Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19 w Australii: Nowe ograniczenia w Australii Południowej; piąta śmierć w NSW; Zamknięcie Victoria przedłużone

Wiktoriański premier Daniel Andrews powiedział, że urzędnicy „nie mają wyboru”, jak tylko doprowadzić kraj do wcześniejszego zamknięcia. Wideo / Sky News Australia

Kryzys koronawirusa w Australii nasilił się dzisiaj, a Nowa Południowa Walia zgłosiła piątą śmierć z Covid, odpowiedź Australii Południowej na dwa przypadki w połączeniu z nowymi ograniczeniami, a Wiktoria przedłużyła blokadę.

Australia Południowa nałoży nowe ograniczenia od północy dzisiejszej nocy po tym, jak stan odnotował dwa nowe lokalnie nabyte przypadki Covid-19.

Dwie osoby z tej samej rodziny, które niedawno podróżowały do ​​Australii, uzyskały pozytywny wynik testu. 81-letni mężczyzna został dziś zdiagnozowany, a jego córka również uzyskała wynik pozytywny. Do tej pory pięciu innych członków rodziny uzyskało wynik negatywny.

„Będą to ograniczenia ogólnostanowe, które zostały wprowadzone… i dokonamy ich przeglądu w piątek w tym tygodniu” – powiedział premier Australii Południowej Stephen Marshall.

„Mamy tylko jedną szansę, aby to naprawić. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją. Zakładamy, że to wariant Delta”.

Handel nieistotny w RPA będzie zamknięty do piątku. Powróci zasada jedna osoba na cztery metry kwadratowe, a jedzenie w restauracjach będzie tylko na świeżym powietrzu.

Ponadto w domach będzie mogło przebywać tylko 10 osób, a w miejscach „wysokiego ryzyka”, takich jak transport publiczny, wymagane będą maski.

Nie można uprawiać sportów zespołowych.

Szkoły pozostaną otwarte, a ludzie nadal będą mogli chodzić do pracy, ale zachęca się ich do pracy z domu.

„Koncentrujemy się na minimalizowaniu wpływu biznesowego i tworzeniu jak najmniejszych zakłóceń”, powiedział Marshall.

„Byłoby to katastrofą, gdybyśmy musieli mieć długoterminowe zamknięcie”.

Zamknięcie Victoria przedłużone

Tymczasem piąta blokada Wiktorii została przedłużona, ponieważ państwo zmaga się z powszechną epidemią w regionie Delta.

Premier Daniel Andrews powiedział, że blokada zostanie przedłużona we wtorek po północy.

Blokada Wiktorii zostanie przedłużona poza wtorkowy wieczór, ale końca nie widać.  Zdjęcia/Getty Images
Blokada Wiktorii zostanie przedłużona poza wtorkowy wieczór, ale końca nie widać. Zdjęcia/Getty Images

READ  Bubble via Tasman: wznowienie lotów między Australią Zachodnią a Nową Zelandią

“[Ending the lockdown] To nie byłoby właściwe. Prawdopodobnie jest to kilka dni słonecznych, a potem jest bardzo duża szansa, że ​​ponownie się wyłączy, i tego właśnie staram się uniknąć, i staramy się zrobić to dobrze i zakończyć sprawy ”- powiedział.

„To działa tak szybko, jest tak trudne i tak dynamiczne, że musimy być ostrożni i upewnić się, że wykonamy najlepsze rozmowy, ponieważ masz tylko jedną szansę, aby to zrobić”.

Victoria odnotowała dziś rano 12 lokalnych przypadków Covid-19. W niedzielę zarejestrowano 16 nowych przypadków, 19 w sobotę i 10 w piątek.

Piąta śmierć Covida w Nowej Południowej Walii

Dziś po południu Nowa Południowa Walia odnotowała swoją piątą śmierć z powodu Covid-19 – kobiety po pięćdziesiątce, która została znaleziona martwa w swoim domu w Sydney.

Uważa się, że jest to związane z przemieszczeniem bliźniąt, które zostały oskarżone o rzekomą pracę podczas zarażenia Covidem.

Policja Nowej Południowej Walii poinformowała w oświadczeniu, że funkcjonariusze zareagowali na problemy związane z dobrostanem w czwartek Bliss w domu Green Valley około 9:15 w poniedziałek.

Wewnątrz znaleźli ciało kobiety.

NSW Health potwierdziło w oświadczeniu, że kobieta uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 i miała bliski kontakt z innym przypadkiem.

Nowa Południowa Walia odnotowała dziś 98 nowych, lokalnie nabytych przypadków Covid, z których 20 było zaraźliwych podczas pobytu w społeczności.

WA Premier ma pęknięcie w NSW

Premier Australii Zachodniej, Mark McGowan, nie może się oprzeć zamachowi na blokadę NSW – i zrobił to ponownie dzisiaj.

READ  COVID-19: Krematoria i praca przy kopaniu grobów, gdy koszmar Indii się pogarsza

Kilka tygodni temu McGowan powiedział, że widział kilka zdjęć stanu Nowa Południowa Walia i ocenił mieszkańców Sydney jako „zmiennych”, jeśli chodzi o zamknięcie.

Dziś powiedział, że widział kilka nowszych zdjęć – prawie na pewno 15-sekundowy film opublikowany przez dziennikarza Channel 7, przedstawiający ludzi ćwiczących w Bondi w niedzielę.

Premier Australii Zachodniej zakwestionował, czy chodzenie jest „rozsądne”.

„Widziałem kilka zdjęć w Internecie, w szczególności Sydney – wielkie tłumy ludzi chodzących bez masek, imprezujących i imprezujących, siłowni na świeżym powietrzu w parku, tego typu rzeczy, brzmi to dla mnie dziwnie”.

Maski nie są obowiązkowe na zewnątrz w NSW, ponieważ ryzyko przeniesienia jest niskie, chyba że obszar jest zatłoczony.

„Nie jest przesadą prosić ludzi o przestrzeganie zasad, a jeśli zasady pozwalają ludziom postępować i robić to dobrze, to zasady powinny być egzekwowane” – powiedział McGowan.

„Zmiażdżyliśmy go, przyjechaliśmy tu z Sydney iw ciągu dwóch tygodni pozbyliśmy się go.

„Nalegam tylko, aby NSW upewniło się, że robią wszystko, co w ich mocy, ponieważ leży to w interesie narodowym.

„Każdy, kto myśli, że spacery i zabawa na plaży Bondiego mają sens, to nieprawda”.

Koronawirus choroba