Chris Wood wyrównuje dla All Whites po rzucie karnym w doliczonym czasie gry

Zespół All Whites wyrównał w końcówce meczu z Demokratyczną Republiką Konga po rzucie karnym za doliczony czas gry, nałożonym przez kapitana Chrisa Wooda.

Wood strzelił z rzutu karnego w 91. minucie i dziś rano Nowa Zelandia zremisowała 1:1 z Demokratyczną Republiką Konga w Hiszpanii, z łatwością wbijając kopnięcie w prawy dolny róg bramki, pokonując bramkarza Lionela Mbasiego.

Również Wood został początkowo przyznany rzut karny po tym, jak Gideon Kalulu wepchnął go w pole karne chwilę po tym, jak Matt Garbett próbował wybić DR Konga szybkim rzutem wolnym.

Bramka ta była 34. bramką zdobytą przez Wooda dla Nowej Zelandii i umocniła jego rekord z Aotearoą, zajmującym 104. miejsce, po tym, jak Kongijczyk, zajmujący 64. miejsce na świecie, strzelił gola zaledwie 21 sekund po zakończeniu pierwszej połowy.

Błąd w obronie pozwolił Cedricowi Bakambu zdobyć bramkę dla Demokratycznej Republiki Konga, a główka Liberato Kakasiego została przechwycona przez bramkarza Nicka Tzanewa i bez wahania została obroniona.

Pomimo porażki All Whites wyglądali bardziej obiecująco w ofensywie przez cały mecz i mieli nawet szansę na zwycięstwo po wyrównaniu Wooda w końcówce meczu, ale Mbasi był w stanie zablokować Maxa Matę.

Trener Darren Bazeley wciąż ma wiele powodów do radości, na przykład powrót Sarpreeta Singha do składu All Whites po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku, po powrocie do zdrowia po długotrwałej kontuzji pachwiny.

Młody obrońca Tyler Bindon, który niedawno przeszedł ze Stanów Zjednoczonych na rzecz reprezentacji Nowej Zelandii, również zadebiutował w końcówce meczu.

All Whites udają się teraz do Anglii, aby w środę w Londynie zmierzyć się z Australią w Soccer Ashes.