Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski lekarz z Pendżabu prowadzi pionierskie międzynarodowe badanie szczepionki na raka jelita grubego

Brytyjski lekarz z Pendżabu prowadzi pionierskie międzynarodowe badanie szczepionki na raka jelita grubego

Londyn: Brytyjski lekarz z Indii, którego dziadek przeniósł się do Wielkiej Brytanii z wioski w Pendżabie, aby pracować w fabryce Brylcreem, prowadzi obecnie pierwszą Międzynarodowy proces Od historycznej szczepionki do walki z rakiem jelita grubego.
Doktor Tony Dillon, 53 lata, konsultant medyczny Onkolog Urodził się w Maidenhead i pracował w Royal Surrey NHS Hospital Trust oraz był starszym wykładowcą onkologii. Jego dziadek ze strony ojca przybył do Wielkiej Brytanii na początku lat pięćdziesiątych z wioski Surja w dystrykcie Jalandhar.
Ostatnie pięć lat spędził pracując nad szczepionką pod okiem profesora Tima Price'a w Australii. „Ta szczepionka nie jest przeznaczona dla wszystkich pacjentów z rakiem jelita grubego, ale raczej dla 15% całkowitej liczby pacjentów. Wyjaśnił, że istnieje podtyp nowotworu, na który ta szczepionka będzie skuteczna tylko.”
Trzy dawki szczepionki zostaną podane w odstępie dwóch tygodni przed operacją, aby aktywować układ odpornościowy i zabić nowotwór. „Uważamy, że gdy pacjenci idą na operację, po raku nie pozostało już tak wiele, a u niektórych osób rak może całkowicie zniknąć. Musimy przeprowadzić badania, aby to udowodnić, i właśnie to zaczniemy robić ,” powiedział.
Szczepionka została zaprojektowana przez Imugene, australijską firmę zajmującą się immunoonkologią na etapie klinicznym. W badaniu II fazy, które ma trwać rok, w 10 ośrodkach w Wielkiej Brytanii i Australii, weźmie udział czterdziestu czterech pacjentów.
Dodał: „Ta szczepionka może być skuteczna w leczeniu innych typów nowotworów, a eksperymenty z innymi typami nowotworów możemy przeprowadzić w późniejszym czasie”.
Dziadek doktora Dillona mieszkał najpierw w Southall, a następnie przeniósł się do Maidenhead, aby pracować w fabryce Brylcreem. Ojciec Dhillona przyjechał tu dopiero na początku lat 60. XX wieku, a jego matka przyjechała, aby poślubić jego ojca w 1967 r. z Bilga w dystrykcie Jalandhar. Jego rodzice pracowali w fabrykach. „Moi rodzice nie mają formalnego wykształcenia i prawdopodobnie nawet nie wiedzą, co mam zrobić, aby znaleźć pracę” – powiedział Dillon, który studiował medycynę na University College London, uzyskał doktorat w Imperial College London, a po ukończeniu studiów pracował na Uniwersytecie Oksfordzkim . Obecnie jest głównym badaczem tego badania, które może stanowić poważny postęp w leczeniu raka jelita grubego.
„Jestem bardzo dumna, że ​​prowadzę badania na poziomie międzynarodowym, które mogą mieć wpływ na setki tysięcy ludzi. Pokazują one, jak na to zasługuje Wielka Brytania – aby ktoś, kto jest Pendżabem w drugim pokoleniu z rodziny robotniczej, mógł dostać się na ten poziom jest niesamowite.”