Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie: „Upośledzenie funkcji poznawczych” może być spowodowane starzeniem się, a nie zmianami w mózgu występującymi w demencji – Wiadomości kliniczne

Jakub B. Źródło obrazu: Uniwersytet Cambridge

Nowe badanie wykazało, że obniżona funkcja poznawcza bez poważnych problemów z pamięcią może być normalną częścią procesu starzenia, a nie wczesnym objawem choroby Alzheimera lub innych rodzajów demencji.

Badacze porównali mózgi osób starszych, które pasują do określenia „zaburzenia funkcji poznawczych”, z mózgami osób dorosłych z łagodnym upośledzeniem funkcji poznawczych (MCI) i chorobą Alzheimera oraz zdrowych osób z grupy kontrolnej. Chociaż dorośli z zaburzeniami poznawczymi mają podobne parametry funkcjonalne jak ich rówieśnicy z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi (MCI), aktywność i struktura mózgu odpowiadają tym u zdrowych osób z grupy kontrolnej, według Jamesa B.

Roe i współpracownicy stwierdzili, że obszary takie jak hipokamp, ​​które są normalnie zaangażowane u dorosłych z chorobą Alzheimera, nie były upośledzone u dorosłych z zaburzeniami poznawczymi. Podsumowując, odkrycia sugerują, że upośledzenie funkcji poznawczych może po prostu być częścią „spektrum poznawczego starzenia się”, postawili hipotezę.

Ponadto napisali, że nawyki związane ze stylem życia mogą przyczyniać się do utraty zdolności, a nie do zmian w mózgu powszechnie występujących w demencji.

Niska rezerwa poznawcza na całe życie, upośledzenie słuchu i choroby układu krążenia mogą przyczyniać się do upośledzenia funkcji poznawczych. Co najważniejsze, grupy społeczne osób starszych o słabszych funkcjach poznawczych nie powinny być interpretowane jako reprezentujące niezdiagnozowaną chorobę Alzheimera.

Pełen jest byciewyniki Opublikowany w Dziennik neuronauki.

READ  Czy dieta gotowanych jajek naprawdę jest tak szalona, ​​jak się wydaje? ⋆Singh Wiadomości