Canterbury wygrywa swoje ćwierćfinałowe miejsce po wygranej 44-39 nad hrabiną Manukau

Canterbury zamknęło swoje miejsce w play-offach Rady Narodowej na dwa mecze, wygrywając w sobotę 44:39 z hrabiną Manukau.

Dodatkowe punkty zdobyte przez Czerwonych i Czarnych w Navigation Homes dały im 15 punktów na szczycie Konferencji Ivins, co powinno wystarczyć, aby zapewnić drużynie czołowe miejsce w ciągu dwóch tygodni.

Zostali zepchnięci do Pukekohe przez zainspirowanych Camem Roigardem Steelersów, którzy dzielnie walczyli, gdy spojrzeli na walkę i ostatecznie zdobyli dodatkowy punkt bonusowy, gdy skończył się czas, aby wspomóc ich walkę w ciasnej Konferencji Szans.

Ramika Boyhibe chce uciec w sobotnim zwycięstwie NPC Canterbury nad hrabstwem Manukau w Bokeko.

Phil Walter / Getty Images

Ale w zabawnym konkursie sześciu do pięciu prób gospodarze pozostawili sobie mnóstwo pracy, gdy spadła o 19 w pobliżu godziny.

Odpowiedzieli próbami w 62. i 66. minucie, a kiedy Corey Kilo z Canterbury trafił metr przed linią, wyglądało na to, że faworyt może już być słaby.

Jednak poprawili wynik decydującym wynikiem w 74. minucie, gdy rezerwowy Dallas MacLeod uderzył w podanie od Ramiki Boyhibe, aby zasadniczo przypieczętować umowę.

Wcześniej, z lekkim powiewem za sobą w pierwszej połowie, goście zdecydowali się na prowadzenie 6-0, zanim młody obrońca Steelersa Ruegard poprowadził hrabstwa do dwóch wspaniałych prób.

Szybko na spalonym, kapitan Canterbury Billy Harmon przyjął szybkie uderzenie z własnej połowy i zbliżył się do mety, po czym Sam Toivois rozbił się niedługo potem; Potem rozgrywający Hurricanes znów znalazł się na fikcyjnej wyprzedaży, co sprawia, że ​​Alex McCrube świetnie snajpera i przeskakuje.

Peniasi Malimali kieruje zespołem Steelers.

Jednak za każdym razem hrabstwa nie mogły utrzymać się na prowadzeniu dłużej niż pół tuzina minut, gdy Canterbury odpowiadał przez dziwkę Brodie McAlister, na tyłach klinicznie wykonanych napędów liniowych.

READ  Indyjskie czarne czapki w decydującej serii T20I po tonie Shubmana Gilla

Z kapitanem Seanem Reddym, który doznał półgodzinnej kontuzji, mieli kolejny cios przed przerwą, kiedy bracia Bonifay zgrali się na prawej stronie i wysłali Isaiaha, a Red i Black weszli do przerwy z przewagą 23-18.

Przegrana Jareda Page’a z powodu kontuzji na początku drugiego klipu była kolejną porażką dla gospodarzy, którzy szybko znaleźli się w korku, gdy Canterbury zdobył punkt bonusowy w świetnym stylu.

Po opuszczeniu boiska przez weterana Owena Franksa, jego następca, Seb Calder, natychmiast wywarł ogromny nacisk, co pozwoliło Fergusowi Burke’owi, który kopnął w róg, zebrać łupy.

Następnie, z kolejnym dużym objazdem stałych fragmentów, a Manasa Mataili udowodnił kilka stałych fragmentów, Mitchell Drummond rzucił piłkę, aby Tom Christie skoczył na 20 metrów, a mecz wyglądał tak dobrze, jak w ostatniej kwarcie, chociaż Odwaga Steelersa wciąż miała coś do powiedzenia.

Dojrzeć

Canterbury 44 (Brodie McAlister 2, Isaiah Punivai, Ngane Punivai, Tom Christie, Dallas McLeod spróbuj; Fergus Burke 3 con, 2 długopisy, Chay Fihaki con) Prowincje Manukau 39 (Sam Tuifua, Alex McRobbie, Tevita Ofa, AJ Alatimu, Esau Filimoehala próbuje; Riley Hohepa 4 con, 2 pióra). HT: 23-18