Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 NZ: Eksperci ostrzegają przed ryzykiem wybuchu epidemii w stylu tajwańskim, jeśli zmienna delta będzie się utrzymywać

Ekonomista Rodney Jones, szef rządu ds. modelowania Covid, ostrzegł, że Nowa Zelandia ryzykuje wybuch epidemii w stylu Tajwanu, jeśli wersja delta się ustabilizuje.

Rozmawiać o Ostatnia panika – Przypadek odwiedzili Wellington z Australii – Jones powiedział, że to była gra na czekanie, aby sprawdzić, czy w Wellington doszło do transmisji społeczności, chociaż dotychczasowy brak przypadków był dobrym znakiem.

Jeśli dojdzie do transmisji przez społeczność, Nowa Zelandia może stanąć w obliczu poważnej epidemii, podobnej do tej, której doświadczył Tajwan – który wcześniej wymazał wirusa. To był Tajwan Ogłaszany jako złoty standard Wśród odpowiedzi Covida, ale doznał nagłego i poważnego wybuchu, z Tysiące przypadków i setki zgonów.

„Tajwan pokazuje nam, że jeśli Delta przejmie kontrolę, czeka nas długa droga” – powiedział Jones, chociaż obecnie jest to wariant alfa – który jest również wysoce zaraźliwy – i jest najbardziej rozpowszechniony na Tajwanie.

Wellington w centrum nowych koncernów Covid.

Ross Giblin

Wellington w centrum nowych koncernów Covid.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Zmienna delta i jak „przejściowe” spotkania mogą umożliwić rozprzestrzenianie się wirusa
* Covid-19 NZ: Dlaczego Nowa Zelandia jest bardziej podatna na nową epidemię niż kiedykolwiek
* Covid-19: Wprowadzenie szczepionki na poziomie społeczności rozpoczęło się po tym, jak w lipcu pojawiły się informacje o 1 milionie dawek

Nie będzie wiadomo, czy Nowa Zelandia stanie w obliczu tego scenariusza, dopóki nie będzie dostępnych więcej danych testowych. Wszystkie 7000 testów wykonanych w środę, z których około jedna trzecia pochodziła z Wellington, dała wynik negatywny.

„Jeśli jest to duży problem, dostaniesz lawinę przypadków, tak jak w Sydney” – powiedział Jones. “Modele migają na czerwono w Sydney. To nasz najgorszy rozkład w Australii i Nowej Zelandii od Melbourne w lipcu zeszłego roku, jest gorszy niż na północnych plażach w grudniu.”

Problemem jest wirus typu delta – szczep, który przebił się przez Indie na początku tego roku. Jones powiedział, że jest bardziej „dynamiczny” niż poprzednie warianty i stwarza nowe zagrożenia.

Karanga Morgan, współprzewodnicząca Rady Starszych, otrzymuje w poniedziałek pierwszą dawkę szczepionki Covid-19 Pfizer w Wellington.

Moana Ellis / LDR

Karanga Morgan, współprzewodnicząca Rady Starszych, otrzymuje w poniedziałek pierwszą dawkę szczepionki Covid-19 Pfizer w Wellington.

Nowa Zelandia staje przed grą w czekanie i bieganie: gra w czekanie polega na sprawdzeniu, czy w Wellington miała miejsce transmisja przez społeczność, a wyścig biegowy ma na celu zakończenie naszej kampanii szczepień.

„Wiemy wystarczająco dużo, że firma Pfizer jest skuteczna”. [against Delta] „Jesteśmy na tyle szczęśliwi, że posiadamy 100-procentowy Pfizer” – powiedział Jones. „To jest pilna potrzeba zaszczepienia wszystkich”.

Szczepienia to nie tylko problem w Nowej Zelandii.

Jones powiedział, że pojawienie się Delta w Indiach pokazuje, że świat nie posunął się tak bardzo do przodu w walce z pandemią, jak chcieliby niektórzy, ponieważ jest bardziej odporny na niektóre szczepionki.

„Niestety wybuch w Indiach był ogromnym niepowodzeniem” – powiedział. “W styczniu i lutym sprawy wyglądały naprawdę dobrze. Potem nastąpiła epidemia w Indiach, która nie była kontrolowana, co dało początek temu wariantowi i Delta Plus”.

Powiedział, że niektóre chińskie szczepionki, które były powszechne w wielu krajach rozwijających się, okazały się mniej skuteczne przeciwko Delta, co doprowadziło do odrodzenia reakcji tych krajów na wirusa Covid.

Delta zadała prawdziwy cios tym chińskim szczepionkom. Dowody, które zostały znalezione, są takie, że Sinovac i Sinopharm są nieskuteczne przeciwko Delcie, powiedział Jones.

Dla globalnej odpowiedzi oznacza to, że jak najwięcej ludzi potrzebuje skuteczniejszych szczepionek, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i stworzyć nowe warianty.

Wszędzie potrzebne są skuteczne strajki, aby kontrolować wirusa.

Wellington mógłby uniknąć kuli w tym drugim przypadku, ale będzie to wymagało globalnego wysiłku szczepień, aby kraj był naprawdę bezpieczny przed wirusem. „Nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni” – powiedział Jones.

READ  COVID-19: Sydney zgłasza 89 nowych przypadków i jedną śmierć