Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bengal znów oznacza biznes, BGBS wróci w przyszłym roku |  Wiadomości o Kalkucie

Bengal znów oznacza biznes, BGBS wróci w przyszłym roku | Wiadomości o Kalkucie

Premier Bengalu Hongkong Dwivedi ogłosił w poniedziałek podczas dorocznego spotkania premier Mamaty Banerjee, że Bengal Global Business Summit (BGBS) odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia przyszłego roku, po trzyletniej przerwie. Bejaia Smilani.
To będzie szósta edycja szczytu. Ostatnia miała miejsce w lutym 2019 roku, po czym stała się wydarzeniem odbywającym się co dwa lata. Ale edycja 2021 musiała zostać odwołana z powodu pandemii Covid.
Premier poprosił również obecnego gubernatora Jagdisha Dankara o wizytę w obcym kraju w celu przedstawienia Bengalu BGBS.
Odwiedziłem niektóre zagraniczne kraje, takie jak Włochy i Niemcy, aby zobaczyć Bengal. Prosiłabym cię o odwiedzenie kraju dla stanu, jeśli możesz” – dodała.
W ostatnim BGBS było 12 krajów partnerskich i ponad 450 delegatów zagranicznych z 35 krajów. Krajami partnerskimi są Japonia, Włochy, Polska, Niemcy, Republika Korei, Czechy, Wielka Brytania, Francja, Luksemburg, Australia, Finlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Jednym z głównych rezultatów szczytu było podpisanie „partnerstw między państwami” między stanem Bengal a regionalną prowincją Lombardia we Włoszech; Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy; oraz Jeollanam-do, Republika Korei, na rzecz wzmocnienia przemysłu, infrastruktury, edukacji i rozwoju umiejętności. W szczycie wzięły udział największe międzynarodowe firmy, takie jak Alstom, Accor, DP World, IKEA, Capgemini, Decathlon, Schneider Electric, Oerlikon, Metro, Sharaf Group, IBM, Dell, BT i P&G.
Izby i instytucje handlowe, w tym JETRO, JICA z Japonii, KOTRA z Republiki Korei, Confindustria z Włoch, Indo-Niemiecka Izba Handlowa, IHK Duesseldorf z Niemiec, DMCC, UAE India Business Council, Dubai Chamber of Commerce of ZEA, Council Brytyjsko-Indyjska Izba Handlowa z Wielkiej Brytanii i USA oraz Indian Business Council z USA również brały udział w Indyjsko-Polskiej Izbie Handlowej z Polski.
Minister finansów stanu Amit Mitra powiedział wcześniej, że propozycje inwestycyjne o wartości 12,3 crore rupii wpłynęły w latach 2015-2019 za pośrednictwem BGBS, z których większość została wdrożona. Inauguracyjna edycja wydarzenia odbyła się w 2015 roku po wizycie Banerjee w Singapurze, aby przyciągnąć na Światowy Szczyt Przemysłowy szereg zagranicznych delegacji i inwestycji. Przez lata wzięło w nim udział wiele znanych nazwisk, takich jak Mukesh Ambani, LN Mittal i Swraj Paul.