Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID Papua Nowa Gwinea: Dlaczego tylko 1,7% jest w pełni zaszczepionych

Globalizm

W przeciwieństwie do sąsiednich krajów Pacyfiku, Papua-Nowa Gwinea powoli przyjmowała szczepionkę. Zdjęcia/Getty Images

Podczas gdy skrupulatny system opieki zdrowotnej Papui Nowej Gwinei upada pod ciężarem śmiertelnej trzeciej fali, wskaźnik szczepień w tym kraju pozostaje niezwykle niski.

Obecnie tylko 1,7 procent z 8,9 miliona mieszkańców Papui Nowej Gwinei zostało zaszczepionych, mimo że kraj wyspiarski odnotowuje codziennie setki nowych przypadków.

Po tym, jak przypadki zatrzymały się na krótko między czerwcem a wrześniem, kraj wszedł w trzecią falę śmierci we wrześniu tego roku.

Od tego czasu liczba nowych codziennych infekcji wzrosła ze 100 do najwyższego poziomu epidemii 975 3 listopada. Jednak władze uważają, że rzeczywiste liczby są wyższe ze względu na niższe wskaźniki testów.

W rozmowie z The Conversation, położnik-ginekolog z Papui Nowej Gwinei, dr Glenn Liddell Mola, powiedział, że nawet młodzi ludzie umierają z powodu wirusa.

„Spędziłem 50 lat w praktyce medycznej i nie ma już wielu scenariuszy chorobowych, które rzucają mi wyzwanie lub przerażają mnie, ale obserwowanie, jak młodzi ludzie umierają na ciężką chorobę Covida, wywarło na mnie ogromny wpływ.

„Dosłownie umierają z trudności w oddychaniu z powodu niewydolności oddechowej: nie mają siły, aby wziąć kolejny oddech”.

Ostatni COVID:
* Barry Super: Air Force Run – PM używa samolotu Defense Force podczas wizyty w Auckland
* „Nie patrz na to i bój się”: najnowsze doniesienie o niepożądanych reakcjach na szczepienie Covid.
* Szef lotniska w Auckland: Porzuć MIQ dla Quies przed świętami Bożego Narodzenia, aby zabrać je do domu
* Kontakt związany ze stresem, nieaktywny MIQ wywołujący lęk przed śmiercią w domu
* Derek Cheng: Ponowne otwarcie szkoły doprowadzi do większej liczby spraw, ale nie wszystkie są katastrofalne i ponure
* Thomas Coughlan: Nie wyciągaj złej lekcji z protestów przeciwko czystce
* Shin Tae Bo: Protestujący w ulu byli rażąco niespójni
* „She’s Coming Home”: Młody Kiwi golfowy pro ekstatyczny, aby wygrać miejsce w MIQ

READ  Demonstranci buntu zagłady bunt przeciwko krokom parlamentu Aresztowanie mężczyzny oskarżonego o umyślną krzywdę

A ich wskaźnik szczepień łatwo blednie w porównaniu z sąsiednimi krajami na Pacyfiku.

Nauru zaszczepił całą dorosłą populację w maju tego roku, przy czym Fidżi (ponad 80 procent) i Nowa Kaledonia (93 procent) zgłosiły podobne liczby. Chociaż zgłoszono tylko jeden potwierdzony przypadek, liczba szczepionek w polinezyjskim królestwie Tonga wciąż sięga 35,2%.

Według danych z 15 października, po drugiej stronie cieśniny Boca, Wyspy Salomona mają prawie 12 procent ich populacji pod podwójnym atakiem.

Ponieważ tylko 1,7% populacji zaszczepiono przeciwko Covid, władze Papui Nowej Gwinei są szczególnie zaniepokojone wpływem szczepu Delta.  Zdjęcia/Getty Obrazy.
Ponieważ tylko 1,7% populacji zaszczepiono przeciwko Covid, władze Papui Nowej Gwinei są szczególnie zaniepokojone wpływem szczepu Delta. Zdjęcia/Getty Obrazy.

Przeciążony system opieki zdrowotnej Papui Nowej Gwinei i brak ochrony przed szczepionkami okazały się śmiertelne.

Ponieważ liczba ofiar śmiertelnych z Covid w tym kraju wzrosła do 413, nawet kostnica i usługi pogrzebowe mają problemy.

Krajowy monitor reakcji epidemiologicznej, David Manning, niedawno zezwolił na masowy pochówek 200 ciał po kostnicy w stolicy, Port Moresby, zapełnionej ponad pojemność. RNZ poinformował również, że kostnica w Port Moresby General Hospital osiągnęła pełną pojemność i została wypełniona ponad 300 ciałami, chociaż limit wynosi 60.

Pomimo poparcia dla szczepionek ze strony Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych i Chin, absorpcja szczepionek nie jest obecna, a głównym powodem jest wysoka częstotliwość szczepień.

W połowie września skłoniło to rząd Papui Nowej Gwinei do przekazania Wietnamowi 30 000 dawek szczepionek, które miały wygasnąć pod koniec miesiąca.

Pracownicy służby zdrowia i ratownicy medyczni zgłaszali nawet groźby śmierci od społeczności wiejskich, które kojarzą szczepionkę z „czarami”. Stanowi to kolejną trudność w dystrybucji szczepionek w Papui Nowej Gwinei, która jest kwestionowana przez zróżnicowaną topografię kraju i rozproszenie populacji

„Teorie spiskowe naprawdę dostosowują się tak szybko, jak same mutacje Covida” – powiedziała ABC Mimi Ziliakos, dyrektor naczelna Australian Doctors International (ADI).

„Jest to częściowo spowodowane bardzo niskim zrozumieniem biologii i nauki oraz tłem kultury wokół magii i przesądów”.

Zaniepokojone niskimi wskaźnikami testów władze twierdzą, że rzeczywiste wskaźniki Covid mogą być wyższe niż zgłoszone liczby.  Zdjęcia z Facebooka
Zaniepokojone niskimi wskaźnikami testów, władze twierdzą, że rzeczywiste wskaźniki Covid mogą być wyższe niż zgłoszone liczby. Zdjęcia z Facebooka

READ  Koronawirus: najnowsza epidemia COVID-19 z całego świata – sobota, 20 listopada

Winne są również media społecznościowe, ale dezinformacja często pochodzi ze źródeł międzynarodowych. Posty wpływowych osób, a nawet twardogłowych grup religijnych, rozprzestrzeniły się w kanałach informacyjnych i terminach, skutecznie odstraszając obywateli.

Ale pomimo rządowej kampanii w rękawie, a nawet społecznej inicjatywy Facebooka mającej na celu wyrzucenie dezinformacji na temat szczepionek, wahanie przeniknęło każdy poziom społeczeństwa Papui Nowej Gwinei. Post-Courier donosi, że tylko połowa parlamentarzystów Papui Nowej Gwinei sama została zaszczepiona.

Zaniepokojeni są również pracownicy służby zdrowia. W rozmowie z The Australian, dyrektor naczelny Port Moresby General Hospital, dr Baki Molomi, powiedział, że mniej niż 10 procent pielęgniarek szpitalnych otrzymało pełne szczepienia pomimo pacjentów z Covid-19, którzy często zgłaszają się do szpitala.

„trzeci [Delta] Fala uderza w większą część kraju. „To najgorsza faza kryzysu” – powiedział Molomi.

„Ponadto wskaźniki szczepień są bardzo niskie, co wywiera dużą presję na pracowników służby zdrowia. Nie możemy przewidzieć, jakich liczb możemy się spodziewać następnego dnia lub pojutrze”.