Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: 5285 nowych infekcji środowiskowych, 12 kolejnych zgonów

Jest 5285 nowych spraw społecznościowych COVID-19gdzie urzędnicy poinformowali o 12 kolejnych zgonach osób zarażonych wirusem.

W szpitalach w całym kraju jest 300 osób z Covid-19, z których pięć jest na oddziale intensywnej terapii lub na oddziale intensywnej opieki, Ministerstwo Zdrowia Powiedział w oświadczeniu w czwartek.

Czwartkowa siedmiodniowa średnia krocząca dla numerów spraw wspólnotowych wynosi 4817 – w ostatni czwartek było to 5451.

Wszystkie 12 zgonów zgłoszonych w czwartek miało miejsce od 17 czerwca.

Czytaj więcej:
* Air New Zealand oferuje zachęty pieniężne, aby zwabić pracowników po imigracji z Covid
* Przepełnienie oddziału ratunkowego spowodowane jest karetkami pogotowia
* Covid-19: Blokady i zamknięcia granic mają być używane jako „ostatnia deska ratunku” — dr Aisha Feral

Podnoszą całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z Covid-19 do 1431. Siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów wynosi 12.

Czterech zmarłych pochodziło z Northland; Dwa z Taranaki i po jednym z Auckland, Bay of Plenty, Mid-Central, Wellington, Canterbury i południa.

Dwóch z nich jest po pięćdziesiątce. Siedmiu z nich miało 80 lat, a 3 ponad 90. Pięć kobiet i siedmiu mężczyzn.

Ministerstwo poinformowało, że 31 wcześniej zgłoszonych zgonów zostało przeklasyfikowanych jako niezwiązane z Covid-19.

W aktualizacjach o godzinie 13:00 Ministerstwo Zdrowia podaje całkowitą liczbę osób, które mają Zmarł z covid w określonym czasie. Niekoniecznie oznacza to, że wirus zabił te osoby, oznacza to po prostu, że wynik testu był pozytywny w ciągu 28 dni od śmierci lub bezpośrednio po tym.

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację w czwartek w południe.

Ella Bates Hermanns/Personel

Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualizację w czwartek w południe.

Ministerstwo poda później więcej informacji o przyczynach tych zgonów na swojej stronie internetowej stronie internetowej. Możesz przeczytać wyjaśnienie, jak to działa tutaj.

300 osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 znajduje się w 19 z 20 regionów kraju (z wyłączeniem Zachodniego Wybrzeża) – średnia wieku to 61 lat.

Departament zbiera obecnie dane o stanie szczepień z DHB w trzech szpitalach: Northland, Auckland, Manukau, Waitimata, Waikato, Capital and Coast, Canterbury i hrabstwa South.

Spośród hospitalizowanych z Covid-19, których stan szczepień jest znany, 41 było nieszczepionych lub nie spełniało kryteriów. Jeden został częściowo zaszczepiony, 47 otrzymało dwie dawki szczepionki Covid-19, a 171 otrzymało dawkę przypominającą.

Oczekuje się, że większość osób zarażonych wirusem Covid-19 zostanie zaszczepiona w szpitalu. Dzieje się tak, ponieważ ponad 95% kwalifikującej się populacji w wieku 12 lat lub starszych otrzymało dwie dawki.

Urlopowicze są zachęcani do robienia planów, jeśli potrzebują samotności na długi weekend.

Unsplash

Urlopowicze są zachęcani do robienia planów, jeśli potrzebują samotności na długi weekend.

Mogłoby to prowadzić do nadreprezentacji osób zaszczepionych w danych dotyczących hospitalizacji.

Nowe przypadki społeczności zostały zgłoszone w: Northland (143), Auckland (1596), Waikato (298), Bay of Plenty (175), Lakes (63), Hawke’s Bay (142), Central Central (148), Wanganui (57), Taranaki (158), Tyrawete (37), Wairarapa (45), Capital and Coast (512), Hutt Valley (225), Nelson Marlborough (199), Canterbury (936), South Canterbury (74), Southern (426), Zachodnie Wybrzeże (48 ) , nieznany (3).

W czwartek w całym kraju było 33 699 aktywnych przypadków Covid-19.

Ministerstwo zgłosiło również kolejne 106 przypadków Covid-19 wykrytych na granicy.

Zanim Święto państwowe Al Matariqi w piątekDepartament Zdrowia przypomina ludziom o planach na wypadek zakażenia Covid-19 lub zidentyfikowania kontaktu w gospodarstwie domowym.

Osoby, które wyjeżdżają na długi weekend, będą musiały się odizolować i prawdopodobnie pozostaną wszędzie tam, gdzie uzyskają pozytywny wynik testu lub nawiążą kontakt z rodziną, więc mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z opłaceniem dodatkowego zakwaterowania i zmianą planów podróży.

Jeśli ludzie korzystają z własnego samochodu, mogą wrócić do domu, aby się odizolować, i podjąć środki ochrony zdrowia publicznego, aby nikt nie został zarażony w drodze do domu – takie jak zachowanie dystansu społecznego, noszenie masek i korzystanie z samoobsługowych stacji benzynowych do tankowania.

Jeśli jednak korzystasz z transportu publicznego lub podróżujesz między wyspami, nie będziesz w stanie podróżować w celu odizolowania się w domu.

Żadna aktualizacja Covid-19 nie zostanie opublikowana jutro. Sobotnia aktualizacja będzie zawierała liczby na piątek.

READ  Angielski komik, który musi usłyszeć, usuwając komentarze Whoopi Goldberg o Holokauście