Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Siły Obronne wydalają nieszczepionych stażystów z umów

Personel Sił Obronnych stażystów odmawia covid-19 Szczepionka Zostali wycofani ze swoich zawodów, ale powiedziano im, że muszą zakończyć okres powrotu w innej roli.

W wiadomości, która wyciekła do Rzeczy, departament obrony mówi członkowi służby, że planuje anulować szkolenie zawodowe, ponieważ odmówili przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.

Jednak zamiast natychmiast przeprowadzić przegląd retencji, powiedziano im, że zostaną usunięci z branży, aby pracować nad zobowiązaniem do zwrotu usługi (ROSO) w innej roli, co może zająć prawie rok.

Rzeczy

W szczepionce Pfizer Covid-19 znajduje się 10 składników. Microchip nie jest jednym z nich.

Rzecznik Obrony Narodowej Chris Pink powiedział, że słowo „odwet” trafnie opisuje sytuację.

Czytaj więcej:
* Pracownicy Sił Obronnych publicznie deklarują odrzucenie szczepionki Covid-19
* Ołów i arsen w glebie do 400 domów obronnych
* COVID-19: Pracownicy turystyczni z pierwszej linii wezwani do zaszczepienia się
* Poinformuj personel Sił Obronnych o zaszczepieniu lub strzelaniu do twarzy إطلاق

W liście napisano, że osoba ta zostanie rozmieszczona na stanowisku, na którym obrona ma za mało personelu do pracy nad ROSO, ale jeśli zmieni zdanie przed anulowaniem szkolenia zawodowego i otrzymaniem szczepienia przeciwko Covid-19, ich opcje mogą zostać ponownie rozważone. .

„Powinieneś również zauważyć, że CDF [chief of defence] Wskazał, że osoby, które odmówią zaszczepienia się przeciwko Covid-19, zostaną poddane kontroli przechowywania.

Siły Obronne prowadzą Operation Protection, w ramach której zarządzają obiektami MIQ (obraz pliku).

Joseph Johnson/Personel

Siły Obronne prowadzą Operation Protection, w ramach której zarządzają obiektami MIQ (obraz pliku).

„Oficjalna polityka w tej sprawie nie została jeszcze otrzymana, ale intencja jest jasna, więc jesteśmy teraz zmuszeni do wdrożenia odpowiedniej zachęty, aby zapewnić spełnienie przez pracowników pełnego szkolenia i potrzeb operacyjnych lub usunięcia pracowników z programu, aby zapewnić, że pozostaniemy skuteczne, a publiczne pieniądze są wydawane w odpowiedni sposób.”

Pink powiedział, że zapytał szefa obrony powietrznej, marszałka obrony powietrznej Kevina Shorta, na lutowym posiedzeniu komisji specjalnej: „Jakie myśli masz w przypadku każdej osoby, która może nie chcieć otrzymać szczepienia, a jednocześnie uczestniczyć w siłach obronnych w ogóle i, oczywiście, na linii frontu, że tak powiem?”

Na tym spotkaniu Short powiedział, że szczepienie personelu jest dobrowolne, jak opisano w następującym tekście komisji specjalnej:

„Istnieje oczekiwanie, oczekuję, że osoby zaakceptują to i dobrowolnie przyjmą szczepienie… Jeśli osoby nie zostaną zaszczepione, ponieważ dobrowolnie tego nie zrobiły, może to ograniczyć ich przydziały służbowe i może ograniczyć ich przydatność w organizacji .

Ale nie różni się niczym od innych szczepień, przez które przeszliśmy. Będzie wiele osób, które nie mogą być zaszczepione, oczywiście są kobiety w ciąży i te, które mają w tej chwili podstawowe problemy.

“Więc nie robimy wszystkiego, co w naszej mocy, w żadnej sprawie. Mówimy tylko, że musisz zgłosić się na ochotnika. Nie różni się to od tego, na co zgłosili się, przystępując do organizacji. “

Departament Obrony odrzucił prośbę o spotkanie z Szefem Obrony i zamiast tego złożono pisemne odpowiedzi.

Rzecznik firmy powiedział, że zaszczepili wszystkich pracowników w mundurach, ponieważ oczekiwali, że będą bezpiecznie przygotowani do zadań, które mogą być od nich wymagane.

Rzecznik podkreślił, że personelowi wojskowemu w przyuczeniu do zawodu, który dobrowolnie odmówił zaszczepienia, powiedziano, że wpłynie to na ich zdolność do rozmieszczenia na stanowiskach operacyjnych.

Zostaną oni wykluczeni ze szkolenia zawodowego i przeniesieni na stanowiska nieoperacyjne, podczas gdy ich zdolność do kontynuacji służby będzie oceniana.

„NZDF nie przeznaczy więcej zasobów na szkolenie stażystów, którzy odmawiają spełnienia naszych wymagań dotyczących pełnego wdrożenia lokalnego lub międzynarodowego”.

Kiedy obrona została zapytana o komentarze Shorta w lutym, powiedział, że od tego czasu szczepionka została dodana do podstawowych wymagań poprzez rozkazy Sił Obronnych.

“Wszyscy pracownicy muszą wyrazić świadomą zgodę, a następnie odmówić lub wyrazić zgodę na szczepienie. NZDF nie przygotowuje nikogo ze szczepionką, która nie wyraziła zgody.”

Mężczyzna pracujący w służbie zdrowia i opiece w Departamencie Obrony powiedział, że program szczepień został zakwestionowany z etycznego punktu widzenia, ponieważ ludzie mieli prawo do autonomii medycznej, w tym prawo do odmowy.

Pink powiedział, że chciałby, aby ludzie, którzy nie chcą lub nie mogą się zaszczepić z ważnych powodów, byli traktowani z godnością.

Zadzwonił do sekretarza obrony Benny’ego Henare’a, prosząc, aby Henare poleciło NZDF odpowiednio reagować na sytuacje, w których ludzie nie chcą lub nie mogą otrzymać szczepienia.

„Aby było jasne, nikt nie argumentuje, a najmniej ja jestem, że byłoby właściwe, aby niezaszczepiony personel NZDF pełnił pewne funkcje na pierwszej linii, takie jak obowiązki związane z operacjami ochronnymi w zarządzanych ośrodkach izolacji i kwarantanny.

„Gdziekolwiek pracownicy NZDF zgłosili się na ochotnika, aby służyć naszemu narodowi, byłoby niezwykle niefortunne i niesprawiedliwe niepotrzebne zakończenie ich służby.

„To jest dokładnie to, co jest zagrożone, nawet tym, którzy z powodów medycznych nie mogą w tej chwili otrzymać szczepionki”.

Pink powiedział, że skontaktował się również z komisarzem ds. prywatności w sprawie obaw związanych z naruszeniem prywatności niektórych osób, które: Ich historia szczepień została pokazana w ich miejscu pracy.

READ  Covid-19: Virus przybywa do Everest Base Camp, tworząc `` idealne miejsce na wydarzenie Superspreader ''