Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus, Covid 19: Stany Zjednoczone zamykają granice z Indiami, powołując się na liczbę niszczycielskich przypadków

Coronavirus, Covid 19: Stany Zjednoczone zamykają granice z Indiami, powołując się na liczbę niszczycielskich przypadków

Naukowiec

Kryzys ludzki w Indiach nasila się, a liczba przypadków koronawirusa rośnie każdego dnia. Wideo / Getty Images

Biały Dom powiedział, że Stany Zjednoczone ograniczą podróż z Indii od 4 maja, powołując się na niszczycielski wzrost liczby przypadków Covid-19 w tym kraju i pojawienie się potencjalnie niebezpiecznych wariantów koronawirusa.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Jane Sackey, powiedziała, że ​​administracja prezydenta Joe Bidena podjęła decyzję w oparciu o rady Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

„Polityka zostanie wdrożona w świetle niezwykle dużej liczby przypadków Covid-19 i wielu zmiennych występujących w Indiach” – powiedziała.

Z 386 452 nowymi przypadkami, Indie zgłosiły obecnie ponad 18,7 mln od początku pandemii, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wczoraj 3498 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje łączną liczbę 208 330 zgonów. Eksperci uważają, że obie liczby są mniejsze niż liczba, ale nie jest jasne, ile.

Akcja Stanów Zjednoczonych ma miejsce kilka dni po rozmowie Bidena z premierem Indii Narendrą Modim na temat narastającego kryzysu zdrowotnego w jego kraju i jego obietnicy natychmiastowego wysłania pomocy.

Stany Zjednoczone już przeniosły się do wysyłania leków i szybkich testów wirusów i tlenu do Indii, a także niektórych materiałów dla tego kraju w celu zwiększenia krajowej produkcji szczepionek Covid-19.

Ponadto spodziewano się, że zespół ekspertów ds. Zdrowia publicznego będzie wkrótce obecny w CDC w Indiach, aby pomóc tam urzędnikom służby zdrowia w spowolnieniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Biały Dom czekał na zalecenie CDC, zanim przystąpił do ograniczenia podróży, wskazując, że Stany Zjednoczone już żądały negatywnych testów i kwarantann dla wszystkich podróżujących z zagranicy.

Inne ograniczenia w podróżowaniu zostały nałożone z Chin, Iranu, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Republiki Irlandii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki, które były lub były hotspotami dla koronawirusa.

READ  Jak wygrać tajemniczy prezent od Świętego Mikołaja

– AP