Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carole i Michael Middleton nie są w stanie pokryć kosztów upadłości firmy wynoszących 260 000 funtów

Carole i Michael Middleton nie są w stanie pokryć kosztów upadłości firmy wynoszących 260 000 funtów

Rodzice Kate Middleton, Carole i Michael Middleton, znaleźli się pod presją po tym, jak w zeszłym roku ich firma Party Pieces upadła pod zarządem i jest winna wierzycielom 2,6 miliona funtów.

Firma Carole i Michaela Middletonów popadła w administrację(Obrazy Getty'ego)

Według doniesień Carole i Michael Middleton nie są w stanie zapłacić 260 000 funtów opłat należnych firmie znajdującej się w upadłości po upadku ich przedsiębiorstwa.

Rodzice księżnej Walii prowadzili firmę Party Pieces, która w zeszłym roku popadła w zarząd i była winna wierzycielom 2,6 miliona funtów. Według doniesień Interpath Advisory (IA), spółka będąca dłużnikiem, której zlecono obsługę upadłości, nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów odzyskiwania należności.

Uważa się, że proces upadłościowy trwał dłużej, niż oczekiwano, ze względu na wymogi prawne i zapytania wierzycieli. Chociaż firma otrzymała wynagrodzenie w wysokości 51 437 funtów i oczekuje się, że z czasem odzyska większą kwotę, zdecydowała, że ​​nie będzie w stanie pokryć całkowitej kwoty poniesionych wydatków, jak twierdzono.

The Mirror skontaktowało się z IA w sprawie pierwotnie zgłoszonych roszczeń czasy. Mówi też, że Party Pieces zostało założone przez Carole i Michaela Middletonów w 1987 roku, siedem lat po ślubie. Była to firma zajmująca się sprzedażą artykułów imprezowych, która kiedyś odniosła taki sukces, że wygenerowane pieniądze pomogły w opłaceniu wysłania księżnej Kate oraz jej rodzeństwa, Pippy i Jamesa, do prestiżowej szkoły z internatem Marlborough College w Wiltshire.

Od tego czasu borykał się z trudnościami finansowymi w czasie pandemii i ostatecznie popadł w zarząd. Według „The Times” w zeszłym roku firma została sprzedana biznesmenowi Jamesowi Sinclairowi za 180 000 funtów w drodze zarządu wstępnego, pozostawiając firmie doradczej Interpath ograniczone środki na spłatę swoich zobowiązań wobec wierzycieli.

the Księżniczka Walii Carole, 69-letnia matka, wycofała się z codziennego zarządzania firmą w 2019 roku i została ambasadorką marki, ale „skoczyła z powrotem”, aby pomóc w prowadzeniu firmy, która wiosną szukała ratunku z 2023 r.

READ  W Polsce były prezydent UE Tusk przygotowuje się do powrotu do polityki frontu

Michael (74 l.) rzucił pracę dyrektora w British Airways, aby w 1989 r. dołączyć do żony na pełny etat w Party Pieces. W 1995 r. rozwój firmy wymusił przeniesienie jej siedziby do zespołu budynków gospodarczych przy Ashampstead Common w Berkshire.

Po wiadomościach o diagnozie raka u księżnej Kate, była stewardesa British Airways Carole została „głęboko zdenerwowana”. Jenny Bond, była korespondentka królewska BBC, powiedziała The Mirror: „Musimy także pomyśleć o innej matce – Carole Middleton. Catherine może i ma 42 lata, ale nadal jest małą dziewczynką Carole i patrzy, jak wykonuje to polecenie. ” „To i konieczność znoszenia presji ze strony tyrana, aby to wyjaśnić, musiało być bardzo przygnębiające. Bez wątpienia była źródłem siły i pocieszającą obecnością dla dzieci, ale potrzebowała też zapewnienia”.