Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cricket: Czarne puchary lśnią w trzecim dniu finału World Trial Championship przeciwko Indiom

Kapitan Black Caps Ken Williamson i zastępca kapitana Team India Ajinkya Rahane mają na celowniku finał World Trials Championship. Wideo / SNTV

W pierwszym dniu chodziło o pogodę, a w drugim znalazły się Indie, ale dominacja Nowej Zelandii w trzecim dniu dała im szansę na wygranie World Test Championship.

Począwszy od trzeciego dnia z Indiami przy 146-3, Nowa Zelandia odpadła z Southampton po siedmiu i pół godziny przy 101-2, pokonując Indie na 217.

Aby wygrać ten ostateczny test, Black Caps muszą pokonać trzech przeciwników – Indie, pogodę i czas.

Teraz wydaje się, że pokonanie Indii jest możliwe – jak dotąd Black Caps byli ich najlepszą drużyną i jeśli uda im się uniknąć podobnego upadku Indii, powinni być w stanie zbudować zdecydowaną przewagę już w pierwszych inningach.

Najtrudniejsze pytanie brzmi, kiedy będą w stanie zbudować ten pocisk. Perspektywy na czwarty dzień wyglądają ponuro, z prawdopodobnym kolejnym odchyleniem, które może pozostawić dwa dni – dzięki szóstemu dniowi rezerwy – do wypracowania wyniku.

Na szczęście wygląda na to, że te dwa dni mogą nie zostać przerwane – wierzcie lub nie, nawet słońce jest prognozowane szóstego – i wtedy czas wchodzi do równania, ponieważ Black Caps prawdopodobnie będą musiały zwiększyć swój wskaźnik punktacji, aby się pozycjonować w którym mogą ponownie zaatakować indyjskich odbijających.

Zrobili to doskonale w trzecim dniu, prowadzonym przez sensacyjnego Kyle’a Jamisona, który zdobył 5-31.

Kyle Jamison zażądał kolejnej pięciopunktowej torby.  Obraz/Getty Obrazy
Kyle Jamison zażądał kolejnej pięciopunktowej torby. Obraz/Getty Obrazy

Wśród meloników, którzy w testach wzięli co najmniej 40 bramek, Jamison ma najlepszą średnią od 1896 roku, biorąc 44 ze skóry głowy na 14,1. Jego szybko rosnąca liczba ofiar obejmowała cenną skórę głowy Virata Kohli – katalizatora do stworzenia niegdyś dominującego piłkarza Nowej Zelandii.

Drugiego dnia atak pięcioosobowym szwem dał przyzwoity występ, ale Indie uderzyły bardzo dobrze i dotarły do ​​bali w mocnej pozycji. Jamieson był najlepszy w ofercie drugiego dnia, ale mógł być nieco winny konserwatyzmu, faworyzując passę zewnętrzną i biorąc tylko sześć piłek nad dziennikami w 14 meczach.

READ  Gilmore przeżył eliminacje z ligi WSL

Jego siódma piłka na kłodach zapoczątkowała upadek Indii.

Jamison przycisnął Kohliego do poduszek i wysłał go w drogę, nie dodając do swojej całonocnej sumy – część ekscytującego 40-minutowego zaklęcia, w którym Nowa Zelandia straciła tylko cztery biegi i wzięła sześć dziewcząt z rzędu.

To mogło zdenerwować Indie, ponieważ Rishabh wrzucił swoją rakietę do szerokiej rakiety Jamiesona, aby podarować Tomowi Lathamowi w drugim rzucie, a wkrótce Latham zrobił kolejny prezent, gdy doskonały występ Ajinkii Rahan 49 zakończył się najcięższym wydaleniem – Neil Wagner spuchł krótka prosta piłka do Lathama z krótką nogą, który już wcześniej przeniósł się tam z piłką.

Neil Wagner przejął dużą furtkę od Ajinkya Rahane.  Obraz/Getty Obrazy
Neil Wagner przejął dużą furtkę od Ajinkya Rahane. Obraz/Getty Obrazy

Wszechstronni indyjscy meloniki – Ravindra Jadeja i Ravichandran Ashwin – dodali kilka przydatnych ćwiczeń, ale Ashwin odciął dostawę Tima Southowi w lepkie ręce Lathama, ogon Indii załamał się i stracił ostatnie trzy furtki na czterech piłkach, gdy Jamieson odebrał swój samochód. Piąta torba z pięcioma wicketami w zaledwie ośmiu testach.

Od 146-3 do 217 Indie znalazły się w tarapatach, Nowa Zelandia nagle wróciła do Testu, a ich redakcja potwierdziła, że ​​wkrótce są przed nami.

Latham i Devon Conway zatrzymali indyjski atak na 34,2 nadwyżek i czasami jechali na szczęście przeciwko dobrym melonikom. Być może najszczęśliwszym ze wszystkich był Mohamed El Shamy, który wykonał ostre odbicie, w którym kilka piłek przewróciło się na ślizgający się obręcz, a było kilka luźnych dostaw, z których można było skorzystać.

To, w połączeniu z powolnym, mokrym boiskiem na świeżym powietrzu, utrudniało osiąganie limitów i ograniczało tempo biegania, ale pomimo ciężkiej pracy odległości były ogromną wartością, ponieważ para dodała 70.

Skończyło się, gdy Latham próbował prowadzić Ashwina, ale został oszukany przez zmianę prędkości i dodatkowe podkręcenie, co zaowocowało krótkim dodatkowym złapaniem limitu, i chociaż Conway nadal pokazywał swoją klasę w pierwszych 50 testach, wyszedł tuż przed kikutami, przycinając Ishant Sharma na środek furtki za 54.

Tom Latham odszedł, aby zagrać w kręgle Ravichandran Ashwin.  zdjęcie/fotosport
Tom Latham odszedł, aby zagrać w kręgle Ravichandran Ashwin. zdjęcie/fotosport

READ  Rewolucja pokonała CF Montreal, 4-1

Skipper Kane Williamson wyglądał na zdrowego zarówno pod względem szybkości, jak i rotacji, gdy osiągnął kłody niepokonane w wieku 12 lat, do którego dołączył Ross Taylor, który mierzył się z dwiema piłkami, zanim słabe światło zakończyło grę z czarnymi czapkami z przodu, ale Indie wciąż są w pogoni.

Rzeczywiście, po dzisiejszym dniu, inauguracyjny finał World Test Championship może zmierzać w kierunku wspaniałego szóstego i ostatniego dnia, jak pokazują wszystkie trzy wyniki – ale dzięki imponującym wysiłkom trzeciego dnia, Black Hats zwiększyły swoje szanse na ostateczną chwałę.