Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carys rezygnuje z Royal Mail „na razie”, ponieważ strajki zagrażają dostawom | Sektor detaliczny

Sklep z artykułami elektrycznymi Currys nie działa poczta królewska Jako dostawca usług dostawy „na razie” ze względu na zakłócenia spowodowane trwającym strajkiem i przejściem na alternatywę.

Dyrektor naczelny Currys, Alex Baldock, powiedział, że jego pierwszym obowiązkiem jest „brytyjskie gospodarstwa domowe, które chcą mieć dostęp do swojej technologii, zwłaszcza o tej porze roku”.

Królewskie twarze pocztowe Sześć dni strajków w tym miesiącu, w tym Wigilia. W piątek powiedział publiczności Wysyłaj im kartki i prezenty wcześniej niż zwykle Jeśli chcą przybyć na czas.

O decyzji o zawieszeniu korzystania z Royal Mail Baldock powiedział: „Praktycznie nie ma dla nas wielkiego dramatu. Cały czas planujemy tego rodzaju rzeczy. Jest stosunkowo niewiele małych paczek, które dystrybuujemy za pośrednictwem Royal Mail, [and] Można go łatwo przenieść do innego dostawcy.

on jest Rozmowa z BBC w niedzielę z Laurą Kuensberg Program: „Ważniejsze jest to, że z jednej strony, wraz z naszymi współpracownikami i klientami, wyraźnie widzimy wpływ kryzysu związanego z kosztami życia, który w oczywisty sposób leży u podstaw tych strajków.

„Z drugiej strony nie pomaga, gdy nasi koledzy nie mogą pracować. Nie pomaga, gdy nie możemy dotrzeć do klientów, a oczywiście spirala inflacji w cenach płac po prostu pogorszy sytuację wszyscy na dłużej”.

Członkowie Związku Pracowników Komunikacji, który reprezentuje ponad 115 000 pracowników pocztowych, zorganizowali już 12-dniowy strajk w Coraz bardziej gorzki i przedłużający się spór Z kierownictwem na warunkach płacowych, z dalszymi postojami planowanymi na 9, 11, 14, 15, 23 i 24 grudnia.

Royal Mail podała, że ​​termin dostawy drugiej klasy to 12 grudnia, a dla pierwszej klasy 16 grudnia. Wprowadzono również terminy dostaw do międzynarodowych destynacji.

Currys jest jednym z wielu głównych detalistów, którzy byli Musiał często podnosić pensje W odpowiedzi na chroniczne braki kadrowe i wysoką inflację.

READ  „Szokujące” podwyżki cen skłoniły największych dostawców usług telefonii komórkowej do gwałtownego spadku ocen klientów

Baldock powiedział programowi BBC, że jego personel otrzymał 16% podwyżkę płac w ciągu ostatniego roku, powyżej stopy inflacji, ponieważ „musimy zatrzymać i zmotywować siłę roboczą”, a to jest „cena, jaką płacimy za odpowiedni talent” „.

Wiadomość, że Currys zmienia dostawcę, została po raz pierwszy opublikowana w Telegraph, który powiedział, że niedostarczona poczta gromadzi się w magazynach Royal Mail.

Rzecznik Royal Mail powiedział: „Porozumiewaliśmy się jasno z CWU [Communication Workers Union] że Strajk przemysłowy podważa zaufanie naszych klientów. Działamy na konkurencyjnym rynku, a nasi klienci mają wybór. Trwający strajk zmusi naszych klientów do dokonania tych wyborów raczej wcześniej niż później”.

Dodali, że strajk „kosztował już naszych pracowników 1000 funtów i zagraża większej liczbie miejsc pracy. Pieniądze na porozumienie płacowe powinny trafić do naszych ludzi, ale istnieje ryzyko, że zostaną one zmniejszone przez dodatkowe koszty strajku”.