Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Szczepionka Pfizer zatwierdzona do stosowania w Nowej Zelandii przez 12 do 15 lat

Firma Medsafe udzieliła tymczasowej zgody firmie Pfizer/BioNTech COVID-19 Szczepionkę podaje się osobom w wieku od 12 do 15 lat.

Regulator medyczny ma Jest już zatwierdzony do użytku w wieku 16 lat lub starszychTen ruch następuje Decyzje o zatwierdzeniu szczepień w wieku od 12 do 15 lat przez inne organy regulacyjne w Europie i Stanach ZjednoczonychKanada i Japonia.

Decyzja pozwoli na zaszczepienie do końca roku 265 tys. osób w tej grupie wiekowej, Jeśli rządowe rozmieszczenie szczepionek pójdzie zgodnie z planem.

Firma Pfizer jest dopuszczona do stosowania u dzieci w wieku do 12 lat.

Bernat Armanji/The Associated Press

Pfizer jest dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku do 12 lat.

W 2021 r. w Nowej Zelandii będzie wymaganych 10 milionów dawek Pfizera, co wystarczy dla pięciu milionów ludzi – co oznacza, że ​​nowe zasady nie powinny skutkować brakiem nikogo innego.

Czytaj więcej:
* Covid-19: strzały przypominające prawdopodobnie w przyszłości, ale potrzebne są dalsze badania i planowanie
* Szczepionka Pfizer potwierdzona, ale pytania dotyczące uruchamiania pozostają
* Ostateczny podpis pod rządową szczepionką Pfizer Covid-19, z trzema nowymi przypadkami zgłoszonymi w kontrolowanej izolacji
* Covid-19: Medsafe zatwierdza szczepionkę Pfizer, ponieważ firma potwierdza, że ​​pierwsze dawki pojawią się przed kwietniem

Ale do Nowej Zelandii dotarło już niewiele ponad milion dawek.

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​decyzja została podjęta w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną.

„Po dokładnym rozważeniu najnowszych dostępnych danych naukowych i medycznych, Medsafe ogłosił tymczasową zgodę na podanie młodym ludziom szczepionki Pfizer” – powiedział Ardern.

„Zatwierdzenie Medsafe było bardzo starannie przemyślanym i solidnym procesem, z priorytetem bezpieczeństwa”.

„W grupie wiekowej 12-15 lat jest około 265 000 dzieci, a obecne zamówienie firmy Pfizer zawiera więcej niż wystarczającą ilość dawek, aby pokryć dwa strzały dla całej tej grupy”.

„Nie musimy kupować więcej, aby to pokryć i nikt nie przegapi wyniku tej decyzji”.

Premier Jacinda Ardern otrzymuje szczepienie przeciwko wirusowi Corona.

Ricky Wilson/Personel

Premier Jacinda Ardern otrzymuje szczepienie przeciwko wirusowi Corona.

Zauważyła, że ​​dzieci zwykle nie chorują na Covid-19, ale mogą przenosić infekcję na innych.

„Chociaż Covid generalnie nie dotknął dzieci tak poważnie, jak dorosłych, zdarzały się międzynarodowe przypadki dzieci, które zaraziły się wirusem. Ponadto wykazano, że dzieci przenoszą wirusa, więc możliwość zaszczepienia ich pomaga chronić szersze kręgi. społeczność.”

„Mówiąc najprościej – kiedy nasze dzieci są szczepione, ich nauczyciele, przyjaciele, rodzeństwo, rodzice i dziadkowie są również bardziej chronieni przed wirusem. Dlatego szczepienie tej grupy leży w naszym najlepszym interesie.”

Aplikacja Jabs dla osób poniżej 16 roku życia nie uruchomi się od razu – Oczekuje się, że młodzi ludzie zaczną otrzymywać szczepionkę dopiero w październikuA Rada Ministrów powinna podjąć decyzję o zastosowaniu szczepionki dla osób poniżej 16 roku życia, co ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

„Następnym krokiem jest przeanalizowanie przez rząd zaleceń Ministerstwa Zdrowia w sprawie „decyzji o użyciu” i oczekujemy, że decyzja zostanie podjęta jeszcze w tym miesiącu. Do czasu podjęcia tej decyzji szczepionka nie zostanie podana młodym ludziom w wieku 12 lat. do 15.

Powiedziała, że ​​rząd najprawdopodobniej zatwierdzi stosowanie szczepionki dla nastolatków, ale generalnie postępuje zgodnie z radą Medsafe.

Oczekuje się, że szkoły średnie podczas startu będą szeroko stosowane. Powiedziała, że ​​Ministerstwo Edukacji rozmawiało już o tym z Ministerstwem Zdrowia.

Tymczasowe zatwierdzenie oznacza, że ​​firma Pfizer musi spełnić określone warunki, w tym dostarczyć Nowej Zelandii więcej danych z trwających badań klinicznych.

Szczepionka Pfizer/BioNTech ma taką samą aprobatę do stosowania u dorosłych, jak coroczna szczepionka przeciw grypie.

Medsafe rozważa obecnie zamówienia od dwóch innych producentów szczepionek: AstraZeneca i Janssen, a wkrótce ma zostać podjęta decyzja w sprawie szczepionki Janssena.

Nowa Zelandia kupiła miliony dawek tych innych szczepionek, zanim zdecydowała się kupić wystarczającą ilość Pfizera dla każdego Nowozelandczyka. Oczekuje się, że Janssen będzie stosowany u osób uczulonych na szczepionkę Pfizer.

READ  Covid 19: Nowe badania pokazują, dlaczego alternatywny Omicron jest mniej dotkliwy