Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że antybiotyki mogą skutecznie działać na bakterie jelitowe, w których znajduje się wirus Covid-19

Badanie wykazało, że antybiotyki mogą skutecznie działać na bakterie jelitowe, w których znajduje się wirus Covid-19

Nowe badania sugerują, że antybiotyki mogą skutecznie działać na bakterie w jelitach, które są siedliskiem wirusa wywołującego COVID-19 i wytwarzają peptydy toksynopodobne, które przyczyniają się do wystąpienia objawów związanych z Covid-19. W badaniu, w którym wzięło udział 211 uczestników, a wyniki opublikowano w czasopiśmie Journal of Medical Virologyosoby, które otrzymały antybiotykoterapię wcześnie po zarażeniu się Covid-19, wyzdrowiały szybciej niż osoby, które nie otrzymały antybiotyków.

Autorzy oceniali już skuteczność niektórych antybiotyków w hodowlach bakteryjnych zakażonych SARS-CoV-2. w laboratoriumTo nowe badanie wykazało obiecujące wyniki przy stosowaniu kombinacji dwóch antybiotyków (amoksycyliny i rifaksyminy) w ciągu pierwszych trzech dni.

Co więcej, u znacznej liczby pacjentów, którzy otrzymywali antybiotyki przez pierwsze 3 dni i przez 7 dni w ostrej fazie COVID-19, nie rozwinął się długo utrzymujący się COVID.

Nasze ustalenia sugerują, że należy rozważyć antybiotykoterapię zarówno w przypadku ostrych, jak i długotrwałych zakażeń koronawirusem. „Badanie kładzie również podwaliny pod dodatkowe strategie szczepień”.

Doktor Marina Piscopo jest współautorką pracy Uniwersytetu w Neapolu Federico we Włoszech

źródło:

Odniesienie do magazynu:

Brogna, C., i in. (2024) Retrospektywne badanie kohortowe dotyczące wczesnego stosowania antybiotyków u zaszczepionych i nieszczepionych pacjentów z Covid-19. Journal of Medical Virology . doi.org/10.1002/jmv.29507.

READ  Badacze przyglądają się, jak zmienne wpływają na badania IBD