Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była gwiazda All Blacks, Tana Umaga, została nowym trenerem Moana Pacifica

Była gwiazda All Blacks, Tana Umaga, została nowym trenerem Moana Pacifica

Tana Umaga powraca do Super Rugby jako główny trener.

Kaia Schwerera/Getty Images

Tana Umaga powraca do Super Rugby jako główny trener.

Fa’alogo Tana Umaga powraca do grona trenerów Super Rugby.

Umaga został nowym trenerem Moany Pasifiki, zastępując Aarona Maugera. Podpisał trzyletni kontrakt od 2024 do 2026 roku.

„Zawsze zajmowałem specjalne miejsce dla Moana Pasifika od samego początku i jestem bardzo dumny z możliwości ponownego przejęcia sterów jako główny trener” – powiedział były kapitan All Blacks, który trenował Moana Pacifica w ich pierwszym meczu przeciwko Maorysom All Blacks w 2020 roku.

Prezes Moana Pacifica, Lawle Savaii, Sir Michael Jones, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy mianować Tana Umagę głównym trenerem, który jako pierwszy kapitan All Black w Pacifica ma udokumentowaną historię trenerską na poziomie międzynarodowym i pierwszorzędnym rugby, wnosi bogactwo doświadczenie i manę do tej roli.

Tana zapewnia również bezpośrednie połączenia z naszymi rodzimymi narodami wysp Pacyfiku ze względu na swoją obecną rolę trenera w Manu Samoa, która wspiera ambicje Moana Pacifica, aby zapewnić wysokiej jakości trasy graczom, którzy chcą reprezentować narody wysp Pacyfiku.

„Tana jest ucieleśnieniem Moana Pacifica i wszystkiego, co reprezentujemy, naszych marzeń i aspiracji. Jego zdolność do kierowania i rozwijania swoich misji zarówno na boisku, jak i poza nim jest nieocenionym atutem naszego programu i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przyszłość czeka Moana Pacifica pod kierownictwem i wpływem Tany”.

Urodzony w samoańskiej rodzinie i pochodzący z Winoyomata, Umaga rozegrał 122 występy w Super Rugby dla Hurricanes i zgromadził 74 mecze testowe dla All Blacks, będąc ich kapitanem 22 razy.

Jego kariera trenerska obejmuje okresy w Tulonie we Francji, prowincjach Manukau i Blues, gdzie był głównym trenerem od 2016 do 2018 roku, zanim ustąpił ze stanowiska asystenta trenera Leona McDonalda. Z Manu Samoa współpracuje od 2021 roku.

READ  Van de Beek z Man United opuszcza kampanię Mistrzostw Europy w Holandii