Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wskazuje na rozpoznanie nadmiernego raka skóry u pacjentów rasy białej

Wyniki badania zostały niedawno opublikowane w: Dermatologia Gamma ujawnili, że około 60% czerniaków u białych mężczyzn i kobiet jest nadmiernie diagnozowanych.1Według autora naczelnego badania, odkrycia te mają implikacje w różnych obszarach, od strategii badań przesiewowych po poradnictwo dla pacjentów i badania genetyczne.

59% białych kobiet i 60% białych mężczyzn jest naddiagnozowanych

Adewole Adamson, MD, MPP, powiedział: „Nadmierna diagnoza jest problemem i musimy przeprowadzić więcej badań, aby spróbować określić zakres problemu i co, jeśli powinniśmy coś z tym zrobić”. Jest adiunktem na Wydziale Dermatologii Wydziału Medycyny Wewnętrznej Uniwersytetu Teksańskiego w Dale Austin School of Medicine w Austin w Teksasie.

Od lat 70. XX wieku wzrost świadomości społecznej i badań przesiewowych w kierunku raka skóry doprowadził do powstania obosiecznego miecza w coraz częstszych diagnozach raka skóry, które nie miały widocznego wpływu na wskaźniki śmiertelności.2 „Kiedy sprawdzamy, czy nie ma raka, w końcu znajdujemy wiele rzeczy, które nazywamy rakiem, które, jeśli nie będziemy ich szukać, w ogóle nie zaszkodzą pacjentowi” – ​​powiedział Adamson. Dodał, że diagnozowanie chorych na nowotwory, które nigdy by im nie zaszkodziły, ma wpływ na przyszłe wysiłki w zakresie nadzoru i koszty systemu opieki zdrowotnej, nie wspominając o zdrowiu fizycznym, psychicznym i finansowym pacjentów.3,4

„Ale możliwe jest również, że przeprowadzanie badań przesiewowych pod kątem raka zwiększa śmiertelność. Dlatego szkoda wynikająca z nadmiernej diagnozy może być[do zaakceptowania]jeśli niektórzy ludzie odnoszą korzyści z wczesnego wykrycia raka i unikania śmierci lub dalszej zachorowalności” – powiedział Adamson. „Musisz zrównoważyć te dwie rzeczy, gdy rozważasz diagnozę raka skóry, zwłaszcza w zakresie badań przesiewowych w kierunku raka skóry”.

Częstość występowania raka skóry jest około 4 razy i 6 razy wyższa u białych mężczyzn i kobiet

Aby przybliżyć prawdziwe trendy w raku u białych Amerykanów, naukowcy porównali dane z nadzoru, epidemiologii i wyników końcowych (SEER) z lat 1975-2014 dla tych pacjentów z danymi pacjentów rasy czarnej w tym samym okresie. W porównaniu z 1975 r. IRR dla białych mężczyzn i kobiet wyniosły odpowiednio 4,01 i 5,97, podczas gdy IRR dla czarnych kobiet (1,21) i mężczyzn (1,17) pozostały względnie stałe.1 Badacze przeanalizowali dane tylko w 2014 r., ponieważ od tego czasu terapia celowana i immunoterapia zaczęły zmniejszać śmiertelność z powodu czerniaka, czyniąc szacunki mniej wiarygodnymi.

READ  Znaleziono szczątki „prawdziwego smoka” o ogromnej rozpiętości skrzydeł i paszczy przypominającej włócznię Nowości

W poprzednim artykule Adamson i współpracownicy sprzeciwiali się rutynowym, ogólnopopulacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku czerniaka, uznając jednocześnie zmniejszone limity kliniczne i patologiczne oraz niezrównoważone zachęty finansowe, które pomagają kierować tą strategią.2 Adamson powiedział, że ograniczenie badań przesiewowych do populacji wysokiego ryzyka, które prawdopodobnie odniosą korzyści, może złagodzić niektóre szkody wynikające z nadmiernej diagnozy. Dermatologia Times®.

