Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: dwudziestoletni mężczyzna umiera w domu w Sydney z Covid; Nowa Południowa Walia zgłasza 233 nowe przypadki

Globalizm

Nowa Południowa Walia zgłasza 233 nowe lokalne przypadki COVID-19 i dwa zgony. Wideo / 9 australijskich wiadomości

Nowa Południowa Walia zgłosiła dwa zgony i 233 nowe lokalne przypadki COVID-19 w ciągu nocy po dodaniu 174 miejsc wzbudzających obawy do stanowej listy miejsc ekspozycji.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian ogłosiła, że ​​dwudziestoletni mężczyzna z południowo-zachodniego Sydney zmarł na Covid w swoim domu.

„Oczywiste jest, że nasze najgłębsze kondolencje należą się jego rodzinie i bliskim” – powiedział Berejiklian.

„Ale po raz kolejny pokazuje, jak śmiertelna jest ta choroba i jak dotyka ludzi w każdym wieku.

„Niestety mężczyzna nie został zaszczepiony ani nie otrzymał żadnej dawki szczepionki. Jak rozumiemy, śmierć nastąpiła nagle”.

Dyrektor ds. Zdrowia, dr Kerry Chant, powiedział, że lokalny okręg zdrowia w południowo-zachodnim Sydney opiekował się mężczyzną podczas jego izolacji, a on osiągnął 13 dzień, zanim „nagle się pogorszył”.

„Był codziennie sprawdzany i skarżył się, że czuje się trochę zmęczony, ale pogorszenie nastąpiło nagle” – powiedział Chant.

„Ważne jest, aby zrozumieć, że w przypadku Covid mogą wystąpić nagłe zgony i myślę, że ważne jest, aby zrozumieć, że twoje zdrowie może się pogorszyć”.

Powiedziała, że ​​mężczyzna mieszka z kimś innym. „Możesz sobie wyobrazić szok, jaki wywołała ta druga osoba, która właśnie została przyjęta do szpitala [with Covid-19]. “

Oprócz mężczyzny w wieku 20 lat, który zmarł w swoim domu w południowo-zachodnim Sydney, kobieta w wieku 80 lat z Inner West zmarła wczoraj w szpitalu Prince Alfred po pozytywnym wyniku testu na Covid 27 lipca.

READ  Koronawirus: Alice Springs w locklock, Australia Południowa otrzymuje pierwsze przypadki COVID-19 w społeczności w 2021 r., Gdy epidemie rosną w Queensland i NSW

Zrozumiałe, że kobieta nie była odporna.

Co najmniej 47 nowych przypadków nabytych lokalnie było dziś zaraźliwych w społeczności.

„To jest liczba, na którą bardzo nie możemy się doczekać” – powiedział Berejiklian.

Berejiklian został zbadany, dlaczego niektórzy sprzedawcy detaliczni pozostali otwarci po tym, jak NSW Health opublikowało ogromną listę nowych witryn ekspozycyjnych, które rozprzestrzeniły się na 79 przedmieściach.

„Oczywiste jest, że nasze zasady blokowania w NSW są jednymi z najtrudniejszych, jakie widział nasz naród” – powiedziała.

„Potrzebujemy, aby ludzie pamiętali za każdym razem, gdy wychodzą z domu, że mogą mieć wirusa lub każdy, z kim mieli kontakt, może mieć wirusa”.

NSW Health potwierdziło, że 4 063 lokalnie nabytych przypadków zostało zgłoszonych od 16 czerwca, kiedy to pierwszy przypadek został zgłoszony w ostatniej epidemii.

Obecnie w szpitalu znajduje się 286 przypadków Covid-19, z czego 53 osoby są na oddziale intensywnej terapii, a 23 wymagają wentylacji.

Do godziny 20:00 zgłoszono 105 578 testów na Covid-19 w porównaniu do 104 536 z poprzedniego dnia.

„Największe rozprzestrzenianie się od pierwszej fali”: Queensland zgłasza 17 nowych przypadków COVID-19

Queensland odnotowało 17 nowych, lokalnie nabytych przypadków Covid-19, zwiększając całkowitą liczbę przypadków w ostatniej epidemii do 63.

Wicepremier Stephen Miles powiedział, że wszyscy byli powiązani ze znaną grupą.

Cztery sprawy związane z Ironside Public School, w tym jeden nauczyciel; Dwa przypadki są związane ze stanową szkołą średnią Indooroopilly; Jedna sprawa jest powiązana z zasadami Boys’ Rules w Brisbane, a dziewięć dotyczy bliskich kontaktów lub członków rodziny spraw już zidentyfikowanych w klastrze.

„To sprowadza tę epidemię do 63, co oznacza, że ​​w niecały tydzień stało się to naszym największym wybuchem od pierwszej fali w zeszłym roku” – powiedział Miles.

READ  Covid-19: Wybuch epidemii w Australii nadal rośnie, nagła blokada przedłużona w Queensland
Koronawirus choroba

Queensland odnotowało wczoraj 16 nowych spraw ze społeczności.

Miles powiedział, że sprawa znaleziona wczoraj w Cairns – mężczyzna, który według władz znajdował się na początku lub początku infekcji z powodu miana wirusa – jest nadal przedmiotem dochodzenia.

„Potwierdzono, że jest to szczep Delta, ale nie jest powiązany z obecną epidemią w Brisbane”.

Jego sprawa wywołała wczorajszej nocy ostrzeżenia w rejonach Cairns, Trinity Beach i Yorks Knob.

Miles powiedział, że stan ma obecnie do czynienia ze 100 aktywnymi przypadkami, ale niewiarygodnie wysokie wskaźniki testów w Queensland dają władzom pewność, że pokonali epidemię.

„Nie tylko wczoraj pobiliśmy rekord testowy, ale pobiliśmy go, co jest fantastycznym wynikiem” – powiedział.

„Nasz poprzedni rekord wynosił 35 357 testów. W ciągu ostatnich 24 godzin przetestowaliśmy 51 479 próbek, pobiliśmy ten rekord, pobiliśmy cel wyznaczony przez naszego dyrektora ds. zdrowia, więc kontynuujmy, Queensland”.

Zero spraw wspólnotowych w Wiktorii

W lepszych wiadomościach dla wiktorianów stan odnotował dziś zero przypadków nabytych lokalnie koronawirusa.

Victoria opuściła piątą blokadę na początku tego miesiąca z powodu wybuchu szczepu Delta.