Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carrington wygrywa ekscytującą decyzję regatową przeciwko Fisherowi

Carrington wygrywa ekscytującą decyzję regatową przeciwko Fisherowi

Pani Lisa Carrington udowodniła, że ​​nadal jest najlepszym wioślarzem indywidualnym w kraju i będzie reprezentować Nową Zelandię w K1 500 na Mistrzostwach Świata w sierpniu.

Carrington wygrał w czwartek kolejny ekscytujący wyścig z Amy Fisher, decydując się na najlepszą z trzech serii na jeziorze Karapiro.

Para walczyła o jedyne miejsce Nowej Zelandii w imprezie na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Kanadzie.

Carrington, ubrana w czarną koszulkę i łódkę, szybko opuściła bloki na początku wyścigu, szybko wspinając się do przodu na 100m.

Wkrótce potem Fisher zaatakowała złotego medalistę, gdy grunt uformował się, ale Carrington utrzymała prowadzenie przez cały wyścig, wygrywając około pół długości łodzi przed tłumem kilkuset osób.

Para ponownie przytulała się do Aldias, ale nastąpił wyraźny rozłam w uczuciach – Carrington była szczęśliwa i odczuwała ulgę, podczas gdy Fisher była wyraźnie obezwładniona, obejmując swoją ekipę wspierającą po intensywnej bitwie trzech wyścigów.

Aby rozdzielić parę, następuje sekwencja chwytania. Fisher wygrał pierwszy wyścig – finał mistrzostw narodowych – zaledwie 0,08 sekundy zanim Carrington zareagował na drugie wydarzenie o kolejny mały margines, tym razem o 0,11 sekundy.

Wszystkie wyścigi przebiegały według podobnego scenariusza, gdy Carrington poleciała od samego początku i zostawił Fishera, by ścigać swoją ostatnią markę.

Fischer, obecny mistrz świata i były mistrz świata do lat 23, opuścił środowisko o wysokich osiągach i wycofał się z konkursu kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie w Tokio po sporze z Canoe Racing New Zealand o sponsorowanie sportowców.

READ  Irlandia ma „dużo” mięśni brzucha, mówi trener zdobywcy Pucharu Świata