Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie Lancet Digital Health potwierdza, że ​​technologia kolonoskopii wspomagana sztuczną inteligencją MAGENTIQ-COLO™ poprawia współczynnik wykrywania gruczolaków

Badanie Lancet Digital Health potwierdza, że ​​technologia kolonoskopii wspomagana sztuczną inteligencją MAGENTIQ-COLO™ poprawia współczynnik wykrywania gruczolaków

Badania przeprowadzone w prestiżowym czasopiśmie plasują nowatorski system wykrywania polipów na najwyższym poziomie w kategorii kolonoskopii wspomaganej sztuczną inteligencją

HAJFA, Izrael, luty. 22 maja 2024 r. /PRNewswire/ — MAGENTIQ-EYE LTD.izraelska firma technologiczna założona w 2014 roku, ogłosiła dzisiaj, że kompleksowe badanie dotyczące działania MAGENTIQ-COLO Wersja CADe została opublikowana w prestiżowym czasopiśmie Lancet Cyfrowe zdrowie Dziennik medyczny.

Badanie zatytułowane „Nowatorski, wspomagany komputerowo system wykrywania polipów w kolonoskopii przesiewowej i monitoracyjnej: międzynarodowe wieloośrodkowe, randomizowane badanie tandemowe”, Badanie przeprowadzono przez okres 14 miesięcy w 10 wiodących ośrodkach medycznych, u 31 endoskopistów i u 952 przebadanych i włączonych pacjentów.

Badanie potwierdza, że ​​MAGENTIQ-COLO osiąga najwyższe wyniki w kategorii kolonoskopii wspomaganej sztuczną inteligencją. Z badania wynika, że ​​zastosowanie MAGENTIQ-COLO Zwiększa współczynnik wykrywalności gruczolaka (ADR) o 7% w wartościach bezwzględnych. Uważa się, że zwiększone działanie niepożądane ma silny związek ze zmniejszeniem częstości występowania raka jelita grubego (CRC) i śmiertelności pacjentów. Oprócz ADR w badaniu mierzono także wpływ preparatu MAGENTIQ-COLO na współczynnik pomyłek w gruczolaku (AMR) i wykazano, że w przypadku preparatu MAGENTIQ-COLO oporność na leki była o 17% niższa w wartościach bezwzględnych.

„Jesteśmy zaszczyceni publikacją przez Lancet Digital Health, czasopismo o fenomenalnej światowej reputacji dzięki publikowaniu innowacyjnych, zmieniających praktykę badań” powiedział Dror Zur, założyciel i dyrektor generalny MAGENTIQ EYE. Należy zauważyć, że pomiar zmian zarówno w zakresie ADR, jak i AMR w jednym badaniu jest nowością. Oprócz zgody FDA, którą otrzymaliśmy w zeszłym roku, ten kamień milowy stanowi świadectwo wpływu MAGENTIQ-COLO™ na poprawę jakości kolonoskopii i ustanowienie nowych standardów opieki zdrowotnej w celu ratowania coraz większej liczby istnień ludzkich”.

Link do badania

Według amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia CRC jest trzecią najczęstszą przyczyną zgonów spowodowanych nowotworem w kraju. CRC zwykle wynika z obecności polipów lub innych przednowotworowych rozrostów w okrężnicy lub odbytnicy, które można wykryć podczas kolonoskopii – procesu przesiewowego i nadzoru polegającego na wprowadzeniu endoskopu wyposażonego na końcu w kamerę przez odbytnicę i poruszaniu się wzdłuż całej jego długości. jelita grubego w poszukiwaniu nieprawidłowości.

READ  Boeing przesuwa swój drugi lot testowy Starlinerem na późne lato

Chociaż kolonoskopia stała się standardem opieki w większości krajów rozwiniętych, przy czym w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się od 15 do 20 milionów zabiegów rocznie, duża liczba pominięć i niewykrytych gruczolaków podczas zabiegów kolonoskopii oznacza, że ​​nawet pacjenci regularnie poddawani badaniom przesiewowym są w dalszym ciągu narażeni na ryzyko rozwoju jelita grubego. rak. Pominięty polip może prowadzić do raka interwałowego, który stanowi około 8–10% wszystkich przypadków CRC w USA i przekłada się na ponad 13 500 przypadków raka, którym można by zapobiegać każdego roku dzięki lepszej wykrywalności.

MAGENTIQ-COLO™ jest sprzedawany w USA i Europie. Aby uzyskać więcej informacji, napisz na adres [email protected]

O MAGENTIQ-EYE Ltd.
Założona w 2014 roku firma MAGENTIQ-EYE oferuje przełomowe rozwiązanie do kolonoskopii wspomaganej sztuczną inteligencją, które oferuje wydajność na najwyższym znanym obecnie poziomie. Dzięki światowemu uznaniu społeczności gastroenterologicznej i dziesiątkom zabiegów wykonywanych każdego dnia przy pomocy MAGENTIQ-COLO™ wyznaczamy nowy standard kolonoskopii i ratujemy życie coraz większej liczby osób.

Cizja Wyświetl oryginalną zawartość, aby pobrać multimedia:https://www.prnewswire.com/news-releases/lancet-digital-health-study-confirms-magentiq-colo-ai-aided-colonoskopia-technology-improves-adenoma-detection-rates-302068460.html

ŹRÓDŁO MAGENTIQ-EYE LTD.