Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były gracz Wallabies, Phil Waugh, został mianowany dyrektorem generalnym Rugby Australia

Były gracz Wallabies, Phil Waugh, został mianowany dyrektorem generalnym Rugby Australia

Nowym dyrektorem generalnym Rugby Australia jest Phil Waugh. zdjęcie/AP

Phil Waugh, były flanker Wallabies, został mianowany dyrektorem generalnym Rugby Australia.

Waugh został wyznaczony jako następca Andy’ego Marinosa, weterana 79 meczów testowych dla Australii, i został potwierdzony przez australijskiego szefa rugby, Hamisha McLennana.

43-letni Wu grał w reprezentacji Australii na Mistrzostwach Świata w Rugby w 2003 i 2007 roku i zakończył karierę w 2011 roku.

Przez dekadę pracował w bankowości, a od 2018 roku jest dyrektorem niewykonawczym w Australian Rugby Board.

Nominacja Wu nastąpiła po wyborze skrzydłowego, zwycięzcy Pucharu Świata z 1999 roku, Joe Roofa, na prezesa Rugby Australia w zeszłym miesiącu.

Wallabies spadali w rankingach od okresu międzynarodowych sukcesów, kiedy zdobyli tytuły Pucharu Świata w Rugby w 1991 i 99 roku i dotarli do finału na własnym terenie w 2003 roku, a także pokonali British and Irish Lions w 2001 roku.

Woo powiedział, że jest przekonany, że Eddie Jones, który wrócił na drugą kadencję jako trener Wallaby po tym, jak poprowadził drużynę Waugha do finału Pucharu Świata w 2003 roku, może umieścić Australię z powrotem na szczycie światowych rankingów. Powiedział, że Australia może być najlepsza w siedmioboju mężczyzn i kobiet 15 i 7.

„Zdecydowanie mam wielkie ambicje i wiarę, że możemy być najlepsi na świecie” – powiedział. „Po prostu nie graliśmy konsekwentnie na boisku. Nie zdobyliśmy wystarczającej liczby trofeów, a to jest naprawdę ważne.”

Waugh powiedział, że ożywi grę na poziomie podstawowym, wprowadzając więcej reprezentatywnych graczy do klubowego rugby.

„Myślę, że z biegiem czasu doszło do ogromnego rozłączenia” – powiedział. „Aby naprawdę połączyć naszą społeczność rugby i upewnić się, że gra zaczyna się i kończy w naszych uprawach, naprawdę musimy w to zainwestować”.

READ  Wiedmer: Nothing But Net ma na celu zapewnienie Chattanooga Bird większej szansy na tytuły stanowe