Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: NSW zgłasza 136 przypadków społeczności – najwyższa dzienna suma od początku wybuchu epidemii w Sydney

Globalizm

Pracownik kieruje ruchem w pobliżu plaży Bondi przez klinikę testową Covid w Sydney 23 czerwca 2021 r. Zdjęcie / Getty Images

Nowa Południowa Walia odnotowała 136 nowych przypadków Covid w społeczności, co stanowi najwyższą dzienną liczbę infekcji.

Jedna osoba również zmarła z Covid – 89-letni mężczyzna.

Premier Gladys Berejiklian powiedziała dziś, że sytuacja w Nowej Południowej Walii, szczególnie wokół południowo-zachodnich i zachodnich przedmieść Sydney, jest obecnie uważana za stan wyjątkowy.

53 z dzisiejszych przypadków były zaraźliwe w gminie.

„Nie ma wątpliwości, że liczby nie idą w kierunku, w jakim mieliśmy nadzieję, że w tym momencie” – powiedział Berejiklian. „Oczywiście nie zbliżymy się do zera w następny piątek.

„W tym celu iz tego powodu rząd NSW będzie podejmował działania w związku z tym” – powiedziała.

Premier zapowiedział, że dwa obszary samorządowe w zachodnim Sydney zostaną skutecznie odcięte od reszty miasta w celu powstrzymania zmiennej delta.

Mieszkańcy Cumberlandshire i Blacktown nie mogą opuszczać swoich przedmieść, chyba że są pracownikami służby zdrowia lub służb ratunkowych lub są uważani za „niezbędnych”.

Dotknięte przedmieścia to Cumberland, Maryland, Grestans, Guildford, Pendle Hill, Gerawen, Seven Hills i Blacktown.

Obszary rządowe w Canterbury, Bankstown, Liverpool i Fairfield pozostają w ścisłej blokadzie.

Berejiklian powiedział, że urzędnicy rządowi będą kontaktować się z liderami społeczności w dotkniętych obszarach, aby pomóc mieszkańcom zrozumieć nowe zasady.

Wskazała, że ​​będzie dodatkowe wsparcie rządowe dla tych społeczności, chociaż nie zostało ono jeszcze sfinalizowane.

„Będziemy również przyglądać się środkom w weekend i na początku przyszłego tygodnia, aby wesprzeć was na różne sposoby” – powiedziała.

READ  Kończy się kryzys polityczny na Samoa i pierwsza kobieta na premierze powołana na mocy orzeczenia sądu | Samoa

Premier wezwał również Gabinet Federalny do ponownego ukierunkowania strategii szczepień Australii, w szczególności w celu uzyskania większej liczby dawek Pfizera dla Sydney.

„To, co zrobiliśmy jako rząd, to przeorientowanie naszych wysiłków na dystrybucję szczepionek w południowo-zachodnim Sydney i mamy mały plan na to, jak nie tylko zdobyć więcej dawek AstraZeneca w broni, ale także musimy to przyznać to jest bardzo młode w tych społecznościach i musimy przynajmniej więcej pierwszych dawek Pfizera”.

Z dzisiejszych 136 nowych przypadków nabytych lokalnie 77 jest związanych ze znanym przypadkiem lub grupą – 65 osób z kontaktami domowymi i 12 z osobami z bliskimi – a źródło infekcji w 59 przypadkach jest nadal badane.

53 przypadki izolowano przez cały okres infekcji, a 17 przypadków przez część okresu infekcji.

53 przypadki były zaraźliwe w społeczności, a stan izolacji 13 przypadków jest nadal badany.

Wcześniej minister zdrowia NSW Brad Hazzard potwierdził, że dzisiejsze przypadki będą wyższe niż wczorajszy rekordowy poziom 124.

“Będzie więcej [cases]”, powiedział Hazzard dziś rano w programie KIIS1065 The Kyle and Jackie O Show.

„Potrzebujemy ludzi z południowo-zachodniego Sydney, aby przestali się poruszać. Potrzebujemy ludzi, aby zrozumieli, że to niebezpieczny wirus”.

W ciągu nocy dodano więcej miejsc ekspozycji w CBD Sydney, południowo-zachodniej i śródlądowej części zachodniej, podczas gdy teraz ogłoszono ostrzeżenie dla obszaru Byron Bay, gdzie testy ścieków wykryły fragmenty wirusa.

Co najmniej 70 ze 124 nabytych lokalnie przypadków wczoraj spędziło jakiś czas w społeczności podczas infekcji, a kolejne 17 przypadków było przedmiotem dochodzenia.

READ  Australia twierdzi, że osiągnęła porozumienie o wolnym handlu z Wielką Brytanią

VIC rejestruje 14 nowych spraw społecznych

Victoria odnotowała dziś 14 nowych lokalnie nabytych przypadków Covid-19, wszystkie powiązane ze znanymi skupiskami.

Dziesięciu z 14 było poddanych kwarantannie przez cały okres infekcji. Departament Zdrowia Wiktorii powiedział na Twitterze, że więcej informacji zostanie opublikowanych później.

Stewardesa z Queensland

Tymczasem stewardessa Air Queensland jest zgłaszana do Testowany pozytywnie Covid-19 po przepracowaniu dwóch lotów z Qantas między Brisbane i Longreach.

Uważa się, że członek załogi służył na lotach QantasLink, QF2534 i QF2535, 11 lipca, ale nie opuścił samolotu.

Jednak nowy numer dał znać regionalnemu miastu Queensland. Testy są już w toku dla wszystkich pasażerów w miejscowym szpitalu.