Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19 Australia: Wicepremier Barnaby Joyce krytykuje Novaka Djokovica za kontrowersje wizowe

Sporty

Przemawiając na konferencji prasowej, premier Morrison ujawnił, że nigdy nie było zwolnienia i że dowody Djokovica na zwolnienie medyczne były „niewystarczające”. Wideo / Zbieranie

Wicepremier Australii, Barnaby Joyce, powiedział, że Novak Djokovic ponosi odpowiedzialność tylko dlatego, że gwiazda tenisa jest zagrożona deportacją z powodu sporu wizowego, który wybuchł po tym, jak otrzymał zwolnienie ze szczepień.

Djokovic – Odniósł się do antyszczepionkowego Kto publicznie sprzeciwiał się obowiązkowym ciosom – poleciał do Melbourne w środę wieczorem po ujawnieniu, że otrzymał zwolnienie z gry w Australian Open.

Jednak jego wiza została odrzucona i numer 1 na świecie odbył się w hotelu w Melbourne, podczas gdy on oczekuje na apelację w sądzie w sprawie jego wydalenia z kraju w poniedziałek.

Joyce nie sympatyzował z sytuacją Djokovica, mówiąc BBC: „Jeśli nie wypełni poprawnie formularzy, traktuje suwerenny status innego kraju jako żart.

„Musi zrozumieć, że Bóg obdarzył cię pewnym talentem, ale pewien talent nie stoi ponad suwerennymi prawami innych narodów.

„Jeśli będziesz wędrować po naszym kraju i nie powiesz nam prawdy, wyrzucimy cię stąd.”

W rozmowie z Channel 7 w Sunrise w piątek rano Joyce również to zauważyła Wiadomość od federalnego ministra zdrowia Grega Hunta do Tennis Australia Wyjaśnił, że zakażenie Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie było ważnym powodem zwolnienia ze szczepień.

W liście od Hunta z dnia 29 listopada stwierdzono, że wjazd bez kwarantanny do Australii wymagałby pełnego zaszczepienia ludzi, a ci, którzy „przebywali Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy… nie otrzymali dwóch dawek leczenia. nie Szczepionka zatwierdzona lub uznana przez administrację jest uważana za w pełni uodpornioną.”

Zanim Djokovic udał się do Australii, zamieścił na Instagramie, że brał udział w turnieju tenisowym z „odrzuceniem pozwolenia”, ale nie podał dalszych szczegółów. Uważa się, że liczył tylko na to, że w tym czasie został ranny.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Simone Biles nie jest już „głupia i głupia””

„Wstałem wcześnie i zacząłem czytać korespondencję między Gregiem Huntem a Tennis Australia. Nie sądzę, żeby Greg mógł być bardziej jednoznaczny” – powiedział Joyce.

„Powiedział, że powinieneś być zaszczepiony dwa razy. Nie możesz po prostu powiedzieć, że masz Covid jako powód uzyskania zwolnienia.

„Greg, Minister Zdrowia, bardzo jasno powiedział panu Djokovicowi czarno na białym o jego obowiązkach i oczekiwaniach, a teraz mamy to zamieszanie.

„Rząd wiktoriański zdecydował, że chce pana Djokovica, a tenisowa Australia prawdopodobnie chce pana Djokovica – ale nie podjęli decyzji. To rząd federalny”.

Tennis Australia nie ujawnił, dlaczego Djokovic pierwotnie kwalifikował się do zwolnienia ze szczepień, ale prezydent TA Craig Tiley wezwał Serbę do publicznego wyjaśnienia, dlaczego przyznano mu zwolnienie.