Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Camden Toy — aktor najbardziej znany z roli najpaskudniejszych potworów w Buffy: Postrach wampirów i innych projektach — zmarł w wieku 68 lat.

Camden Toy — aktor najbardziej znany z roli najpaskudniejszych potworów w Buffy: Postrach wampirów i innych projektach — zmarł w wieku 68 lat.

  • O śmierci aktora poinformowali przyjaciele na Facebooku, z których wielu utworzyło stronę „Remember the Camden Game”.
  • Aktor miał 68 lat w chwili śmierci we wtorek, a jego partnerka Bethany Henderson ujawniła, że ​​cierpi na raka trzustki.
  • „Z wielu powodów mieliśmy wielką nadzieję, że przynajmniej spędzimy dłuższy i bardziej owocny czas na planecie Ziemia” – napisał Henderson 8 grudnia.

Świat aktorski pogrążony jest w żałobie po wiadomości o śmierci Camden Toy – aktora najbardziej znanego z roli kilku z najbardziej kultowych potworów w „Buffy: Postrach wampirów”.

O śmierci aktora poinformowali znajomi na Facebooku, z których wielu przygotowało akta Pamiętacie grę Camden strona.

Aktor miał 68 lat w chwili śmierci we wtorek, a jego partnerka Bethany Henderson ujawniła, że ​​od dwóch lat walczył z rakiem trzustki.

„Z wielu powodów mieliśmy wielką nadzieję, że przynajmniej spędzimy dłuższy i bardziej owocny czas na planecie Ziemia” – napisał Henderson 8 grudnia.

Nawet najnowsze wyzwania wydawały się przeszkodą w postępie: „Niestety, wygląda na to, że z leczeniem lekarza dotarliśmy do kresu drogi” – dodała.

O śmierci aktora poinformowali znajomi na Facebooku, z których wielu założyło stronę

O śmierci aktora poinformowali przyjaciele na Facebooku, z których wielu utworzyło stronę „Remember the Camden Game”.

„Jego stan znacznie się pogorszył w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, a w ciągu ostatnich kilku dni dramatycznie” – dodała.

Henderson dodał, że aktor zdecydował się nie ujawniać publicznie swojej diagnozy raka „z wielu powodów”.

„Niestety, dla wielu jego fanów może to być nowa i szokująca wiadomość. Oboje za to przepraszamy i pamiętajmy, że on bardzo was wszystkich docenia, tak samo jak ja!” – powiedziała.

Toye dorastał w Pittsburghu w Pensylwanii i już w młodym wieku zainteresował się przemysłem filmowym.

Przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie był jednym z założycieli Teatru Nada.

Toei ostatecznie przeniósł się do Los Angeles, gdzie szybko stał się ulubieńcem fanów w „Buffy: postrach wampirów”, wcielając się w jedne z najbardziej kultowych potworów serialu.

Zagrał The Gentleman w nominowanym do nagrody Emmy odcinku czwartego sezonu Hush w 1999 roku i pojawił się w pięciu odcinkach siódmego i ostatniego sezonu serialu.

W serialu często nosił ciężkie protezy, a gwiazda Sarah Michelle Gellar twierdziła, że ​​nigdy nie widziała jego prawdziwej twarzy, dopóki producent nie pokazał mu zdjęcia.

Toy zagrał Gnarla na początku odcinka siódmego sezonu i powrócił jako Ubervamp w czterech innych odcinkach tego sezonu.

Zagrał także w Angel, spin-offie Buffy, wcielając się w nową postać zwaną Księciem Kłamstw.

Inne role to The Insider’s Guide to Film School, The Bay, Average Joe i rola lektora w Call of Duty: Vanguard.

Pracował także jako montażysta przy Zen Noir i kilku filmach krótkometrażowych, a także pracował w ekipie montażowej przy innych projektach.