Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były trener Warriors jest „przytłoczony” wsparciem NRL po wypadku

Były trener Warriors jest „przytłoczony” wsparciem NRL po wypadku

Były trener elity Premier League, Daniel Anderson, jest przytłoczony nową inicjatywą społeczności ligowej, gdy staje przed najtrudniejszym testem po dziwacznej kontuzji fizycznej.

Anderson jest sparaliżowany po poważnych urazach kręgosłupa w wyniku wypadku drogowego podczas grudniowych wakacji z rodziną na Centralnym Wybrzeżu Nowej Południowej Walii.

56-latek miał szczęście, że przeżył po tym, jak został wyciągnięty z wody i reanimowany przez ratowników po służbie i ratowników medycznych po zawale serca.

Trener Roosters Trent Robinson i jego odpowiednik Panthers Evan Cleary, wraz z gwiazdą Eels Nathanem Hindmarshem i dyrektorem generalnym ligi Andrew Abduhem zebrali się, aby uruchomić inicjatywę zbierania funduszy Unite for Daniel.

Liga będzie również współpracować z klubami, aby zebrać fundusze dla trenera mistrza w 25. rundzie.

Wpływy zostaną przeznaczone na pomoc Andersonowi w zakupie niezbędnego sprzętu, modyfikacjach domu i ciągłym profesjonalnym leczeniu.

Anderson wyraził swoją wdzięczność, wychodząc z Royal Ryde Rehabilitation Center.

„Jestem przytłoczony. Jestem bardzo wdzięczny. To wielki zaszczyt spędzić kilka minut, godzin, tygodni i miesięcy z chłopakami przy przednim stole. Nie mogę wystarczająco podziękować meczowi” – powiedział.

Anderson opowiedział, jak filmy i wiadomości wsparcia od ludzi z całego świata pomogły mu w najciemniejszych chwilach.

„Pomoże mi to ponownie stać się lepszym i jak najlepiej wykorzystać mnie, i nie mogę się doczekać powrotu do pracy i ponownego wejścia do społeczeństwa w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział.

„To wszystko jest częścią mojej ścieżki prowadzącej do nowego stylu życia”.

Dwóch kumpli Andersona, Robinson i Hindmarch, mówiło o ogromnym wpływie, jaki wywarł na nich w ich karierze piłkarskiej, ale także o tym, jak silny był były trener w przyjmowaniu pomocy po wypadku.

„Dlatego jest to dla niego takie trudne, ponieważ jako ludzie współczujemy mu, ale on nie użala się nad sobą” – powiedział Robinson.

READ  Highlanders porzuca byłego trenera Hurricanes, Chrisa Boyda, w roli mentora

„Potrzebuje naszej pomocy, ale trudno mu powiedzieć:„ Potrzebuję pomocnej dłoni ”, dlatego musimy go wspierać i pomagać, ponieważ zrobił tak wiele dla ligi rugby przez tak wiele pokoleń”.

Cleary opowiadał, jak pod koniec swojej kariery pod wodzą Andersona w Warriors trener zmienił Nowozelandzką Ligę Rugby po odbudowie klubu, który upadł finansowo.

„Zasadniczo przeszliśmy od sytuacji z koszem w 2001 roku, gdzie zostaliśmy przechyleni na ostatnie miejsce; dotarliśmy do finału, a następnie w następnym roku dotarliśmy do Wielkiego Finału” – powiedział.

Abdou złożył hołd wzorowemu trenerowi Andersona, kiedy poprowadził Warriors i Parramattę do Wielkiego Finału odpowiednio w 2002 i 2009 roku, poprowadził brytyjską drużynę Premier League St Helens do trzech kolejnych zwycięstw w latach 2006-2008 i zdobył mistrzostwo w 2006 roku.

„Byłeś wielkim wkładem w rodzinę ligi rugby i ukształtowałeś życie wielu ludzi, niezależnie od tego, czy są to gracze, czy też inni interesariusze w grze” – powiedział dyrektor naczelny NRL.

„I chociaż wydarzenia, które Cię spotykają i które je ujawniają, są tragiczne, chcemy, abyś wiedział, że tu jesteśmy i musimy pomóc”.