Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chris Dziadol relacjonuje: Polska perspektywa

Rynek komunikacji elektronicznej w Polsce jest bez wątpienia jednym z najbardziej dynamicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Weź niestandardowy pasek / OTT. Od jakiegoś czasu wiadomo, że mimo dużej liczby dostępnych usług, najbardziej popularnym jest Netflix. Z comiesięcznego badania przeprowadzonego przez Mediapanel dla Wirtualnych Mediów wynika, że ​​w grudniu obejrzało je za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji mobilnej co najmniej 13,34 mln internautów w kraju. To aż 44,9%, czyli trzykrotnie więcej niż gracz TVN.pl, najbliższego konkurenta.

Co więcej, popularność Netflixa wciąż rośnie. Od sierpnia do grudnia ubiegłego roku zyskał 1,4 miliona widzów online w czasie, gdy nowicjusz Viaplay zdobywał przyczółek na rynku.

Jednak większość innych usług nadal dobrze sobie radzi, a HBO i Canal+ wykazały ostatnio największe wzrosty.

Tymczasem wyniki raportu Nielsen Media rzucają światło na obecny stan polskiego rynku telewizyjnego jako całości. Wynika z niego, że na początku tego miesiąca co najmniej 69,2% gospodarstw domowych, czyli 9,87 mln, korzystało z usług telewizji kablowej lub DTH. Był to imponujący wzrost o 670.000 w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jednakże, podczas gdy liczba gospodarstw domowych z kablówką nadal rosła, z 4,01 mln do 4,76 mln w 2021 r., całkowita DTH spadła z 5,19 mln do 5,01 mln. W tym samym czasie znacząco spadła liczba gospodarstw posiadających wyłącznie telewizję naziemną, z 5,03 mln do 4,41 mln.

Podczas gdy Polska ma dużą liczbę naziemnych kanałów niekodowanych, a do listy prawdopodobnie wkrótce dołączy także usługa 4K od nadawcy publicznego TVP, największą zmianą w tym roku będzie przejście na standard DVB-T2. Interesujące będzie zobaczyć, jak wpłynie to na dużą liczbę domów, które podczas oglądania telewizji naziemnej korzystają wyłącznie z telewizji naziemnej.

Więcej informacji o Chrisie Dzidolu na stronie https://www.chrisdziadul.com

READ  Słaby mąż Kate Garraway, Derek Draper, uśmiecha się, gdy tworzy luksusowy park