Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cyklon tropikalny Nat uderzy w Wyspy Cooka

Oczekuje się, że cyklon tropikalny Nat przemieści się na północ nad południowymi Wyspami Cooka w ciągu następnych 24–36 godzin jako system kategorii 1.

System kategorii 1 znajduje się na słabszym końcu systemów burzowych, ale nadal niesie ze sobą potencjał niszczącego wiatru, wpływu na uprawy i drzewa oraz możliwości ciągnięcia przez statki kotwic.

Oczekuje się, że począwszy od dzisiejszego dnia system przesunie się na tor bardziej wschodni i skieruje się w stronę Tahiti.

MetService twierdzi, że może sprowadzić bardzo silne wiatry w północnych częściach południowych Wysp Cooka, a także ulewne deszcze i umiarkowane lub duże fale w dużych częściach Wysp Cooka.

„Depresja tropikalna (06U/05F) na północny zachód od Nowej Kaledonii jest obecnie słaba i oczekuje się, że przez pierwsze kilka dni pozostanie w środowisku niesprzyjającym znaczącemu rozwojowi. Dlatego ryzyko rozwoju cyklonu tropikalnego (TC) jest niskie”.

Obraz pliku.

„W ciągu następnych 12–24 godzin na skrzyżowaniu Południowego Pacyfiku między Samoa a Polinezją Francuską może powstać jedna lub dwie tropikalne depresje, które mogą stać się znaczące”.

Obecne położenie cyklonu zostało ustalone nad otwartymi wodami pomiędzy północną i południową Wyspą Cooka, około 305 kilometrów na północ od wyspy Palmerston, według stanu na godzinę 7:00 czasu nowozelandzkiego.

„Maksymalną prędkość wiatru w pobliżu centrum oszacowano na 65 km/h, w porywach sięgających 185 km od centrum” – podał MetService.

„Oczekuje się, że system będzie szybko podążał ze wschodu na południowy wschód w ciągu następnych 24–36 godzin na północ od południowych Wysp Cooka jako system kategorii 1”.

READ  Gdzie udać się na najlepszą europejską przygodę z piwem