Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Fragmenty koronawirusa znalezione w trzeciej oczyszczalni ścieków w Nowej Południowej Walii, a władze ostrzegają przed możliwością niewykrytego przeniesienia infekcji

Pozytywne wyniki Covid-19 znalezione w ściekach mogą być nowo odzyskanym przypadkiem, który może nadal wydzielać odłamki wirusa po tygodniach odzyskiwania.

Juno Searle / Getty Images

Pozytywne wyniki Covid-19 znalezione w ściekach mogą być nowo odzyskanym przypadkiem, który może nadal wydzielać odłamki wirusa po tygodniach odzyskiwania.

Australijskie władze zdrowotne ostrzegają przed tym Covid-19 Być może nie został wykryty w Nowej Południowej Walii po tym, jak fragmenty wirusa zostały odkryte w trzeciej oczyszczalni ścieków w ciągu dwóch dni.

Fragmenty wirusa wywołującego Covid-19 znaleziono w kanalizacji oczyszczalni Burwood Beach z próbki pobranej w środę.

Zakład ma pulę około 225 000 ludzi i mieści Newcastle i okoliczne przedmieścia w Dudley, Charlestown, Jesmond, Lambton, New Lambton, Mayfield, Armor Valley, Woolcend, Cottara, Garden Spurp, Adamstown Heights, Kahiba, Highfields, Merwether, Warata West i George, Town i Carrington.

Następuje po podobnych alertach zdrowotnych wydanych w sobotę dla systemów sanitarnych w Allambie Heights na północnych wybrzeżach Sydney i Maryambula na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii.

Czytaj więcej:
* Bańka Trans-Tasmana: Podróż między Nową Zelandią a Australią Zachodnią została tymczasowo zawieszona z powodu wybuchu epidemii Covid-19
* Nowa Południowa Walia nałoży trzydniowe ograniczenie na przyjazd z Perth w regionie Peel
* Australia szuka gości hotelowych z wirusem w Nowej Południowej Walii, gdzie powróci bańka podróżnicza z Nową Zelandią

Rośliny te mogą pomieścić 83 400 ludzi w północnych działach wodnych i 15 000 na południowym wybrzeżu.

Próbki pobrano odpowiednio 22 i 21 kwietnia.

NSW Health wskazało, że pozytywne wyniki mogą pochodzić z niedawno odzyskanych przypadków Covid-19, które mogą nadal wydzielać odłamki wirusa przez kilka tygodni po wyzdrowieniu.

„Jednak NSW Health obawia się, że może wskazywać przypadki, które nie zostały wykryte w społeczności i prosi ludzi w tych obszarach o czujność na wszelkie objawy, które mogą wskazywać na Covid-19” – napisali w oświadczeniu.

W niedzielę w Nowej Południowej Walii nie wykryto żadnych nowych lokalnie pozyskanych przypadków Covid-19 i tylko jeden był poddany kwarantannie hotelowej, a 7706 testów wykonano w sobotę.

READ  Rabuka przeprasza za zamach stanu z 1987 roku i prosi o przebaczenie

Jedna osoba pozostaje w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii i korzysta z respiratora.

W stanie jest 87 osób zarażonych wirusem. Większość z nich nie przebywa w szpitalu.

Ta historia została pierwotnie opublikowana Dziewięć wiadomości Został opublikowany za zgodą.