Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanclerz obiecuje zintensyfikować wysiłki miasta poprzez uporządkowanie przepisów UE po Brexicie

Kanclerz obiecuje zintensyfikować wysiłki miasta poprzez uporządkowanie przepisów UE po Brexicie

Przepisy z epoki brukselskiej, które regulują system finansowy, zostaną zniesione, a regulatorzy miasta otrzymają swobodę w ustalaniu własnych zasad w ramach gruntownej przebudowy po Brexicie, mającej na celu zwiększenie konkurencyjności Square Mile.

Ministrowie zobowiązali się również do rozszerzenia roli Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA), dając mu większy nacisk na wzrost i międzynarodową konkurencyjność, aby pomóc Londynowi konkurować z takimi jak Nowy Jork i Hongkong.

Ministerstwo Skarbu stara się porzucić podejście prawne, które przyjęło, gdy Wielka Brytania była w Unii Europejskiej, gdzie zasady zostały ustalone przez Brukselę i Whitehall w drodze ustawodawstwa i narzucone tylko przez regulatorów.

Duża część ustawy o usługach finansowych sprzed 2016 r. zostanie wycofana w nadchodzących latach na podstawie wniosków, które są przedmiotem konsultacji.

Zastąpi go regulamin ustalony przez samych monitorujących.

Nie oczekuje się natychmiastowych poważnych zmian – chociaż rozumie się, że FCA chętnie wykorzystuje swoje nowe uprawnienia do sprawowania większej kontroli nad firmami płatniczymi i Powstrzymaj reklamy online ryzykownych programów inwestycyjnych Ale nowe podejście pozwoli organom regulacyjnym na szybsze dostosowywanie się do zmian w branży.

Urzędnicy przedstawiali zmianę jako powrót do tradycyjnego brytyjskiego podejścia, w którym organy nadzoru były postrzegane jako eksperci i rzetelni w nakładaniu kontroli według własnego uznania w celu uzyskania szerokiej jurysdykcji.

W 80-stronicowym raporcie Ministerstwo Skarbu stwierdziło, że umożliwienie organom nadzoru bezpośredniego ustalania wymogów regulacyjnych jest zmianą jednorazową, która „pozwoli na niezbędną ewolucję zbioru przepisów” i „wymaga od rządu stopniowego wycofywania dużych sum zachowanie prawa UE, aby prawo UE mogło być zastąpione przez organy regulacyjne”.

Propozycje stanowią najnowszy efektowny atak na branżę, ponieważ ministrowie starają się zapewnić, aby Londyn nie stracił swojej pozycji jako centrum finansowego po wielu odczuciach Branża została zaniedbana przez negocjacje w sprawie Brexitu.

READ  Jeden z największych właścicieli bitcoinów, o którym mówi się, że posiadał do 1 miliarda dolarów, zmarł w wieku 41 lat: Raporty