Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bubble via Tasman: wznowienie lotów między Australią Zachodnią a Nową Zelandią

Władze ds. Zdrowia ogłosiły, że loty między Australią Zachodnią a Nową Zelandią mogą zostać wznowione w poniedziałek.

Jednak każdy, kto obecnie przebywa w Australii, w tym Nowozelandczycy, był w Witryna, która Cię interesuje Potencjalnie narażeni na Covid-19, nie mogą podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od ekspozycji.

Każdemu, kto przybył do Nowej Zelandii i przebywał w znaczącej lokalizacji, zaleca się natychmiastową izolację i skontaktowanie się z Healthline w celu uzyskania informacji o tym, kiedy należy wykonać test.

Wcześniej ogłoszono, że Perth uniknie blokady.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Pozostają pytania, czy podróżujący w Perth będzie musiał zapłacić za zakwaterowanie MIQ
* Covid-19: Mężczyzna, który wyleciał z Perth podczas blokady, jest teraz w zarządzanej izolacji
* Rząd wznowi podróż bańką do Australii Zachodniej od środy

Loty z Perth do Nowej Zelandii zostały zawieszone po tym, jak trzy osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w australijskim mieście (zdjęcie pliku).

iStock

Loty z Perth do Nowej Zelandii zostały zawieszone po tym, jak trzy osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w australijskim mieście (zdjęcie pliku).

Plik Rząd się zatrzymał Loty z Australii Zachodniej późno w sobotę po trzech lotach Nowe przypadki Covid-19 Sprawy w Perth. Zaplanowano dwa loty do Auckland Z Perth w niedzielny poranek.

Dyrektor generalna ds. Zdrowia Ashley Bloomfield powiedziała, że ​​chociaż ryzyko dla zdrowia publicznego jest uważane za niskie, kiwi i Australijczycy powinni zachować czujność, ponieważ lubią podróżować bez kwarantanny.

Można było dodać więcej interesujących witryn, a ten sam 14-dniowy zakaz podróżowania miałby zastosowanie do każdego, kto odwiedziłby te witryny w określonych godzinach.

„Oba kraje zaplanowały taki scenariusz i stosują się do uzgodnionych protokołów Bubble Cross Tasman” – powiedział Bloomfield.

„Zawsze wiedzieliśmy, że zakłócenie planów podróży jest możliwe i ważne jest, aby podróżni postępowali zgodnie z instrukcjami, aby zmniejszyć ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się. Chcielibyśmy podziękować ludziom za ich cierpliwość i współpracę”.

Premier Australii Zachodniej Mark McGowan powiedział, że chce uniknąć zamknięcia Perth po tym, jak nie było nowych przypadków w niedzielę.

READ  Japonia i Nowa Zelandia przyspieszają porozumienie w sprawie wymiany informacji w obliczu obaw Chin

Nowe ograniczenia wprowadzone przez McGowana Obejmował natychmiastowe zamknięcie klubów nocnych i zakaz wstępu widzów do Derby Australii Zachodniej w niedzielne popołudnie.

Podróż między Perth a Nową Zelandią została teraz dwukrotnie zatrzymana w ciągu 10 dni z powodu przypadków Covid-19 w społeczności zachodniej Australii.  (Zdjęcie pliku)

Juno Searle / Getty Images

Podróż między Perth a Nową Zelandią została teraz dwukrotnie zatrzymana w ciągu 10 dni z powodu przypadków Covid-19 w społeczności zachodniej Australii. (Zdjęcie pliku)

Naruszenie zielonej strefy lotniska w Brisbane

W międzyczasie 27 pasażerów było na lotnisku w Brisbane, kiedy Dwóch pasażerów strefy czerwonej weszło do strefy zielonej Poproszono ich o przetestowanie na obecność Covid-19.

Łącznie 397 pasażerów przyleciało do Nowej Zelandii trzema lotami z lotniska Brisbane w czwartek. Urzędnicy służby zdrowia skontaktowali się z wszystkimi pasażerami z wyjątkiem dwóch.

Spośród tych pasażerów 27 potwierdziło, że znajdują się w ważnych miejscach.

Pasażerowie ci są uważani za nieoficjalne kontakty i powinni izolować się i poddawać testom pięć dni po ekspozycji. Pozostali podróżni powinni monitorować swoje zdrowie.

Urzędnicy ds. Zdrowia ocenili ryzyko jako niskie.

Rząd przedstawi w oświadczeniu aktualne informacje na temat wstrzymania podróży między Australią Zachodnią a Nową Zelandią.  (Zdjęcie w pliku)

Robert Kitchen

Rząd przedstawi w oświadczeniu aktualne informacje na temat wstrzymania podróży między Australią Zachodnią a Nową Zelandią. (Zdjęcie w pliku)

Podróż z bąbelkami do Australii Zachodniej

Ochroniarz hotelowy i dwóch jego towarzyszy uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w Perth w sobotę.

Mężczyzna i jego towarzysze zostali zabrani na kwarantannę hotelową. Mężczyzna pracował w Pan Pacific Perth i prawdopodobnie jest zaraźliwy w społeczności od 27 kwietnia.

.

To drugie ognisko Covid-19 w Perth w ciągu 10 dni. Rząd zawiesił podróże Do iz Perth 23 kwietnia przed wznowieniem lotów w środę.

Każdemu, kto opuścił Perth w ciągu ostatnich czterech dni i przybył do Nowej Zelandii, zaleca się sprawdzenie witryny internetowej rządu Australii Zachodniej w celu znalezienia interesujących witryn odwiedzonych przez pozytywne przypadki.

Listę można znaleźć tutaj.

Ostatni przypadek Covid-19 w Nowej Zelandii udało się wyodrębnić

Na granicy odkryto cztery nowe przypadki Covid-19, z których jeden został zidentyfikowany jako historyczny i uznany za niezakaźny.

READ  Ocalały Ukrainiec mówi, że tylko „potwór” zaatakuje centrum handlowe

Dwie sprawy pochodzą z Kataru, jedna z Japonii i jedna z Pakistanu.

Przypadek z Japonii jest połączeniem z innym wcześniej istniejącym przypadkiem, podczas gdy inne zostały znalezione podczas rutynowych testów w zarządzanej izolacji.