Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet: Fern Football, Wietnam Alert pogodowy w Napier

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet: Fern Football, Wietnam Alert pogodowy w Napier

Przyjazny dla międzynarodowych: Fern Football przeciwko Wietnamowi; Gdzie: McLean Park, Napier; Kiedy: poniedziałek, 10 lipca, 17:30; zasięg: Transmisje na żywo w Sky Sport 1, aktualizacje na żywo w Stuff

Football Ferns doświadczyło niezwykłego aspektu tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet podczas pierwszych trzech dni w Napier.

To był dobry piątek, kiedy spotkali się ponownie w mieście Hoek Bay, gdzie zmierzą się z Wietnamem w ostatnim publicznym meczu towarzyskim przed turniejem w poniedziałkowy wieczór.

Ale w sobotę i niedzielę niebo było szare, wiało i padało, a temperatura ledwie przekraczała 13°C – warunki nietypowe dla mistrzostw świata, które zazwyczaj rozgrywane są latem na półkuli północnej.

Dla zdecydowanej większości drużyny Fernsa, która trenowała razem w Auckland przed ogłoszeniem 23. Mistrzostw Świata 30 czerwca, zła pogoda nie była niczym nowym.

Trener piłki nożnej Ferns Jitka Klimková trenował w wietrzny i deszczowy weekend w Napier przed meczem towarzyskim z Wietnamem w McLean Park w poniedziałek.

Keri Marshall/Getty Images

Trener piłki nożnej Ferns Jitka Klimková trenował w wietrzny i deszczowy weekend w Napier przed meczem towarzyskim z Wietnamem w McLean Park w poniedziałek.

„Jesteśmy przyzwyczajeni do gry w taką pogodę, więc dla nas to może być zaleta” – powiedziała trenerka Jitka Klimkova.

„Trudno jest grać w taką pogodę – jest zimno i deszczowo – ale koncentrujemy się na rzeczach, które możemy kontrolować, a pogoda jest czymś, czego nie możemy kontrolować.

„Chcemy po prostu grać najlepiej, jak potrafimy, a jeśli pogoda nam w tym pomoże, to wspaniale”.

Podczas gdy deszcz nie padał przez większą część najgorętszej soboty, niedzielne próby w McLean Park odbywały się w nieprzerwanej ulewie, pozostawiając zawodników i personel przemoczonymi do końca 90-minutowej sesji.

Nikt nie pozwolił, by pogoda powstrzymała ich od skoncentrowania się na wykonywanej pracy, powiedział współkapitan Ali Riley, kiedy zakończyli serię 10 meczów bez zwycięstwa i zapewnili sobie doskonałe prowadzenie w pierwszym meczu Pucharu Świata przeciwko Norwegii na Eden Park. 20 lipca.

READ  ANZ Premier Tournament: rezerwowe gwiazdy strzelców, takie jak Southern Steel uderzają Waikato-BOP Magic

„Zdecydowaliśmy, że skupimy się na tym, co możemy kontrolować” – powiedział Riley.

Pogoda do nich nie należy [those things].

„Jeśli spojrzeć na dzisiejsze nastawienie wszystkich — wszyscy są załamani do szpiku kości, ale wszyscy się uśmiechają i wszyscy upewniają się, że odhaczyliśmy wszystko, co trzeba zrobić przed Wietnamem.

„Traktujemy tę grę bardzo poważnie i traktujemy te zachowania, te nawyki, dyscyplinę, obowiązujące standardy, abyśmy mogli być bardzo przygotowani na 20 lipca”.

Rozgrywająca Malia Steinmetz biegnie podczas rozgrzewki podczas sobotniego treningu Football Ferns w McLean Park w Napier.

Lynn Cameron/Photosport

Rozgrywająca Malia Steinmetz biegnie podczas rozgrzewki podczas sobotniego treningu Football Ferns w McLean Park w Napier.

Oczekuje się, że warunki poprawią się przed rozpoczęciem meczu w poniedziałek o 17:30, ale ostatnie dni byłyby szokiem dla Wietnamczyków, którzy trenowali w znacznie większym stopniu niż Ferns podczas treningu w McLean Park.

Pogoda była głównym tematem raportów opublikowanych na ich stronie internetowej FA, a trener Mai Duc Chung zauważył, że drużyny, które „pochodzą z obszarów o gorącej pogodzie… będą musiały się zaaklimatyzować”.

Wietnam jest w Nowej Zelandii po pierwszych kwalifikacjach do mistrzostw świata. Zostali wylosowani z finalistami 2019 roku – Stanami Zjednoczonymi i Holandią – a także Portugalią w grupie E i zrobią dobrze, aby uniknąć trzech porażek.

Ich ostatnim meczem była porażka 2: 1 z Niemcami w dużej mierze w drugiej serii przez dwa tygodnie i byłby to jeden z najsłabszych zespołów, z jakimi Ferns grał pod wodzą Klimkovej, która nadzorowała zaledwie trzy zwycięstwa w swoich 23 meczach.

Podczas przegranej z Niemcami zauważono, że Wietnam starał się oznaczyć swoich przeciwników, co było niezwykłym podejściem, które Ferns chętnie zauważył.

„Wiemy, że tego oczekuje się od ich defensywnej fazy gry, więc po prostu musimy być świadomi siebie nawzajem” – powiedziała Klimkova.

„Musimy stworzyć kanały dla siebie nawzajem i chcemy spędzać jak najwięcej czasu z piłką, łącząc i stwarzając szanse, i myślimy, że możemy zdobyć bramkę”.

READ  Shannon Frizell strzelił cztery próby, Richie Mo'unga zdobył 16 punktów, a Dave Rennie poniósł swoją pierwszą porażkę w J-League.

Ferns strzelili tylko dwa gole w ciągu 10 meczów bez zwycięstwa – w dwóch meczach zremisowali 1: 1, a nie przegrali, z Koreą Południową w Christchurch w listopadzie ubiegłego roku i Islandią w Turcji w kwietniu.

Paprocie nigdy wcześniej nie grały z Wietnamem, a jedynym wspólnym rywalem obu krajów w ciągu ostatnich 12 miesięcy są Filipiny, które Ferns wygrały 2:1 we wrześniu ubiegłego roku i zagrają ponownie w Pucharze Świata. Wietnam grał z nimi w maju, przegrywając 2:1, aw lipcu zeszłego roku, przegrywając 4:0.

Futbol paprociowy

Drużyna Pucharu Świata

Bramkarze: Victoria Eason, Anna Litt, Erin Nayler

Obrońcy: Liz Anton, CJ Bott, Katie Bowen, Claudia Bong, Michaela Foster, Ali Riley, Rebecca Stott

Pomocnicy: Olivia Chance, Daisy Cleverly, Betsy Hassett, Analeigh Longo, Rhea Percival, Malia Steinmetz

Atakujący: Millie Clegg, Jackie Hand, Grace Gill, Gabi Rainey, Indie Paige Riley, Paige Satchel, Hannah Wilkinson

DAVID UNWIN / STUFF

Piłkarz Fern Claudia Bunge odwiedza szkołę Tui Glen w Stokes Valley, aby promować piękną grę przed Mistrzostwami Świata FIFA Kobiet.

Nadchodzące mecze

przyjazny

10 lipca, 17:30: przeciwko Wietnamowi; McLean Park, Napier

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet

20 lipca, godz. 19:00: przeciwko Norwegii; Park Eden w Auckland

25 lipca, 17:30: przeciwko Filipinom; Stadion Regionalny Wellington

30 lipca – 19:00: przeciwko Szwajcarii; Stadion Dunedina