Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wszyscy możemy zrobić, aby pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi?

Walka ze zmianą klimatu często wydaje się dużym tematem i może być trudno określić, co możemy zrobić, aby naprawdę coś zmienić.

W Climate Check 1News omawia najważniejsze kwestie klimatyczne.

W najnowszym filmie wyjaśniającym z tej serii Melissa Stokes przygląda się prostym sposobom ograniczenia emisji, takim jak spożywanie mniejszej ilości mięsa i korzystanie z transportu publicznego.

według bezpłciowyGdyby ludzie jedli mięso na jeden posiłek w tygodniu, obniżyłoby to emisję typowego gospodarstwa domowego o około 7%. Na proces produkcji mięsa, zwłaszcza czerwonego, składa się wiele etapów.

Genless twierdzi, że kilka prostych sposobów na zmniejszenie spożycia mięsa to:

  • Zastąp połowę mięsa fasolą, warzywami lub soczewicą w frytkach, curry, gulaszach lub ciastach
  • Wypróbuj alternatywy, takie jak tofu, kukurydza lub nabiał
  • Jeśli jesz poza domem, wybierz posiłek wegetariański
  • Znajdź pyszne pomysły na stronach z przepisami

Jeśli chodzi o zakupy, innym sposobem, w jaki poszczególne osoby i rodziny mogą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, jest wybieranie trwałych ubrań. Przedkładanie jakości nad ilość jest bardziej przyjazne dla środowiska i często kończy się taniej.

Według Banku Światowego przemysł modowy odpowiada za 10% rocznej emisji gazów cieplarnianych na świecie. Oznacza to więcej emisji dwutlenku węgla niż loty międzynarodowe i żegluga morska razem wzięte.

Genless sugeruje sprawdzenie, czy szwy odzieży są mocne, trzymają swój kształt, materiał jest nieprzezroczysty, a guziki i zamki błyskawiczne są dobrej jakości.

Innym sposobem na odegranie swojej roli jest dłuższe przestoje w trybie offline. Genlis twierdzi, że do 2025 r. działalność cyfrowa na świecie może generować taką samą ilość emisji, jak wszystkie dzisiejsze samochody.

Smartfony, usługi przesyłania strumieniowego, centra danych i sieci wymagają produkcji energii i zasobów nieodnawialnych, generując wiele emisji zmieniających klimat.

Genless sugeruje, że dobrymi sposobami na zmniejszenie swojego śladu cyfrowego jest przesyłanie strumieniowe wideo w niższej rozdzielczości, kupowanie mniejszej liczby urządzeń elektronicznych i uśpienie urządzeń.

READ  Urbanista Malibu to bezprzewodowy głośnik zasilany światłem słonecznym

Wszystkie porady i wskazówki znajdziesz w powyższym filmie.

Aby obejrzeć całą serię Filmy dotyczące kontroli klimatu, kliknij tutaj.