Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chevrolet Camaro ZL1 Mustang Shelby GT350 Racing do zwykłej mocy

Oglądanie Chevroleta Camaro ścigającego się z Fordem Mustangiem to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie można się zmęczyć, nawet jeśli wynik jest czasami bardzo niewielki – jeśli w ogóle – nie budzi wątpliwości.

Biorąc pod uwagę specyfikacje dwóch omawianych modeli, wydaje się, że powinno to mieć miejsce również w tym meczu. Plik Chevrolet Camaro ma wyraźną przewagę pod względem mocy, a ponieważ oba samochody są wyposażone w napęd ręczny i na tylne koła, moc może być decydującym czynnikiem w tym konkretnym wyścigu.

6,2-litrowy silnik V8 GM z doładowaniem ma pełny litr pojemności powyżej twierdza Mustang Shelby GT350 5,2 litra. Dodaj funkcję miecha, a prawdziwą niespodzianką jest to, że Camaro zapewnia tylko 115 koni mechanicznych więcej niż Mustang wolnossący.

W końcu jest to najpotężniejszy silnik atmosferyczny, jaki Ford kiedykolwiek wyprodukował, więc niech inżynierowie Blue Oval docenią ich osiągnięcia. Poza tym GT350 zawsze może przywołać swojego starszego brata, GT500Jeśli Camaro grozi przekroczeniem granicy między szybszym a radzeniem sobie z brutalnym wrzaskiem.

Cóż, biorąc pod uwagę wielkość luki i kilka asów w obudowie GT350, ta ostatnia nie wydaje się realna. Podczas gdy ZL1 jest na stanie (641 KM / 650 KM i 479 lb-ft / 650 Nm momentu obrotowego), Shelby ma dwie drobne (bardzo nieznaczne) korekty, ale wystarczające, aby podnieść jego wydajność na bardziej konkurencyjny poziom.

Strojenie naturalnego silnika indukcyjnego jest trudniejsze niż wymuszonego silnika indukcyjnego, czy to z turbodoładowaniem, czy doładowaniem, co pozostawia kilka innych możliwości wydobycia z niego większej mocy. To GT350 Katalizator został usunięty, aby zwiększyć prędkość spalin i zmniejszyć ciśnienie w tylnym silniku, ponieważ do cylindrów pompowana jest mieszanka E85 zamiast zwykłej benzyny.

Nikt nie wie, ile mocy te dwa tryby dają Mustangowi, ale jasne (i oczekiwane) jest to, że jest to znacznie mniej niż 115 koni mechanicznych, które musi dopasować Camaro641 KM. Kierowcy jeżdżą na dwa wyścigi rolkowe z prędkością 50 mil na godzinę (około 80 km / h) i chociaż mogą się one nie pokrywać idealnie, fakt, że ZL1 kontynuuje jazdę przez cały wyścig, pokazuje, że Shelby nie miała szans nawet z idealnym startem w czasie. Obejrzyj dwa krótkie programy poniżej i pamiętaj, aby zabrać ze sobą słuchawki, aby nie przegapić żadnego z tego wspaniałego V8.