Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Przyrost masy ciała może być związany z szybszym osłabieniem odporności — badania

Badanie opublikowane w Dziennik medyczny Sieć JAMA jest otwarta W czwartek tylko 11 procent uczestników poniżej 55 kg miało mniej niż 80 procent przeciwciał w szóstym miesiącu – w porównaniu do 42 procent osób powyżej 55 kg.

„W tym badaniu kohortowym z udziałem 50 osób poziomy przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w dwa, cztery i sześć miesięcy po szczepieniu COVID-19 były odwrotnie skorelowane z masą ciała. Utrzymywał się wysoki poziom przeciwciał sześć miesięcy po szczepieniu. Druga dawka.

„Potrzebne są dalsze badania, aby wyjaśnić poziom odcięcia dla przeciwciał w celu ochrony osób przed poważną infekcją”.

Naukowcy zauważyli, że wszyscy 50 uczestników miało przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 i utrzymywało dodatni poziom (ponad 30 procent) przez okres do sześciu miesięcy po drugim wstrzyknięciu. Chociaż średni poziom przeciwciał spada z czasem, stwierdzono, że jego spadek koreluje z wagą, BMI, ilością tkanki tłuszczowej i stosunkiem masy do wzrostu.

1-SD [one standard deviation] Naukowcy powiedzieli, że wzrost masy ciała, stosunku masy do wzrostu i wskaźnika masy ciała był związany z 4 do 5 procentowym spadkiem przeciwciał SARS-CoV-2 u… kobiet.

„Szanse mniej niż 70 procent i mniej niż 80 procent przeciwciał po sześciu miesiącach wynosiły odpowiednio 0 procent i 11 procent u uczestników ważących mniej niż 55 kg, ale 16 procent i 42 procent u uczestników ważących 55 kg lub więcej”.

Autorzy doszli do wniosku, że dawkę przypominającą szczepionki Pfizer-BioNTech można podać więcej niż sześć miesięcy po drugiej dawce zdrowym osobom młodym i w średnim wieku o niskiej wadze. W Nowej Zelandii w pełni zaszczepione osoby w wieku 18 lat lub starsze kwalifikują się do dawki przypominającej trzy miesiące po drugiej dawce.

Według Te Ara: The Encyclopedia of New Zealand w 2009 r. średnia waga mężczyzny w Nowej Zelandii wynosiła 84,7 kg, a średnia waga kobiety 72,1 kg. Statystyki zebrane przez Bloomberg News w 2012 r. podają średnią wagę kobiet Kiwi na 74,6 kg, a mężczyzn Kiwi na 88,54 kg.

READ  Technologia oparta na sztucznej inteligencji odnotowuje ogromne postępy w leczeniu udaru mózgu w Wielkiej Brytanii

Inne dane z 2011 University of Otago i Department of Health and Nutrition Ankieta Średnią wagę mężczyzn kiwi określił na 85,1 kg, a kobiet na 72,6 kg.