Jednak poradnictwo dla pacjentów o niższym ryzyku może być trudne. „Kiedy rozmawiam z pacjentami, u których występuje mniejsze ryzyko zachorowania na raka skóry, wyjaśniam im, że istnieją potencjalne szkody i korzyści wynikające z badań przesiewowych i to jest coś, co powinni wziąć pod uwagę” – powiedział. „Ale trudno jest również omówić to z pacjentami, ponieważ większość ludzi, z kulturowego punktu widzenia, uważa, że ​​wszystkie kontrole są dobre”. Co więcej, zauważył, że w porównaniu z badaniem piersi i prostaty pacjenci uważają, że badanie skóry jest stosunkowo łatwe i bezbolesne, „dlaczego więc nie?”.

W przypadku raka piersi i prostaty zatwierdzone techniki podejmowania decyzji mogą pomóc pacjentom w dokonywaniu świadomych wyborów dotyczących badań przesiewowych. „W dermatologii jest trochę pracy, aby spróbować to zrobić” – powiedział Adamson. „I to powinien być aktywny obszar dochodzenia”.

Wskaźnik śmiertelności (MRR): 50% u białych mężczyzn

Podczas gdy biali pacjenci odnieśli korzyści z wysiłków wczesnego wykrywania przez cały badany okres, fakt, że czarni pacjenci generalnie nie pozwalali naukowcom na dostosowanie wskaźnika infekcji i zgonów rasy białej do tego, czego można by się spodziewać, gdyby opieka medyczna nie uległa poprawie. Podczas gdy MRR dla czarnych mężczyzn i kobiet zmniejszył się o około 25% (odpowiednio 0,76 i 0,72) w latach 1975-2014, MRR dla białych kobiet był stabilny (1,02). W przypadku białych mężczyzn MRR wzrósł o około 50% (1,49).

Dodał, że poza implikacjami dla zdrowia publicznego badanie ma znaczenie dla genetycznej eksploracji wczesnych czerniaków. Wyjaśnił, że ponieważ wiele z tych czerniaków nigdy nie rozwinie się, aby nikogo skrzywdzić lub zabić, możliwość zidentyfikowania markerów genetycznych dla tych nieagresywnych czerniaków byłaby idealna. Zapytany, czy nastąpi to wkrótce, Adamson odpowiedział: „Nie wiem, jak będzie to kilka następnych lat. Ale powinien to być aktywny obszar badań – nie tylko to, jakie nowotwory z pewnością spowodują uszkodzenia, ale także, co jest genetyczne sygnatury nadrozpoznanego czerniaka?” Adamson wezwał do przeprowadzenia dodatkowych badań tego problemu i jego wpływu na pacjentów i system opieki zdrowotnej.

READ  Naukowcy potwierdzają, że Ziemia jest śledzona przez „asteroidę trojańską”

ujawnienie:

Adamson nie określa żadnych powiązanych interesów finansowych.

Bibliografia:

1. Adamson AS, Suarez EA, Welch HG. Szacowanie nadmiernej diagnozy czerniaka na podstawie trendów wśród czarno-białych pacjentów w Stanach Zjednoczonych. Gamma Dermatol. 2022; 158 (4): 426-431. doi: 10.1001/jamadermatol.2022.0139

2. Welch HG, Mazer BL, Adamson S. Szybki wzrost diagnoz raka skóry. W Anioł J. Med. 2021; 384 (1): 72-79. doi: 10.1056/NEJMsb2019760

3. Shapiro CL. Przetrwanie raka. W Anioł J. Med. 2018; 379 (25): 2438-2450. doi: 10.1056/NEJMra1712502

4. Gilligan AM, Alberts DS, Rowe DJ, Skripnik GH. Śmierć czy religia? Krajowe szacunki toksyczności finansowej u osób z nowo zdiagnozowanym rakiem. I J Med. 2018; 131 (10): 1187–1199. mi. doi: 10.1016/j.amjmed.2018.05.020