Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brain Cancer Canada finansuje pierwszą w Kanadzie technologię genomową do szybkiego i dokładnego diagnozowania guzów mózgu

TORONTO, 1 maja 2022 (GLOBE NEWSWIRE) – Dzisiaj mija pierwszy dzień Miesiąca Świadomości Raka Mózgu. W tym dniu Brain Cancer Canada przekazuje 100 000 USD na program szpitala St. Michael’s Hospital na nabycie i rozwój technologii genomicznej, aby pomóc pacjentom z rakiem mózgu. Dzięki temu stypendium diagnostyka genetyczna, testy i leczenie staną się bardziej dostępne dla Kanadyjczyków, u których zdiagnozowano pierwotne złośliwe guzy mózgu. Technologia ta pomaga szpitalowi St. Michael’s wyznaczać nowe granice w medycynie precyzyjnej, która zwalcza nowotwory mózgu u dzieci i dorosłych

Program ma na celu zapewnienie uproszczonej opieki poprzez umożliwienie szybkiej reakcji i skierowania leczenia na specyficzną strukturę genetyczną guza pacjenta. Takie podejście ma na celu zaoszczędzenie cennego czasu leczenia pacjentów i stworzenie lepszych możliwości opieki onkologicznej przy niewiarygodnie wysokiej śmiertelności. Technologia genomiczna wspierana przez Brain Cancer Canada odegra kluczową rolę w misji St. Michael, polegającej na dostarczaniu medycyny precyzyjnej, będącej jednym z głównych celów szpitala Worldwide First Care Experience Institute oraz jego misji polegającej na odkrywaniu na nowo doświadczeń pacjentów.

Jednym z orędowników programu jest neurochirurg St Michael, dr Sunit Das, onkolog OUN w Ontario Health (Cancer Care Ontario) i prezes Konsorcjum Młodzieży i Młodych Ludzi Brain Tumor Consortium. „Kanadyjska hojność w zakresie raka mózgu przez lata pomogła szpitalowi św. Michała przesunąć granice możliwości leczenia guzów mózgu”. Dr Das mówi. „Teraz, dzięki ich niedawnej darowiźnie na wsparcie rozwoju nowego panelu do badań genetycznych w kierunku nerwiaka niedojrzałego, będziemy mogli szybciej i z większą dokładnością diagnozować i leczyć guzy mózgu. To cenny czas, a wpływ będzie ogromny ”.

Szpital Św. Jest domem dla jednych z najlepszych światowych ekspertów, którzy byli pionierami innowacyjnej chirurgii guza mózgu, ugruntowując swoją reputację pioniera w stosowaniu minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych w leczeniu guzów mózgu.

READ  Przypadek dynamicznej chiropraktyki cyfrowej

„To upokarzające, że możemy dziś przekazać tę darowiznę zespołowi w St Michael’s Hospital, ponieważ współpracujemy z jednymi z najzdolniejszych naukowców na świecie i korzystamy z niesamowitej technologii genomicznej opracowanej przez dziesięciolecia ciężkiej pracy i poświęcenia społeczności naukowej”. powiedziała Angela Scalese, Head Brain Cancer Center of Canada”. To także upokarzające, ponieważ ludzie, którzy mogliby to zmienić, mają przeciw niemu, a mimo to każdego dnia walczą o życie. Jestem bardzo dumny, że mogę dziś ogłosić to stypendium, ponieważ było to możliwe dzięki ciężkiej pracy całej naszej organizacji wolontariuszy i hojnych darczyńców, w tym Scotia Wealth Management, Yamana Gold i Hampton Securities Limited. ”

„W sumie byliśmy w stanie przyznać 400 000 dolarów w czasie krótszym niż rok – podczas pandemii – na badania, które wykorzystują zaawansowaną genomikę do opracowywania nowych technologii i medycyny” – powiedział Mark Peters, dyrektor ds. partnerstw i interesariuszy w Kanadzie, Mark Peters. „To niefortunne, że nasza praca jest konieczna, aby umożliwić finansowanie najnowocześniejszej kanadyjskiej technologii w walce z rakiem mózgu. Jednak społeczność związana z tą naprawdę bolesną chorobą – pacjenci, naukowcy, dawcy – jest jedną z najpotężniejszych grupy ludzi, które można znaleźć.To bardzo trudne zadanie, ale jesteśmy przekonani, że to społeczeństwo przełamie bariery, które uważaliśmy za niemożliwe w przeszłości i w końcu sprawi, że ta choroba będzie możliwa do opanowania.”

Aby dowiedzieć się więcej o Brain Cancer Canada, odwiedź www.braincancercanada.pl

——-

informacje kontaktowe
W przypadku pytań prosimy o kontakt: Mark Peters, Director of Partnerships and Stakeholders, Brain Cancer Canada, [email protected]416918 6678