Central Pulse wznosi się na szczyt dzięki decydującemu zwycięstwu 54-45, podczas gdy Tactix poniósł bolesną porażkę

Whitney Souness wyróżniał się w Pulse w dziewiątej rundzie, wygrywając z Tactixem.

Hagena Hopkinsa/Getty Images

W Christchurch Arena, Christchurch: puls 54 (Amelia Walmsley 45/54, Tiana Mituaro 9/11) 45- Ukochany (Aliyah Dunn: 18/20, Te Baia Selbi Rickett: 27/27, Vica Coloto: 0/3). 1h: 14-15, HT: 26-24, 3 razy: 38-37.

Broniący mistrzów ANZ Premier League Central Pulse popchnął nadzieje Tactix na finały w nieznane, ponieważ zrobili ogromny krok w kierunku umocnienia kolejnego miejsca w barażach dzięki wygranej 54-45 w poniedziałek wieczorem.

Zwycięstwo dziewięcioma bramkami w ostatnim meczu 9. rundy w Christchurch daje impuls do zremisowania na szczycie drabinki z Mystics z 27 punktami, tracąc tylko różnicę bramek.

Decydujące starcie, które mogło potoczyć się w obie strony, to Pulse zasypało ostatnie momenty ostatniej kwarty, podczas gdy Tactix popełnił dwa nierozłączne błędy.

Poniedziałkowa porażka jest bolesna dla Tactix, który pozostaje na czwartym miejscu, ale zaczyna tracić kontakt z pierwszą trójką. Dwa punkty za trzecimi gwiazdami i sześć punktów za Mystics i Pulse.

Tak jak byli w pasach w niedzielę wieczorem 74-50 z rąk Northern Mystics, Tactix byli bez defensywnej potęgi Gene’a Watsona z powodu kontuzji stopy.

Tactix mógł spadać zaledwie 24 godziny po trzeciej porażce w sezonie, ale Pulse również szybko się poprawił, pokonując walczącą Steel z zaledwie jednym golem w sobotę.

Nieobecność Watsona spotęgowała kończącą sezon kontuzję regularnego skrzydłowego obrony Greera Sinclaira w zeszłym miesiącu.

Tactix był bez Gene'a Watsona drugi mecz z rzędu z powodu kontuzji stopy.

Hannah Peters/Getty Images

Tactix był bez Gene’a Watsona w drugim meczu z rzędu z powodu kontuzji stopy.

Wiele mówiono o porażce Watsona, ale jej następczyni, Kate Lloyd, w pierwszej kwarcie walczyła ze wszystkim, pomagając Tactixowi objąć prowadzenie 15:14 po pierwszej połowie.

Ale druga kwarta toczyła się wokół obrony Pulse, Christiany Manoa i Kelly Gorey, którzy sprawili, że penetracja kręgu strzelniczego była koszmarem dla Tactixa – który był blisko pięciu minut bez strzelenia bramki – co skutkowało zamachem za trzy bramki, aby oddać piłkę. Puls 26-24 prowadzi w pierwszej połowie.

READ  Były gracz Wallabies, Phil Waugh, został mianowany dyrektorem generalnym Rugby Australia

To Tactix szybko rozpoczął trzecią kwartę, zdobywając trzy gole z rzędu i wysuwając się na prowadzenie, ale atak skrzydłem Pulse Whitney Souness przejął kontrolę nad grą dzięki błyskotliwej pracy, aby podsycić strzały z okręgu od Amelii Walmsley i Tiany Mituaro.

Pulse strzelił sześć bramek – ponieważ Tactix ponownie nie strzelił gola przez prawie cztery minuty – Mainland jeszcze nie utonął z przewagą zaledwie dwóch bramek do przerwy. Ale pomimo ich dzielnych wysiłków, margines wygranej zaplecza z ostatniej tercji wygasł.

W czwartej kwarcie Maddie Gordon spędziła trochę czasu na uboczu z powodu uderzenia w głowę po kolejnym ciężkim upadku, ale szybko wróciła po ocenie przez byłego Silver Verne Leslie Rumpole.

Rzut z gry Aliyah Dunn został obroniony w trzeciej kwarcie, zanim wrócił w ostatnich pięciu minutach, ale jego powrót nastąpił w czasie, gdy Tactix walczył o piłkę.

Dla Tactix zbliża się kolejny kluczowy mecz dla ich finałów, kiedy będą gospodarzami Stars w Christchurch w niedzielę, a Pulse udają się do Hamilton, aby zmierzyć się z Magic tego samego dnia, gdzie wygrana znacznie zwiększy ich nadzieje na finał.

Największym zmartwieniem trenerki Marian Delaney-Hoshek w tym tygodniu będzie to, czy uda jej się sprowadzić Watsona z powrotem na kort.