Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Choroba meningokokowa w rejonie Wellington, jedna osoba już zmarła

Choroba meningokokowa w rejonie Wellington, jedna osoba już zmarła

Te Whatu Ora ostrzega mieszkańców okolic Wellington, aby zwracali uwagę na objawy choroby meningokokowej.  (plik graficzny)

123RF

Te Whatu Ora ostrzega mieszkańców okolic Wellington, aby zwracali uwagę na objawy choroby meningokokowej. (plik graficzny)

Jedna osoba zmarła na chorobę meningokokową w rejonie Wellington, co skłoniło pracowników służby zdrowia do wydania ostrzeżenia dla ludzi, aby zwracali uwagę na objawy potencjalnie śmiertelnej choroby.

Dr Craig Thornley, oficer medyczny Te Whatu Ora, wezwał mieszkańców regionu Wellington do zachowania czujności w przypadku objawów infekcji bakteryjnej.

Czy wiesz więcej? Wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected]

Z szacunku dla rodziny Thornley powiedział, że dalsze informacje o osobie, która zmarła na chorobę meningokokową, nie zostaną ujawnione.

„W tej chwili składamy kondolencje rodzinie”.

Czytaj więcej:
* Drugi student z Christchurch jest hospitalizowany z powodu choroby meningokokowej
* Choroba meningokokowa: co to jest, kto na nią choruje i co robić?
* Student uniwersytetu w Christchurch został zabrany do szpitala po zachorowaniu na chorobę meningokokową

Choroba meningokokowa może spowodować śmierć lub trwałe kalectwo, takie jak głuchota, i może dotknąć każdego, ale najczęściej występuje u małych dzieci, nastolatków i młodych dorosłych. Chorobą można się zarazić przez kaszel, kichanie i pocałunki.

Objawy choroby meningokokowej obejmują gorączkę, chociaż kończyny są zimne, wymioty i/lub bóle mięśni.

W przypadku zapalenia opon mózgowych – gdy choroba meningokokowa rozprzestrzenia się do mózgu – objawami mogą być ból głowy, sztywność karku, wrażliwość na światło i/lub senność.

Lawrence Smith / Rzeczy

Reporter Stuff, Ripu Bhatia, opowiada o swojej walce z chorobą meningokokową.

Chociaż kiedyś u osób dotkniętych chorobą często pojawiała się czerwona lub fioletowa wysypka na całym ciele, nie zdarza się to w każdym przypadku, ponieważ plamy mogą wyglądać jak siniaki.

Thornley powiedział, że jeśli ludzie obawiają się, że ktoś ma chorobę meningokokową, powinni skontaktować się z lekarzem lub Linia zdrowia Natychmiast.

READ  Zmiany łagodne w złośliwe w raku są wykrywane przez transkrypcję przestrzenną

Szczepionka meningokokowa B jest dostępna bezpłatnie dla dzieci do 12 miesiąca życia. Bezpłatny program nadrabiania zaległości był dostępny do końca sierpnia.

Szczepionka była dostępna dla osób w wieku od 13 do 25 lat mieszkających w pobliżu, takich jak akademiki, szkoły z internatem lub koszary wojskowe, z bezpłatnym programem „nadrabiania zaległości” dostępnym do lutego przyszłego roku.

W 2020 roku 19-letnia studentka Miwa Chapman zmarła na zapalenie opon mózgowych podczas pobytu na uniwersytecie w Christchurch, po tym, jak współlokatorzy pomylili ją z zatruciem pokarmowym.

„Zdecydowanie zachęcam tych, którzy kwalifikują się do szczepień, do uzyskania dodatkowej ochrony, czy to w ośrodku medycznym trzeciego stopnia, czy w przychodni ogólnej” – powiedział dr Thornley.