Crusaders zakończyli passę pięciu porażek z rzędu zwycięstwem nad Chiefs 37-26

BYŁY skrzydłowy Walii, Johnny McNichol, strzelił dzisiaj po jednej próbie w każdej połowie, a Crusaders zakończyli pięciomeczowy początek sezonu Super Rugby Pacific zwycięstwem 37-26 nad Chiefs.

McNicol strzelił drugą bramkę dla Crusaders, którzy do przerwy prowadzili 22-12, a następnie w 63. minucie przebiegł 70 metrów i próbował przechwycić piłkę, grożąc prowadzeniem 27-19.

Ta próba była punktem zwrotnym dla Crusaders, którzy po raz pierwszy w meczu zaczęli znajdować się pod presją i wydawało się, że grozi im szósta porażka z rzędu. Dzięki wynikowi McNichola uzyskali 15-punktową przewagę.

Znaczenie tego bloku stało się jeszcze wyraźniejsze, gdy wkrótce potem Chiefs strzelili gola, zmniejszając deficyt do 34-26.

Krzyżowcy zostali ponownie poddani próbie, odpowiedzieli i otrzymali karę za wysoki wślizg, co dało im 11-punktowe prowadzenie do samego końca.

„Niesamowita rzecz. Chłopcy zintensyfikowali się dziś wieczorem” – powiedział kapitan Crusaders Tom Christie. „Z jednego do 23 punktów awansowali dziś wieczorem z tego, co mieliśmy w przeszłości. To tylko pokazuje, że przetrwaliśmy trochę przeciwności losu jeszcze długa droga przed nami.” Możemy to przyznać, ale był to krok we właściwym kierunku.

Christie był częścią historii meczu i sposobu, w jaki krzyżowcy ostatecznie pokonali wiele niepowodzeń. Ich sezon był nękany kontuzjami, w tym obrońca All Blacks Will Jordan i były reprezentant Walii Lee Halfpenny odnieśli kontuzje przed meczem.

Kontuzje wciąż rosły, ostatnio środkowy All Blacks David Havili, który odziedziczył stanowisko kapitana po Scottze Barrecie, gdy Barrett złamał palec.

Mitch Drummond miał w sobotę być kapitanem drużyny Crusaders, ale na krótko przed rozpoczęciem meczu został zmuszony do wycofania się z powodu choroby i po raz pierwszy funkcję kapitana przypadł Christie.

„Myślę, że mieliśmy poczucie wolności” – powiedziała Christie. „Oczywiście w mediach jest bardzo mało wiadomości, jeśli zdecydujesz się je przeczytać. Kajdany zostały zdjęte. Zwolniliśmy z presji i po prostu przyjechaliśmy tutaj i graliśmy w rugby Crusade. Pokazaliśmy, że jeśli robimy to dobrze, jesteśmy niebezpieczni zespół.”

READ  NZ Rugby przyznaje, że niesamowite irlandzkie wsparcie nie powinno wrócić na boisko

W tym sezonie Crusaders mieli problemy ze stałymi fragmentami gry, szczególnie w ustawieniach, co osłabiło ich występy. W ostatni weekend przegrali 26:6 z Blues, stracili dziewięć kombinacji przeciwko pitchingowi.

McNichol aktywnie brał udział w ataku krzyżowców. Przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii grał w drużynie Crusaders, gdzie 12 razy występował w reprezentacji Walii. Sobotni mecz był ich pierwszym meczem u siebie w Christchurch od ośmiu lat.

McNicol strzelił swoją pierwszą bramkę w 12. minucie po strzale Chai Vihakiego. Emoni Narawa i George Bell strzelili gola dla Chiefs przed przerwą, a Crusaders ponownie strzelili gola za sprawą Colina Gransa.

Crusaders rozpoczęli drugą połowę od niezwykłej próby prostytutki George'a Bella, który krótkim podaniem od obrońcy Rileya Hohepy stworzył lukę w linii obrony Chiefs. Pokazał swoją szybkość, biegnąc pod kątem w lewy róg.

Po próbie Antona Lienerta-Browna dla Chiefs, druga próba McNicholla przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Crusaders.