Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Corona Virus Covid 19: Przerwa w bańce Transtasman przedłuża się o 7 dni po wybuchu wirusa Corona

Nowa Południowa Walia i Queensland są w pogotowiu po tym, jak kobieta z Covid-19 podróżowała z Wiktorii do stanów. Wideo / Sky News Australia

Rząd przedłużył przerwę od bańki Transstasmanna z Victorią o kolejne siedem dni.

„Chociaż ogólne ryzyko dla Nowej Zelandii jest niskie, dzisiejsza rada nowozelandzkich urzędników ds. zdrowia publicznego jest taka, że ​​wstrzymanie podróży musi być kontynuowane” – powiedział minister odpowiedzi na Covid-19 Chris Hepkins.

Dodał: „Rząd stosuje ostrożne podejście, kontynuując pauzę, która zostanie ponownie rozpatrzona w następną środę”.

Chris Hepkins mówi, że rząd bierze "podejście ostrożnościowe".  Zdjęcie/Mark Mitchell
Chris Hepkins mówi, że rząd przyjmuje „podejście ostrożnościowe”. Zdjęcie/Mark Mitchell

Obecnie istnieją 93 przypadki związane z wybuchem epidemii w Greater Melbourne, rozłożone na cztery skupiska. Śledzenie kontaktów zidentyfikowało ponad 15 000 bliskich kontaktów.

Przypadki w największej epidemii w Melbourne są genetycznie powiązane z przypadkami sprowadzonymi z zagranicy, ale co najmniej trzy nie są jasne, w jaki sposób złapano wirusa.

Obywatele Nowej Zelandii, stali mieszkańcy, osoby z ulgami humanitarnymi i krytyczni pracownicy nadal będą mogli wchodzić na pokład lotów Green Zone do Nowej Zelandii z Melbourne – ale będą potrzebować negatywnego testu przed odlotem w ciągu trzech dni od wylotu.

Nie będą musieli być izolowani ani testowani po wylądowaniu w Nowej Zelandii.

Hipkins powiedział, że podróże bez kwarantanny w Queensland i NSW będą kontynuowane, ponieważ ryzyko dwóch nowych pozytywnych przypadków w Queensland jest uważane za niskie.

Każdy, kto był w miastach Dubbo, Forbes, Gillenbah lub Moree w Nowej Południowej Walii w okresie od 1 do 5 czerwca lub w Queensland w Toowoomba, Caloundra, Buddina i Baringa między 5 a 8 czerwca powinien sprawdzić Queensland A Nowa Południowa Walia Rządowe witryny internetowe poświęcone zdrowiu, aby ustalić, czy znajdują się one w interesujących miejscach.

Każdy, kto znajduje się w lokalizacjach o wyznaczonych godzinach, powinien zadzwonić na infolinię Healthline pod numer 0800358 5453, poddać się testom i izolować się, dopóki nie wrócą z wynikiem negatywnym.

READ  Przyjaciółka zaginionej kobiety na Florydzie zaginęła po tym, jak odmówiła rozmowy ze śledczymi

Nie mogą również podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od ekspozycji.

Queensland w stanie najwyższej gotowości

Queensland potwierdził dziś dwa przypadki Covid-19 po tym, jak ujawniono, że para z Melbourne opuściła blokadę i podróżowała po dwóch stanach.

Potwierdzono, że 44-letnia kobieta, która wczoraj przyjechała z Melbourne, była zarażona, a jej mąż uzyskał wynik pozytywny.

Kobieta i jej mąż Victoria wyjechali 1 czerwca, cztery dni po wejściu w życie stanowej blokady.

Para podróżowała przez regionalną Nową Południową Walię do Queensland, zatrzymując się po drodze w wielu miejscach.

Pełniący obowiązki wiktoriańskiego premiera James Merlino wskazał na możliwość, że wędrowna para mogła wyprowadzić się z ich domu.  Obraz/Getty Obrazy
Pełniący obowiązki wiktoriańskiego premiera James Merlino wskazał na możliwość, że wędrowna para mogła wyprowadzić się z ich domu. Obraz/Getty Obrazy

Kobieta uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 w Caloundra na Sunshine Coast 8 czerwca po dołączeniu tam do krewnych, chociaż wiadomo, że miała objawy od co najmniej 3 czerwca.

Numery przypadków z Queensland pojawiły się wkrótce po ujawnieniu przez władze wiktoriańskie czterech nowych przypadków Covid-19.

Przypadki pochodziły z tego samego domu, ale źródło infekcji wciąż nie jest znane.

W rezultacie władze wiktoriańskie dokonały dziś niewielkich zmian w złagodzeniu ograniczeń w Melbourne, ponieważ maski są nadal wymagane na zewnątrz.

Dyrektor ds. zdrowia w Queensland, dr Janet Young, powiedział, że oba przypadki w stanie wydają się zbliżać do końca okresu zarażenia.

Powiedziała jednak, że nadal bardzo ważne jest, aby mieszkańcy zgłaszali się i poddawali się testom.

Wędrująca para zastanawiała się

Pełniący obowiązki premiera Wiktorii James Merlino powiedział, że urzędnicy służby zdrowia przeprowadzili wywiad z parą i wskazali, że wyprowadzają się z domu, co oznacza, że ​​nie naruszyliby zasad zamknięcia.

Mogą jednak nadal naruszać przepisy graniczne Queensland, jeśli nie mają ważnego zezwolenia na zwolnienie.

„Wczoraj Wiktoria nie mogła porozmawiać z parą w sprawie przesłuchania w sprawie, ale zrobimy to dzisiaj i myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że jeśli przeprowadzają się, nie stanowi to naruszenia dyrektyw tutaj w Victorii, ale nie„ nie” Nie wiem — powiedział Merlino.

    Mieszkańcy Melbourne mają dziś wieczorem wyjść z dwutygodniowej blokady.  zdjęcie / 123rf
Mieszkańcy Melbourne mają dziś wieczorem wyjść z dwutygodniowej blokady. zdjęcie / 123rf

READ  Liderzy APEC podwajają wysiłki w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 po spotkaniu prowadzonym przez premier Jacindę Ardern

Wygląda na to, że to szczęście, że ranna kobieta z Melbourne została złapana. Poczta kurierska poinformowała, że ​​poddała się testowi tylko dlatego, że jej mąż potrzebował negatywnego wyniku testu do pracy.

Jest zarządzana przez personel Szpitala Uniwersyteckiego Sunshine Coast, a jej mąż również przebywa w szpitalu pod obserwacją.

Tymczasem mieszkańcy Melbourne przygotowują się dziś wieczorem do wyjścia ze ścisłej dwutygodniowej blokady, a Merlino ogłosił wczoraj „ważne kroki” w celu złagodzenia ograniczeń.

Od 23:59 Melbourne będzie mogło przejść do „większości takich samych ustawień” jak reszta stanu. Okręg Regionalny Wiktorii również zmierza do dalszego złagodzenia ograniczeń.

Podróż w Melbourne będzie ograniczona do 25 km, a jedyne powody, dla których warto podróżować dalej, to praca, edukacja, opieka lub szczepienia.

Zakaz odwiedzin domowych zostanie utrzymany, ale spotkania plenerowe zwiększą się do 10 osób.

Maski będą nadal wymagane na zewnątrz i wewnątrz, po tym, jak Merlino ogłosił w czwartek niewielką zmianę zasad.

Podróż do Terytorium Wiktorii pozostaje zabroniona.

– z news.com.au