Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy odkryli, że „tajemnicza chata” na księżycu to skała w kształcie królika

Naukowcy odkryli, że obiekt znaleziony na powierzchni księżyca, który nazwali „tajemniczą chatą”, jest w rzeczywistości skałą w kształcie królika.

Chiński łazik Yutu 2 zauważył obiekt po drugiej stronie księżyca w grudniu dzięki kamerom panoramicznym i na podczerwień, a Podejdź do niego w celu dalszej inspekcji.

Teraz zespół Yutu 2 potwierdził, że jest to dziwnie ukształtowana skała, która, jak twierdzą, wygląda jak mały, ale „realistyczny” królik przykucnięty jak posąg wyrzeźbiony w kamieniu, otoczony własną „śmiecią” skalną i kęsami jedzenia.

To odkrycie jest przypadkowe, ponieważ nazwa łazika, Yutu, jest po chińsku „Nefrytowym Królikiem”.

Skała w kształcie królika? Albo skała bez właściwości? Najnowsze zdjęcie z Yutu 2 przedstawia zbliżenie obiektu po drugiej stronie księżyca

Chiński zespół Yutu 2 twierdzi, że skała o dziwnym kształcie wygląda jak mały królik, ale

Chiński zespół Yutu 2 twierdzi, że głaz o dziwnym kształcie wygląda jak mały, ale „realistyczny” królik przykucnięty jak posąg wyrzeźbiony w kamieniu, otoczony skalnymi „odchodami” i okruchami jedzenia

Z daleka obiekt na księżycu wygląda jak chata lub dom, jak pokazuje to grudniowe zdjęcie

Z daleka obiekt na księżycu wygląda jak chata lub dom, jak pokazuje to grudniowe zdjęcie

Misja 2 YUTU

Yutu-2 to robotyczny element modułu księżycowego podczas chińskiej misji Chang’e 4 po drugiej stronie Księżyca.

Został wystrzelony 7 grudnia 2018 r., wszedł na orbitę księżycową 12 grudnia i wykonał pierwsze miękkie lądowanie po drugiej stronie Księżyca 3 stycznia 2019 r.

Yutu-2 bada krater Von Kármán, gdzie starożytne uderzenie w księżyc mogło odsłonić jego płaszcz.

Łazik Yutu 2 wykonał pierwsze na świecie miękkie lądowanie po drugiej stronie Księżyca ponad trzy lata temu – 3 stycznia 2019 r.

Robił zdjęcia obiektu na horyzoncie, gdy przedzierał się przez krater Von Karmanna na powierzchni księżyca.

Team Yutu 2 – część Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej (CNSA) – Opublikuj ich aktualizację Piątek w chińskiej sieci społecznościowej WeChat.

W aktualizacji powiedzieli, że „tajemnicza chata” wzdłuż Łuku Triumfalnego była bardzo mała, gdy się do niej zbliżali.

READ  Najnowsze informacje na temat stosowania dawek przypominających COVID-19, szczepionek COVID-19 oraz ryzyka rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia

Kierowcy byli trochę rozczarowani. Gdy wszyscy się zgubili, kierowca wpatrywał się w powiększony obraz, zakrył usta i krzyknął: „O mój Boże! To… Yuto!”

Zespół twierdzi, że kamienie porozrzucane przed „Nefrytowym Królikiem” wyglądały jak kawałki marchewki, a okrągłe kamienne paciorki za nimi wyglądały „jak produkt Nefrytowego Królika po posiłku” — innymi słowy, ich skalne odchody.

Yutu-2 posiada zestaw instrumentów i będzie zasilany przez panele słoneczne.  W przeciwieństwie do podobnej sondy na pokładzie misji Chang'e-3, ten łazik nie ma ramienia robota

Yutu-2 posiada zestaw instrumentów i będzie zasilany przez panele słoneczne. W przeciwieństwie do podobnej sondy na pokładzie misji Chang’e-3, ten łazik nie ma ramienia robota

Łazik Yutu 2 (na zdjęciu) stał się pierwszym statkiem kosmicznym, który wylądował po ciemnej stronie Księżyca w styczniu 2019 r.

Łazik Yutu 2 (na zdjęciu) stał się pierwszym statkiem kosmicznym, który wylądował po ciemnej stronie Księżyca w styczniu 2019 r.

Ponieważ Yutu-2 jest zasilany energią słoneczną, musi stale „spać”, gdy nie ma światła słonecznego, podczas 14-dniowej księżycowej nocy.

Noc księżycowa jest tak zimna, że ​​łazik zamarznie i zniszczy, jeśli się nie wyłączy i nie zabezpieczy.

„Następnym razem, gdy się obudzi, Yutu 2 wykryje również „Nefrytowego Królika” z bliskiej odległości i odnotuje wpływ dużego krateru za nim” – dodał zespół.

„Nie możemy się doczekać dialogu między Yutu 2 i „Yutu” i wykorzystania ich tajnych słów, aby odkryć więcej niewiadomych”.

To nie pierwszy raz, kiedy sonda napotkała dziwne cechy Księżyca – w lutym zeszłego roku wykonała zdjęcia wysokiej „wystającej” skały na powierzchni Księżyca.

Moduł księżycowy zauważył ostrą strukturę wystającą z Ziemi po przebudzeniu z 14-dniowej hibernacji podczas niebezpiecznie zimnej księżycowej nocy.

W 2019 roku, kilka miesięcy po wylądowaniu, Yutu 2 znalazł tajemniczą ciemnozieloną substancję podobną do galaretki.

W następnym roku okazało się, że substancja nie była wcale żelem, ale twardym, szklistym związkiem metalicznym, który został stopiony i przekształcony w wysokiej temperaturze w wyniku uderzenia starożytnej asteroidy.

Yutu 2 przemierza krater Von Kármán o szerokości 115 mil (186 km) od czasu lądowania na księżycu połączonym ze statkiem kosmicznym Chang’e-4 3 stycznia 2019 r.

Chang’e 4 była czwartą misją Chin na Księżyc i drugą, w której wysłał łazik.

Misje Chang’e 1 i 2 znajdowały się na orbicie, podczas gdy Chang’e 3 wylądował po bliższej stronie księżyca z pierwszym łazikiem Yutu.

Pekin wystrzelił również Chang’e-5 w listopadzie 2020 r. w celu zwrócenia na Ziemię pierwszych od ponad 40 lat próbek księżycowych.

Chiny zatwierdziły również trzy kolejne misje na Księżyc – Chang’e 6, 7 i 8 – począwszy od 2024 roku.

Nadchodzące misje zmian

Pod koniec grudnia 2021 r. Chiny zatwierdziły jeszcze trzy misje na Księżyc – Chang’e 6, 7 i 8.

Chang’e-6 będzie pierwszą misją badającą południowy biegun Księżyca. Oczekuje się, że zostanie uruchomiony w 2023 lub 2024 roku.

Według Chińskiej Administracji Kosmicznej Chang’e-7 będzie badać powierzchnię Ziemi, jej skład i środowisko kosmiczne w ramach ogólnej misji, podczas gdy Chang’e-8 skupi się na technicznej analizie powierzchni.

Chiny podobno pracują również nad budową bazy księżycowej przy użyciu technologii druku 3D i wysłaniem przyszłej misji załogowej na powierzchnię.

Chang’e-8 prawdopodobnie położy podwaliny pod to, ponieważ stara się zweryfikować technologię dla projektu.