Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Testy innych gimnastyczek olimpijskich z USA są pozytywne dla Covid-19

Kara Ecker, zastępczyni amerykańskiej drużyny gimnastycznej kobiet, uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 na olimpijskim obozie treningowym w Japonii.  (obraz pliku)

Jeff Roberson/AFP

Kara Ecker, zastępczyni amerykańskiej drużyny gimnastycznej kobiet, uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 na olimpijskim obozie treningowym w Japonii. (obraz pliku)

Kara Ecker, zastępczyni amerykańskiej drużyny gimnastycznej kobiet, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 w olimpijski Obóz szkoleniowy w Japonii.

Al Fong, osobisty trener zarówno Eakera, jak i koleżanki olimpijskiej Leanne Wong, potwierdził pozytywny wynik testu w e-mailu do Powiązana prasa Poniedziałek (czas lokalny). Wong powiedział, że 18-letni Ecker został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi dwa miesiące temu.

Ecker Wong został postawiony w stan oskarżenia.

USA Gymnastics nie określiło Ikera ani Wonga, ale stwierdziło w oświadczeniu, że sportowiec, który uzyskał wynik pozytywny i inny substytut, będzie podlegał dodatkowym ograniczeniom kwarantanny.

Czytaj więcej:
* Jak amerykańska drużyna gimnastyki kobiecej przetrwała skandal na tle seksualnym, który zrujnował ich sport?
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Gwiazda tenisa Coco Gauff wycofuje się po kontrakcie z Covid-19
* Pierwszy pozytywny test na Covid-19 dla mieszkańca wioski olimpijskiej w Tokio
* Wyniki trzeciego testu olimpijskiego pozytywne dla wirusa Corona po przybyciu do Japonii

„Zawodnicy olimpijscy przenieśli się do oddzielnych pomieszczeń i osobnego ośrodka treningowego, jak pierwotnie planowano, i będą nadal przygotowywać się do igrzysk” – podała organizacja w oświadczeniu.

„Cała delegacja nadal zachowuje czujność i podczas pobytu w Tokio będzie zachowywać ścisłe protokoły”.

Pozytywny test był najnowszym od Rosnąca liczba codziennych raportów o sportowcach i innych, którzy na igrzyskach olimpijskich z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa, opóźnionych przez pandemię. Ecker jest pierwszym Amerykaninem, który uzyskał wynik pozytywny.

“Zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców, trenerów i personelu jest naszym najwyższym priorytetem. Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych powiedział w oświadczeniu, że członek kobiecego zespołu gimnastyki artystycznej uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.

READ  COVID-19: Fidżi zgłasza 5 zgonów i 404 nowe przypadki

“Zgodnie z lokalnymi przepisami i protokołami sportowiec został przeniesiony do hotelu na kwarantannę. Ze względu na szacunek dla prywatności danej osoby nie możemy obecnie podać więcej informacji.”

Czterech zastępców – Ecker, Wong, Kayla DeCillo i Emma Malaboyo – pojechało do Japonii z sześcioosobową amerykańską delegacją globalną. Mistrzyni olimpijska Simone BilesJordan Chiles, Grace McCallum, Sonisa Lee, Michaela Skinner i Jed Carrey.

Pozytywny test przyszedł po tym, jak Ecker otrzymał w weekend coś, co zostało opisane jako „fałszywie pozytywny”. Ecker później wykonał test, który był negatywny, po czym kilka razy ponownie dał wynik pozytywny.

Kara Ecker bierze udział w ćwiczeniu na parkiecie podczas czerwcowych olimpijskich prób gimnastycznych kobiet w St. Louis.

Jeff Roberson/AFP

Kara Ecker bierze udział w ćwiczeniu na parkiecie podczas czerwcowych olimpijskich prób gimnastycznych kobiet w St. Louis.

Biles, który jest również mistrzem świata, oraz reszta regularnej drużyny zostały zaszczepione. Skinner, która zbudowała zespół na „jedno miejsce plus” – co oznacza, że ​​​​może rywalizować jako indywidualna osoba w Tokio – po próbach olimpijskich zeszłej zimy walczyła zarówno z Covid-19, jak i z zapaleniem płuc.

Zastępcy są z innymi zastępcami od czasu ich przybycia do Japonii, a konkurencyjny zespół utworzył się z innymi zawodnikami. Wszyscy olimpijczycy i trenerzy zostali przeniesieni do swoich pokoi od czasu pozytywnego wyniku testu, a olimpijczycy również przenieśli się do nowego hotelu, jak pierwotnie planowano.

Gry mają się rozpocząć w piątek z Stan wyjątkowy obowiązujący w TokioCo oznacza, że ​​prawie wszystkie stadiony będą pozbawione kibiców, ponieważ w stolicy pojawiają się nowe przypadki. Drużyna gimnastyki kobiet rozpoczyna w niedzielę rywalizację.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że testy odbyły się, gdy zespół trenował poza Tokio w mieście Enzai. W zeszłym tygodniu członkowie zespołu przybyli na obóz z wielką pompą na lotnisku Narita.

W poniedziałek rząd metropolitalny Tokio zgłosił 727 nowych przypadków w stolicy. To już 30. dzień z rzędu, kiedy liczba przypadków była wyższa niż w poprzednim tygodniu. A liczba spraw w zeszły poniedziałek wyniosła 502.