kroku 4 z mapy drogowej.

Michael Keel, dyrektor generalny Association of Night Industries, powiedział: „Cieszymy się, że rząd postanowił nie odchodzić od planu.

READ  Turcja rozszerzy produkcję energii geotermalnej ze źródeł odnawialnych

Życie nocne zostało zepchnięte na skraj upadku podczas pandemii i nie może pozwolić sobie na kolejne blokowanie lub przedłużanie ograniczeń.

„Wzywamy premiera, aby podążał ścieżką i nadal komunikował się z najbardziej dotkniętymi sektorami”.

Niektóre ograniczenia dotyczące dużych wydarzeń i pokazów będą obowiązywać co najmniej do kroku 4.

Pozostaną również ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach życiowych, takich jak wesela, począwszy od 17 maja.

Od przyszłego tygodnia imprezy w pomieszczeniach pozostaną nielegalne i mogą skutkować wysoką grzywną dla organizatorów i uczestników.