Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ayaz Sayed-Khaiyum otrzymał pozwolenie na wyjazd za granicę ze względów zdrowotnych

Ayaz Sayed-Khaiyum otrzymał pozwolenie na wyjazd za granicę ze względów zdrowotnych

Ayaz Sayed-Khaiyum rozmawia z reporterami przed sądem w Suva w czerwcu. (zdjęcie pliku)
zdjęcie: Facebook/FijiFirst

Były prokurator generalny Fidżi, Ayaz Sayed-Khaiyum, otrzymał pozwolenie na wyjazd do Singapuru w celu przeprowadzenia badań lekarskich po tym, jak w środę lokalny sąd tymczasowo uchylił wydany mu nakaz pozostania w kraju.

Sayedowi Khayumowi (57 lat) postawiono zarzuty jednego nadużycia stanowiska, gdy pełnił obowiązki premiera od 30 czerwca do 12 lipca ubiegłego roku. Rzekomo zgodził się, aby rząd płacił wówczas podatki byłemu szefowi komisji wyborczej Mohamedowi Saneemowi.

Lokalne media Raport sądu zadowalający Powód jego podróży zagranicznej „należy do kategorii podróży niezbędnych, zwłaszcza że zaświadczenie lekarskie z Singapuru zdaje się nalegać na jego podróż”.

Poinformowali, że Radca Stanowy sprzeciwił się zwolnieniu za kaucją, twierdząc, że istnieje ryzyko, że Sayed Khayyum nie wróci.

Sędzia Jeremiah Savo stwierdził jednak, że państwo nie może przedstawić „przytłaczających dowodów, które odwiodłyby sąd od decyzji”.

„Paszport Sayeda-Khaiyuma zostanie mu przekazany w środę o godzinie 14:00 (czasu Fidżi) i musi zostać zwrócony do rejestru karnego sądu w Suva nie później niż 26 października tego roku”. fijivillage.com wspomniany.

„Nakaz zatrzymania się i wyjazdu wydany 2 maja tego roku zostanie tymczasowo zniesiony ze skutkiem natychmiastowym i zostanie przywrócony 26 października tego roku.

Khayum powiedział, że ma nadzieję opuścić kraj w tym tygodniu.

Sąd odstąpił od wymogu przekazania Sayeda-Khaiyuma na wrzesień, ale od przyszłego miesiąca, kiedy wróci do kraju, będzie on musiał wznowić składanie podpisu na komisariacie Namaka w Nadi.

Jego sprawę odroczono do 27 października.

READ  Skazanie „zabójczej pielęgniarki” Lucy Letby staje pod znakiem zapytania po nowych doniesieniach śledztwa „New Yorkera”.