Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Targa przyznaje, że przyszłość imprezy jest wątpliwa

Targa Tasmania. Zdjęcie: Targa Facebook

Mark Perry, prezes Targa Tasmania, przyznaje, że przyszłość imprezy stoi pod znakiem zapytania po kolejnym śmiertelnym wypadku.

Nieznany jeszcze z nazwiska kierowca zginął w wypadku na siódmym etapie tegorocznej imprezy, wczoraj po południu, podczas gdy jego partnerka doznała nie zagrażających życiu obrażeń.

To trzeci śmiertelny wypadek w ciągu czterech dni oficjalnego etapu z rzędu, dwa dni po ostatnich dniach zeszłorocznej imprezy, w której zginęło dwóch kierowców i pilot.

Motorsport Australia ogłosił wczoraj późną nocą, że rajd 2022 został zredukowany do wydarzenia wyłącznie turystycznego, a część konkurencyjna została zlikwidowana..

Ostatnia tragedia zrodziła pytania, czy tegoroczna 30. rocznica Targa Tasmania będzie ostatnią.

W odpowiedzi na pytanie o przyszłość wydarzenia, dyrektor generalny Targa Australia Berry powiedział dziś mediom:[It] Klatka zdecydowanie się trzęsła.

„Będę tak otwarty i przejrzysty, jak to tylko możliwe i mogę tylko szczerze powiedzieć [that] Nie ma wątpliwości, że budzi podejrzenia.

Nie będziemy się tego wstydzić, ale musimy to przepracować, bo nie wiemy, co się stało [yet]. „

Perry powiedział, że okoliczności wypadku powinny być znane, zanim zadzwoni, czy Targa Tasmania ruszy w przyszłym roku.

„Powiedziałbym, że jeśli nie chodzi o samochód, bezpieczeństwo, jego trening lub cokolwiek z tych rzeczy, to radykalnie zmieniłoby to rozmowę” – dodał.

„Dopóki nie wiemy tego wszystkiego, nie będziemy spekulować na temat przyszłości ani tego, jak będzie wyglądało wydarzenie”.

Co do tego, kiedy decyzja o tym, czy pojawi się Targa Tasmania, zapadnie w 2023 roku, Perry odłożył to „za miesiące”.

„Nie wiemy, jaka jest przyszłość” – przyznał.

„Możesz pytać nas przez cały dzień, jak wygląda przyszłość, [but] Właściwie nie mamy pojęcia.

„To, co mogę powiedzieć i co można tam dzisiaj zobaczyć, to 300 samochodów świetnie się bawiących na targach Targa.

READ  Scott Sattler, gwiazda jest jednym z ich najgorszych graczy

„Więc po prostu pomyśl o tym; to niekoniecznie koniec, ale jak to będzie wyglądało dalej, dzieli nas kilka miesięcy od ustalenia tego”.

Dyrektor ds. Sportów Motorowych i Operacji Biznesowych w Motorsports Australia, Mike Smith, również jest dziś liderem w tasmańskich mediach.

Wierzy, że impreza ma przyszłość, choć nie jest jeszcze jasne, czy aspekt konkursowy zostanie przywrócony.

„Słuchaj, zdecydowanie uważam, że Targa Tasmania ma przyszłość” — powiedział Smith.

„Będziemy współpracować z Markiem, Targa Australia, jego zespołem i wszystkimi innymi interesariuszami, aby zobaczyć, jak Targa Tasmania może wyglądać w przyszłości.

„Myślę, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, że Targa nie ma przyszłości – może to brzmieć inaczej – ale w tej chwili jest za wcześnie, by spekulować”.

Na temat możliwości, że przyszłe kariery będą całkowicie niekonkurencyjne, powiedział: „To zdecydowanie część myślenia.

„To dyskusja, którą będziemy prowadzić z Markiem, ale znowu, nie znając okoliczności wypadku, prawdopodobnie jest w tej chwili za wcześnie, aby komentować to z jakąkolwiek pewnością”.

Ostatnia śmierć jest szczególnie szokująca, biorąc pod uwagę fakt, że nastąpiła zaledwie dwa dni po rozpoczęciu pierwszej Targa Tasmanii od czasu wdrożenia zaleceń wynikających z ubiegłorocznych tragedii.

Następnie Motorsport Australia utworzył sąd śledczy, który wydał 23 zalecenia dotyczące całego wydarzenia i/lub kariery rajdu.

Rada Dyrektorów zaakceptowała wszystkie te zalecenia, podobnie jak Targa Australia w odniesieniu do tych, które według niej mają do nich zastosowanie.

Podczas gdy ten ostatni mówi, że dwie z tych rekomendacji są nadal „w trakcie”, Perry twierdzi, że urzędnicy „zrobili absolutnie wszystko, co mogli w ciągu ostatnich 12 miesięcy”.