Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Sydney zgłasza 10 nowych przypadków społeczności, przedłużono ograniczenia

Naukowiec

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian mówi, że nadal istnieje pewien poziom zaniepokojenia sposobem, w jaki wirus ten rozprzestrzenił się „w drodze” między niektórymi przypadkami. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała alarmujący wzrost przypadków Covid-19, a od wczoraj urzędnicy potwierdzili 10 nowych infekcji społecznościowych.

Premier Gladys Berejiklian potwierdziła, że ​​jeden z dzisiejszych przypadków Covid-19 nie jest powiązany z obecnym skupiskiem na wschodnich przedmieściach Sydney. Ten przypadek dotyczy ucznia szkoły w Waverley.

Rząd Nowej Południowej Walii przedłuży istniejące ograniczenia dotyczące masek o dodatkowy tydzień, a zasada obejmie teraz całe Sydney.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Berejiklian powiedział, że w nadchodzących dniach spodziewanych jest więcej przypadków. Obecnie w epidemii Covid-19 w Sydney jest 21 infekcji.

Okres zagrożenia

Minister transportu NSW Andrew Constance wydał dziś rano ostrzeżenie dla mieszkańców Nowej Południowej Walii, mówiąc, że są „wyraźnie zagrożeni” wybuchem epidemii.

„Myślę, że kiedy słyszysz, jak minister zdrowia mówi, że istnieje wyraźne i obecne ryzyko, nie zrobił tego lekko” – powiedział BBC News Breakfast.

Zauważył, że niektórzy mieszkańcy Sydney wydają się ignorować obecne ograniczenia dotyczące masek.

„Wszyscy muszą odegrać swoją rolę, tak jak robili to przez ostatnie półtora roku, a my musimy zadzwonić do obecnej oceny i upewnić się, że wydostaniemy się z tego tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała Constance.

Niebezpieczeństwo stwarzane przez wysoce zaraźliwy szczep Delta Covid-19 zostało wyjaśnione władzom, z: Nagrania CCTV Wewnątrz Bondi Junction Westfield pokazuje, jak szybko rasa może się rozprzestrzeniać.

READ  Epidemia Delta Covid 19: Jak Australia „naprawdę zawiodła” w bitwie

Dyrektor ds. Zdrowia NSW, dr Kerry Chant, powiedział, że materiał filmowy pokazał, że wirus był przenoszony między dwiema osobami podczas „tymczasowego skrzyżowania” w centrum handlowym.

„Wiemy, że 12 i 13 czerwca zidentyfikowano trzy osoby” – powiedziała wczoraj.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian.  Zdjęcie/Aktualności Corp Australia
Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian. Zdjęcie/Aktualności Corp Australia

„W jednym z nich faktycznie mamy materiał CCTV ze spotkania i jest to w zasadzie skrzyżowanie między osobami. Oczywiście stoją naprzeciwko siebie, ale dosłownie są kimś, kto przechodzi obok siebie na chwilę, bliski, ale tymczasowy”.

„W dwóch innych przypadkach, korzystając z nagrań z telewizji przemysłowej, nie byliśmy w stanie spojrzeć na dokładnie to samo przejście, ale wiemy, że było ono oddalone o 20 metrów. [apart], logując się w różnych miejscach w tym samym czasie lub na tym obszarze, więc podejrzewamy, że przekroczyli granicę”.

Berejiklian opisał konfrontację jako „przerażająco ulotną”, mówiąc, że para nie dotykała się fizycznie, ale zamiast tego przenosiła wirusa, gdy wchodzili „w tę samą przestrzeń powietrzną”.

– To jest zaraźliwe – powiedziała.

Szczep Delta, który uważany jest za do 50 procent bardziej zaraźliwy niż inne odmiany, po raz pierwszy pojawił się w Indiach i od tego czasu rozprzestrzenił się na dziesiątki innych krajów.

Po raz pierwszy odkryto go w społeczności australijskiej na początku tego miesiąca w Melbourne, kiedy miasto miało do czynienia z własną epidemią Covid-19.

Sekwencjonowanie genomowe wykazało, że wariant z Sydney „dokładnie” pasuje do sekwencji ze Stanów Zjednoczonych.

Ekspert wzywa do nagłego wyłączenia

Dzisiejsze dane pochodzą z telefonów od czołowego epidemiologa w sprawie nagłego trzydniowego zamknięcia w Sydney.

Epidemiolog i doradca WHO, profesor Marie-Louise McLaws, powiedział radiu ABC w niedzielę, że Nowa Południowa Walia musi potraktować tę epidemię wariantu delta „poważnie”.

„Jeśli liczby wzrosną, naprawdę powinniśmy pomyśleć o trzydniowym zamknięciu” – powiedziała.

READ  Rohan Smith: Haniebna reakcja Victorii na prawdziwe historie z linii frontu w walce z COVID

McLaws powiedział również, że maski powinny być obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych Greater Sydney.

Berejiklian wcześniej odmówił wykluczenia bardziej restrykcyjnych ograniczeń w celu kontrolowania epidemii.