Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bokimane, Hassan Rally przeciwko kradzieży programów Twitch OBS

Pokimane i Matt Heafy pozują ze Streamlabs

zdjęcie: Streamlabs

Wczoraj konto na Twitterze producenta oprogramowania do transmisji na żywo Lightstream oskarżyło Streamlabs o kradzież kopii marketingowej z jego strony internetowej. Po Strumieniu Światła ćwierkanie O tym, jak samodzielnie zaprojektować tekst witryny Streamlabs, inne firmy zaczynają udowadniać swoje negatywne doświadczenia ze Streamlabs. Wśród nich byli twórcy OBS, szeroko używanej aplikacji do przesyłania strumieniowego, która oskarżyła Streamlabs o używanie nazwy „OBS” we własnej wersji, Streamlabs OBS, bez pozwolenia. Wcześniej dzisiaj Streamlabs ogłaszać Usunie „OBS” z „OBS Streamlabs” (SLOBS).

Streamlabs OBS to oparte na chmurze oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na żywo zbudowane na podstawie kodu OBS o otwartym kodzie źródłowym. Chociaż podstawowe oprogramowanie jest bezpłatne, oferuje również usługi płatne. Współpracuje z wielkimi nazwiskami w przestrzeni przesyłania strumieniowego, w tym Skurcz Popularny streamer Bokimane. Według OBS, projektu oprogramowania do przesyłania strumieniowego o otwartym kodzie źródłowym, Streamlabs skontaktował się z pytaniem, czy mogą używać nazwy OBS. OBS mówi, że po poproszeniu Streamlabs, aby tego nie robił, firma Błyskawicznie przedstaw markę Dla Streamlabs OBS. W rezultacie wiele osób zaczyna mylić Streamlabs OBS z oryginalnym OBS. Niektórzy nawet w społeczności graczy On nie ma pojęcia Że firmy nie były ze sobą powiązane.

Kilku operatorów transmisji strumieniowych i członków społeczności graczy wezwało użytkowników do przejścia ze Streamlabs na inne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak OBS. Jednak wiele Streamlabs użytkownicy Mamy też wskazany Że Streamlabs używa projektów interfejsów, które to utrudniają (lub ostatnio wydają się) niemożliwy), aby użytkownicy mogli zrezygnować z płatnych usług.

Krótko przed tym, jak Streamlabs ogłosił zamiar zmiany nazwy, firma była pod dużą kontrolą publiczną ze strony członków społeczności streamingowej, takich jak Iman Anis (Bokemani), Hassan BakerI Brandon Stennis (iAmBrandon) i Dylan Zahner (8bitd.)wrzeszczał). Nawet były informator CIA Edwarda Snowdena Ważenie w celu wyrażenia niezadowolenia z praktyk biznesowych Streamlabs.

Streamlabs nie odpiera publicznych zarzutów wobec firmy. Pod koniec tweeta zmieniła nazwę, firma „Bierzemy odpowiedzialność za nasze działania i będziemy wspierać społeczność” – powiedział.

READ  Instagram testuje system powiadamiania o mylących awariach